folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nükleer Enerji Konusunda Tahribat Ne Düşünüyor?Nükleer Enerji Konusunda Tahribat Ne Düşünüyor?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ahmbay
  ahmbay's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Temmuz/2005
  Erkek

  Günümüzde en temiz enerji kaynağı HES (Hidro elektrik santralleri). fakat bunların yapılması icin mekan kosulları uygun olmalı.. Heryere yapılamıyorlar yani..

  Türkiyede birçok Termik santral var bunlarin enerji uretim birim maliyetleri en yuksek ve cevreye en zararlı santraller diyebiliriz.. termikte 1kw elektrik icin yaklasik 2kg komur ile 1,5litre su harcaniyor..
  gün gectikce dunya kaynaklarının tukendigini ve dunyanın kirlendigini dusunecek olursak birgun mutlaka nukleer enerjiye mecbur kalacagiz.. nukleer santrallerde ise tek sorun radyoaktif atiklar fakat bu konudada dunyada cesitli stratejiler uygulaniyor ve biz kullanmasak dahi bu atiklar ulkemize kadar gelmekte!

  turkiye bu nukleer konusunda oldukca gec kaldi

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  antivir-US
  antivir-US's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek
  nükleer sonuna kadar hakkımızdır.Kahpe ermeniler bile çürük santrallerini burnumuzun ucunda tüttürüp dururlarken bizim neden hakkımız olmasın?Yalnız santrali yanlış yere yapıyorlar,karadenize değil de yunanistan sınırına yapacaklar ki savaş falan çıkarsa santralimizi kimse vuramaz,vuracak olsalar bile yunanistan  santralimizi korumak için bizim yerimize hava savunmamızı bile yapar:)
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Afyon
  Afyon's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Eylül/2005
  Erkek
  hacılar gecenlerde trabzonda bi ucak düşmüştü irana bişiler mı ne tasıormus o neyın nesi idi bilgisi bilen varmi 2 gün ucak bulunamamsti :S adamlar nukler cipleri filan almişlar filan dediler o olay neydi
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  karatahta
  karatahta's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Ağustos/2002
  Erkek

  HolySeclorum bunu yazdı:
  -----------------------------
  Çanakkale ve çevresine, şiddetli rüzgar alan arazi ve denizlere rüzgar türibinleri yapılmalı. En temiz olan yolu bu. Olası bir reaktör kazasında temiz enerji derken işler daha beter oluyo biliyosunuz...
  -----------------------------
  Hocam Çanakkale'de şu anda Rüzgar Gülleri mevcut,yapılalı 1 sene oldu ç.kale merkeze,çevre dış inşaatını babam yaptı..Görmeniz lazım devasa aletler,gövde italyadan,pervaneler de almanyadan geliyormuş,devasa şeyler..Şu anda 20 tane çalışan mevcut,yıl sonuna kadar 50 ye yükseltilecekmiş..50 tane rüzgar gülünün çalışması Çanakkale-Ezine ilçesinin günlük elektirik ihtiyacını karşılıyormuş..Aynı şirket şu an Gelibolu'ya da aynı tesisi kuruyor..Ve ne Mutluki bu adamlar Türk!Biri diyarbakır biri izmir biri daha vardı nereli hayırlamıyorum 3 ortak bunlar..

  Keşke daha çok yatırım olsa Rüzgar güllerine,ha bir de devletin bu yönde teşviği var,teşvik şu şekilde;siz santrali kurduktan sonra Devlet "enerji satın alım garantisi" veriyor,yani nereye satarım gibi derdiniz yok,üretime geçtiğiniz anda enerji nakte çevriliyor..

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HackMan
  HackMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ağustos/2006
  Erkek

  Bence kesinlikle yapılmalı...

   

  Şu grinpiççiler midir nedir. Bunlarında tak. !!!

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  POLECAT
  POLECAT's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Nisan/2007
  Erkek

  bencede arkadaşlar kesinlikle yapılmalı şu an dünya üzerinde gelişmiş ülkelerin hepsinde varn nükleer santral yeraltı kaynaklarınında elbet bi sonu var ve bitecek bitmeden bizim bu santralleri kurmamız lazım hem enrji açısında hemde savunma açısından. yoksa işimiz kötü iran valla resti çekip duruo bi bok yapamıyolar . hatta iranla ortak bile yürütülebilir bu nükleer projeler.

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  JPriest
  JPriest's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Mart/2007
  Erkek
  Mutlaka yapılmalı.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  acirci
  acirci's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Eylül/2005
  Erkek
  caizdir yapılsın :)
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RIPER
  RIPER's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  Ahmet Necdet Sezer Nükleer Enerji yasasını az önce veto etti bu arada.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ahmedmurad
  ahmedmurad's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ağustos/2006
  Erkek
  bence hemen yapılmalı bütün dünya yapıyor adam akıllı yapıldıktan sonra bi halt olmaz ayrıca enerji kaynakları tükeniyo biran önce geçmeliyiz
Toplam Hit: 2675 Toplam Mesaj: 31