Normal"Miyim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ccokoca
    ccokoca's avatar
    Erkek
    darkness 1 ay sonra hiç bir şeyi takmıyacan bende desitim felan bişiler diyodum ama artık böle konular aklıma geldikce hep başka şeylerle kafamı mesgul tutmaya çalışıyorum

“Bence temelde ikimiz de dinsiziz. Sadece ben, senden bir tane fazla dini daha reddediyorum. Sen diğer tüm olası dinleri neden reddettiğini anladığın zaman, benim de neden senin dinini reddettiğimi anlarsın.”
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _KN_
    _KN_'s avatar
    Erkek
    Bence Dikkatli ol böyle konular insanı başka yerlere çekebilir.İnsanın en kuvvetli silahı akıldır aklını kullan o sana doğru yolu gösterir.

Çorlu'nun Yeni Mahallesi - ForumCorlu.com!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

ccokoca bunu yazdı:
    -----------------------------
    darkness 1 ay sonra hiç bir şeyi takmıyacan bende desitim felan bişiler diyodum ama artık böle konular aklıma geldikce hep başka şeylerle kafamı mesgul tutmaya çalışıyorum

:)

İnsanlar inanmamanın kolay olduğunu söylerler.

Çok büyük bir yanılgı !

İnanmamak inanmaktan çok daha zor aslında :)

Bir zamanlar veya şimdi inanmak ve inanmamak arasında gidip gelen arkadaşlar ne dediğimi anlayacaktır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CRASH
    CRASH's avatar
    Erkek
    MUHTARINTORUNU bunu yazdı:

Sayın Müridler Son Günlerde Aklıma Takılıyor Sizin Ve Yüce Allahın Affına  Dayanarak Başlıyayım Konuya Allaha Ve Ahiret Gününe İnanıyorum,Ancak İsteyerek Veya İstemeyerek sürekli Aklıma Ya Cennet Veya Cehennem yoksa ? İnsanlar Öldükten Sonra Hiçbirşey Olmiyacaksa ? Gibi Sorular Geliyor Ve Üzerinde biraz Mantık Yürütünce Evet Olabilir Diyorum Belki Bunlar Sadece Bir Oyun İnsanlar Ölünce Cennet Veya Cehenneme Gitmiyecek Ölüp Kaybolucaz Diye Düşünüyorum? Normalmidir Sizin Düşünceleriniz Nelerdir Öğrenmek İstiyorum... !

insanoğlu, çevresindeki bir bilgiyi/olguyu/vs. sorgulayabilmelidir (hatta sorgulamalıdır. bu şekilde gelişirsin, aksi takdirde geri/cahil/vs. kalırsın). bunu sorguladıktan sonra normal olduğundan şüphe duyuyorsan pek de normal değilsin demektir... sorgulamak normal tabi. bunun normal olmadığını düşünmek tuhaflık..  :D  

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Forumumuzda bir çok konu bu sorulara veya benzerlerine cevaplar aradı.

Bir bak bakalım insanlar neler düşünmüş nasıl cevaplar bulmuşlar.

Edit: Bana da normal göründün.

WikipediaWictionaryChambers (UK)Google imagesGoogle defineThe Free DictionaryJoin exampleWordNetGoogleUrban DictionaryAnswers.comrhymezone.comMerriam-Webster<>0
    wvcidfjoguarm

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

hocam dıkkat edıyorum bu zamana kadar belkı 500 forum gezdım uye oLdum ama burdakı konular gıbı konu hiç okumadım Din ile cok konu acılıyo ya forumda bısey Var yada ben noRmel deilim

___________________________________________________________________________________________________________

Sayın Müridler Son Günlerde Aklıma Takılıyor Sizin Ve Yüce Allahın Affına  Dayanarak Başlıyayım Konuya Allaha Ve Ahiret Gününe İnanıyorum,Ancak İsteyerek Veya İstemeyerek sürekli Aklıma Ya Cennet Veya Cehennem yoksa ? İnsanlar Öldükten Sonra Hiçbirşey Olmiyacaksa ? Gibi Sorular Geliyor Ve Üzerinde biraz Mantık Yürütünce Evet Olabilir Diyorum Belki Bunlar Sadece Bir Oyun İnsanlar Ölünce Cennet Veya Cehenneme Gitmiyecek Ölüp Kaybolucaz Diye Düşünüyorum? Normalmidir Sizin Düşünceleriniz Nelerdir Öğrenmek İstiyorum... !

Boyle bı konu actına gore aklı basında bırısın dinde zorLama yoiyi düşün bence

Yol Güzeldir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

eğer ölüp kaybolursak çok kızarım.

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Allura bunu yazdı:

eğer ölüp kaybolursak çok kızarım.

Hmmm Enteresan Kaybolunca Nasıl ve Kime Kızacan Benim kafam oraya Takıldı. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnalahad
    ibnalahad's avatar
    Erkek
    benim kafama daha manyak sorular takılıyo usta sen gene iyisin. ben aklımla tanrıyı bulabiliyorum benim kafamda hiçbir şüphe yok varmı yokmu diye. ama ya iyi değilse ya hem iyi hem kötüyse bu kadar acımasız insanlar yaratıp onları izlemesi bazen düşündürüyo uzun uzun. diolarki olsun onlar çile çekio ilerde cezalandırılacak iide onların cezalarını görmesinden  zulüm görene ne?  diolarki iiler cennete girecek iide Tanrı zaten lutfedipde cennete girmiyomu bu adam, dielim adam tecavüze uğrasın cennete girince unutacak mı bunları? ruhundaki çiziklerlemi yaşayacak, o kötü anılar silinse kafadan cennette yaşasa aynı adammı olmuş olacak o zaman. işte böyle gariiiiiip gariiiiiiiiiiiiiip sorular. iş çok kötüye gidince açıorum biraz kuran mealine bakıyorum. daha sonra düşünüorum ve hep aynı sonuca varıyorum oda şudur : Sistemin sahibini sistemin elemanı nası anlasın ? ben tanrıyı çözersem o nası bi tanrı?  s*k kadar aklım var zaten onu nasıl çözeyim? o yüzden hayatı anlamaya çalışmaya çalışıyorum , doğa olaylarını inceliyorum ancak şunada dikkat ettimki galiba bazılarımızı özel secti yada daha çok güç verip daha zor sorular sordu yada başka bişey. 2 kardeşim var 2 side öle çook takmaz vayy doğa olaylarıdır bilimdir tanrı vardır yoktur çok sorgulamazlar  bi belgesel ilgilerini çekmez daya onlara hatırla sevgiliyi şunu bunu. dinin ne dersin islam der. ama çokda merak etmez sonra ark larıma baktım okuldaki onlarında çoğu öyle gözüküo ama arada benim gibilerinede rastlıyorum...  şimdi hoca anladınmı benim durumu, yaşayıp gidiyoruz işte O ne derse  o olacak. bende diyomki "olacak o kadar" :D

yok olmadan, varlığa ulaşamazsın
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

ibnalahad bunu yazdı:
    benim kafama daha manyak sorular takılıyo usta sen gene iyisin. ben aklımla tanrıyı bulabiliyorum benim kafamda hiçbir şüphe yok varmı yokmu diye. ama ya iyi değilse ya hem iyi hem kötüyse bu kadar acımasız insanlar yaratıp onları izlemesi bazen düşündürüyo uzun uzun. diolarki olsun onlar çile çekio ilerde cezalandırılacak iide onların cezalarını görmesinden  zulüm görene ne?  diolarki iiler cennete girecek iide Tanrı zaten lutfedipde cennete girmiyomu bu adam, dielim adam tecavüze uğrasın cennete girince unutacak mı bunları? ruhundaki çiziklerlemi yaşayacak, o kötü anılar silinse kafadan cennette yaşasa aynı adammı olmuş olacak o zaman. işte böyle gariiiiiip gariiiiiiiiiiiiiip sorular. iş çok kötüye gidince açıorum biraz kuran mealine bakıyorum. daha sonra düşünüorum ve hep aynı sonuca varıyorum oda şudur : Sistemin sahibini sistemin elemanı nası anlasın ? ben tanrıyı çözersem o nası bi tanrı?  s*k kadar aklım var zaten onu nasıl çözeyim? o yüzden hayatı anlamaya çalışmaya çalışıyorum , doğa olaylarını inceliyorum ancak şunada dikkat ettimki galiba bazılarımızı özel secti yada daha çok güç verip daha zor sorular sordu yada başka bişey. 2 kardeşim var 2 side öle çook takmaz vayy doğa olaylarıdır bilimdir tanrı vardır yoktur çok sorgulamazlar  bi belgesel ilgilerini çekmez daya onlara hatırla sevgiliyi şunu bunu. dinin ne dersin islam der. ama çokda merak etmez sonra ark larıma baktım okuldaki onlarında çoğu öyle gözüküo ama arada benim gibilerinede rastlıyorum...  şimdi hoca anladınmı benim durumu, yaşayıp gidiyoruz işte O ne derse  o olacak. bende diyomki "olacak o kadar" :D

"acımasız insanlar yaratıp onları izlemesi bazen düşündürüyo" Onun Nazarında Buna İzleme denmez. Zamanın akışını değiştirmez o, Değiştiremez Demedim bak Değiştirmez diyorum, Çünkü Kötü insan Sana Kötülük ederken Müdahale ederse, Kötülük edene iyilik yapmış olacak. Burada Bir Müdahale Gerçekleşmiş olacak, Ayrıca Zamanın Akışıda Değişecek. Örneğin Hitlerin Milyonlarca insanı Diri Diri Yakmasına Müdahale etseydi, Hitler Allah Sevgisi ile Ölecekti, Ve Öldürmediği insanlar Tarihin Akışını Değiştireceklerdi.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 5494 Toplam Mesaj: 45