folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Normal Bisikletmi Elektrikli Bisikletmi?

Normal Bisikletmi Elektrikli Bisikletmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Arkadaşlar yakıt aldı başşını digiyor bisiklet almayı düşünüyorum ev iş arası 6.8 km çok fazla bayır yok öneriniz nedir marka model

KaptaN tarafından 08/Mar/22 20:07 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Arkadaşlar yakıt aldı başşını digiyor bisiklet almayı düşünüyorum ev iş arası 6.8 km çok fazla bayır yok öneriniz nedir marka model

Bina içinde kamera önüne koyacaksan(hem evde hem işte) elektrikli al rahat rahat git gel

Ama dersen çalınır, kontrol edemem; al ucuzundan amortisörsüz ve tercihen süspansiyonsuz bisiklet kullan

eğer çalınmayacaksa kesinlikle oyum elektrikliden yana bu arada, terlemeyeceksin etmeyeceksin kendi enerjisiyle gidecek; hatta elektrikli motor bile alınabilir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.a101.com.tr/ev-yasam/katlanabilir-bisiklet/

Eve girerken katlayıp kapının arkasına koyarsın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Normal bisiklet diyor ve 40 yaş üstü teyze ve dayıların +9 facebook profil itemini de şuraya bırakıyorum:

LhaNeT tarafından 08/Mar/22 21:50 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Bisiklete biraz binme, yağını eksik et, hor kullan, eskaza cam üstünden geç, kötü yolda sür, önüne yaya çıksın ani fren yap bak bakayım neler oluyor; en iyi ihtimalle diğer yıla yeni bisikletle veya bakımlarını yaptırıp lastiklerini değiştiğin bir bisikletle giriyorsun :)

Üstte yazdıklarımın hepsi de herkesin yaşayabileceği şeyler; aynı benim, balkonumda duran bisikletimle yaşadığım şeyler gibi :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

elektrikli bisiklet al hocam. elin ayağın olur bir süre sonra.

bisiklet alırsan bir süre sonra pedallarken yanından elektrikli bisiklet geçince sinir olursun.

2000w üzeri hertürlü elektrikli bisiklet 2 kişi için idealdir. 

yaz gelmeye başladı. yaz boyu akülerin yeni olursa 70 km git gel yapabilirsin. malesef jel aküler kışın performansı düşüyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

eğer muhafaza edecek kapalı garaj gibi bir yer varsa 50cc scooter derim. muhafaza yer edecek yer yoksa hırsızlık riski artıyor. hafif oldukları için kucaklayıp götürüyorar

NiKoTiN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kesinlikle elektrikli . 

İnsan ne olursa olsun terliyor . Sabah uykulu çekilmez . Akşam yorgun çekilmez. 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

Alım Limitin nedir?

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Elektrikli bisikleti İstanbul şartlarında illa ki çalarlar. Normal bisikleti de çalarlar ama ucuz bir şey olursa en azından can yakmaz.

yalinyalniz Kış boyu yatan ve yaz aylarında sürekli bindiğim bisan bisikletim vardı. Yazın bisikleti ilk çıkardığımda sadece zincirine 4 - 5 damla yağ döküp başka da hiç bir şeyine dikkat etmeden tıpkı eşeğe biner gibi biniyordum ve yıllarca böyle kullandım. Lastik patlaması dışında başka hiç bir sorun olmadı. Şimdi olsa 50 liralık lastik zırhı ile tekeri patlamaz hale getirebilirdim ama yapamıyorum çünkü bisikleti çaldılar.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

7 kilometrede terlemezsin hocam. Normal bisiklet al.

Toplam Hit: 4809 Toplam Mesaj: 55
bisiklet