Note 3 Nem Sensoru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı
    Hellaven bunu yazdı

*#0*# yaz çıkan ekranda Sensor kısmına tıkla  çıkan ekranı en aşağıya çek Temp-Humid e tıkla olan biten orada 

Oldu hocam. Test edildi. Teşekkürler. 

https://imgyukle.com/i/Rm8qko

Merak ettim.

RAW ve COMP değerlerini, biri salon'da (yada oda'nda çok fazla insan,ağzı açık sürahi, bitki vb. olmadan, ), diğeri Mutfakta çay demlerken( çaydanlığın buharı'na doğrudan tut'madan), 2 iki ayrı bölgede toplam yaptığın 2 ölçümün Foto Capture'unu atabilir misin? (Not: kapılar ve pencereler kapalıyken.)

tşkler. 

Test edildi hocam, musait bir zamanda foto atarım.

Önce Raw değerini, Nem değeri sandım.  50 ile 55 ideal diye, Nem makinasıni hiç kapatmadim.  Bokunu çıkarmış ,Comp 72 oldu :)

Dışarı çıkınca 2 dakika içinde değerler değişiyor. Oda değiştirince de fark ediyor. Nem makinasınin buharına yakın durunca hemen fark ediyor yani bal gibi nem olcuyor. Ha doğrumu olcer bilmem. Onu ancak surat kargo nem olcerimi bulup getirirse anlayacaz.  

İlgiiiinç.

Demek sen, kalibre(ayar) edilmiş 2nci bir alet vasıtasıyla, standart değeri bulup; her 2 cihazda da, birim artış değerlerini karşılaştırdığın zaman, nokta ölçüm yapabileceksın. 

Bir de ocak alevine yakın tuttuğunda, inebileceği Minimum(enaz) değeri ve Maksimum(ençok) değerleri görebilirsin, gibi geliyor. 

-0-

Samsung'larda, Yükseklik ölçer(alti'metre) ve Basınç ölçer(baro'metre) de var mıdır acaba?

RitmFarbRacourci tarafından 08/Ara/19 00:52 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    İlgiiiinç.

Demek sen, kalibre(ayar) edilmiş 2nci bir alet vasıtasıyla, standart değeri bulup; her 2 cihazda da, birim artış değerlerini karşılaştırdığın zaman, nokta ölçüm yapabileceksın. 

Nokta atışı yapar misin bilmem ama biri diğerinin referansi olur kardes. Sen saatinin doğru zamanı gösterip göstermediğini nasıl teyit ediyorsun acaba ? Yoksa parmağını yalayip rüzgara mi tutuyorsun  amk.

Mantıklı yorum atanlara lafım yok. Yalniz note 3 te nem olcer olduğunu ben uydurmadım gençler.  

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/sensorler/nem/

Megalados tarafından 08/Ara/19 04:59 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Nokta atışı yapar misin bilmem ama biri diğerinin referansi olur kardes.

Sen saatinin doğru zamanı gösterip göstermediğini nasıl teyit ediyorsun acaba ? Yoksa parmağını yalayip rüzgara mi tutuyorsun  amk.

Mantıklı yorum atanlara lafım yok. Yalniz note 3 te nem olcer olduğunu ben uydurmadım gençler.  

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/sensorler/nem/

Bi'şey demedim ya. Bakış açısı değişik geldi. yazıya döktüm. Devam.

Sensör'ler arasında alti'metre'yi   göremedim. Ama büyük ihtimalle, mevsim sıcaklıklarını indirgediğimizde, bulunduğumuz enleme bağlı olarak, açık hava sıcaklığındaki her bir C( santi'grad derece) değişimine bağlı olarak, tahmini yüksekliği ölçebiliriz gibi. 

Baro'metreyle ilgili olarak da, bazı ortamlarda nefes almak zorlaşıyor. birim olarak nedir bilmiyorum. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 3271 Toplam Mesaj: 14
nem sensoru