Offroad Aracı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 1976 model Dodge S100(4*4) araca sahibim. Bu aracı offroad uygun hale getirmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım fakat doyurucu bilgiye ulaşamadım. Offfroad araçları hakkında tecrübeye ve bilgiye sahip olanların düşüncelerini bekliyorum. Araçta şu an  çalışır durumda 4*4 mekanizması mevcut. Üzerinde babamın bir hatasından dolayı magirus motoru var. Şehirimde ki off road Pisti'nde güzel bir şekilde ilerleyebilmekte . Fakat daha pro bir araç haline getirmek istiyorum. Fotoğrafları ekleyeceğim, görsel önerilere de açığım

Saygılar

Mürit

seadog

Edit: Fotograflar eklendi

http://hizliresim.com/6r4BPP

http://hizliresim.com/yNyW5L

http://hizliresim.com/GPq7R2

seadog tarafından 16/Şub/17 10:56 tarihinde düzenlenmiştir

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Srcn ilgileniyodu sanki

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

anaa bu pazarcı arabasının jip versiyonu mu varmış :D hocam istanbulda florya taraflarında bu işi yapanlar mevcut grandcı landci bilirim ama dodge ustası bilmiyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Hocam bana yerden ziyade teknik konularda bilgi gerekli. Kullanılan süspansiyonlar, diferansiyel oranı vs 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

tepe lambaları godik bfgoodrich lastikler snorkel bunlar ilk etap :D

param bol harcayacam dersen alt süspansiyon takımı helezon yaylar felan komple değişir :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Hocam daha detay bilgi :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

açılın ben doktorum :) 17 yaşından bugüne hobi olarak yaptığım, zaman zaman araç satışı, yedek parça satışı, ekipman ve aksesuar satışı gibi konularda da para kazandığım en sevdiğim spordur offroad.

aracın iç dış fotolarını görmeden yorumlamak çok zor ancak offroad dediğin olayında kendi içinde farklı sınıfları var ve bu sınıfların her biri ayrı bir sermaye gerektiriyor ne yazık ki. 

Öncelikle magirus motoru demişsin anladığım kadarıyla magirus minibüslerin motoru bu motor hakkında detaylı bilgi vermelisin öncelikle kaç cc, dizel benzinli, turbolu turbosuz, yaş-km, mevcut arızası olup olmadığı v.b. 

4 çeker çalışıyor demişsin denedin mi yoksa kulaktan dolma bir bilgi mi? Dodge Durango (2005 model 6600 CC) kullandım S100 hiç direksiyonuna oturmuş değilim bu nedenle standart donanımı hakkında bilgim yok difransiyel kilidi var mı bu araçlarda varsa %kaç kilit var havalı mı v.b. gibi standart donanımlar hakkında da bilgi verirsen sevinirim.

Ardınan

extreme single offroad dediğimiz ben tek başıma dağ tepe extreme takılırım mı

extreme team offroad dediğimiz ben bir kulüp ya da ekip ile dağ tepe extreme takılırım mı

gezi offroad dediğimiz dağ tepe çok zorlamadan takılır kampımı atar takılırım mı Burada ekip ve ya yalnız olayı da alınacak ekipman için gerekli

standart offraod offraod aracı olsun işte bana belli olmaz bazen tek bazen ekip olarak takılırım keçilerin çıkamadığı yerde gözüm yok patikadan geçse yeter benm için mi? 

plaza offroad dediğimiz araç offroad görünsün ama dağa tepeye çıkmasın bakan bir daha dönüp baksın dediğimiz dışardan bakınca dolu ancak işten anlayan birinin boş olduğunu bildiği bir araç mı?

cheapsale offroad dediğimiz ben aracı offroad aracı olarak toplar dağa tepeye çıkmam arabayı satmaya bakarım dediğimiz olay mı :) 

Herşeyden önemlisi bütçe nedir hepsini birden mi yoksa önem sırasına göre sırayla mı yapacaksın? Sanayide tanıdık var mı uğraşabilecek adam bulabilir misin? Hangi şehirdesin tanıdığım bir çok usta var eğer tanıdıklarımın olduğu şehirdeysen yardımcı olamalarını sağlarım.

Arabanın değeri nedir acaba arabayı satıp daha düzgün bir araba alabilir misin? 

Asla ve asla humaoto denilen firmanın ironmax gibi bir markası var onun reklamlarına pazarlama stratejilerine inanıp o markayı alma pişman olursun çinden gelen ürünleri burada yeniden kutulayıp markalayıp satıyorlar üzülürsün ki humaoto' da piyasada yer alan en kazık fiyat veren firmalaran biridir ve internet aleminde offroad ile ne parça ararsan ara karşına kesinlikle bi yerden humaoto çıkar netteki bir çok siteyi ele geçirmişler :)

Sorulara buradan cevap verirsen güzel olur en azından bundan sonra bu tarz bir merakı olan kişiler soru ve cevaplara bakıp buradan belki sorularına yanıt bulabilir.

Müsait oldukça cevap vermeye ve güncel tutmaya çalışırım.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

Öncelikle magirus motoru demişsin anladığım kadarıyla magirus minibüslerin motoru bu motor hakkında detaylı bilgi vermelisin öncelikle kaç cc, dizel benzinli, turbolu turbosuz, yaş-km, mevcut arızası olup olmadığı v.b. 

Hocam motor dizel ve 80 beygir. Motorun durumu ilk etap için yeterli, ama ilerki dönemde yeterli olmaz. 

4 çeker çalışıyor demişsin denedin mi yoksa kulaktan dolma bir bilgi mi? Dodge Durango (2005 model 6600 CC) kullandım S100 hiç direksiyonuna oturmuş değilim bu nedenle standart donanımı hakkında bilgim yok difransiyel kilidi var mı bu araçlarda varsa %kaç kilit var havalı mı v.b. gibi standart donanımlar hakkında da bilgi verirsen sevinirim.

4 çeker çalışıyor ben kendim kullanıyorum aktif olarak. Difransiyel kilidi yoktur. Araç fotograflarda görüleceği gibi düz özellikli bir araç değil. 

Ardınan

extreme single offroad dediğimiz ben tek başıma dağ tepe extreme takılırım mı

extreme team offroad dediğimiz ben bir kulüp ya da ekip ile dağ tepe extreme takılırım mı

gezi offroad dediğimiz dağ tepe çok zorlamadan takılır kampımı atar takılırım mı Burada ekip ve ya yalnız olayı da alınacak ekipman için gerekli

standart offraod offraod aracı olsun işte bana belli olmaz bazen tek bazen ekip olarak takılırım keçilerin çıkamadığı yerde gözüm yok patikadan geçse yeter benm için mi? 

plaza offroad dediğimiz araç offroad görünsün ama dağa tepeye çıkmasın bakan bir daha dönüp baksın dediğimiz dışardan bakınca dolu ancak işten anlayan birinin boş olduğunu bildiği bir araç mı?

cheapsale offroad dediğimiz ben aracı offroad aracı olarak toplar dağa tepeye çıkmam arabayı satmaya bakarım dediğimiz olay mı :) 

Hocam bulunduğum şehirde ki offroad topluluğuyla birlikte takılırım büyük ihtimal. Araçın çok çok extrem olmasına gerek yoktur fakat orta seviye olarak tanımlayabilirim. 

Herşeyden önemlisi bütçe nedir hepsini birden mi yoksa önem sırasına göre sırayla mı yapacaksın? Sanayide tanıdık var mı uğraşabilecek adam bulabilir misin? Hangi şehirdesin tanıdığım bir çok usta var eğer tanıdıklarımın olduğu şehirdeysen yardımcı olamalarını sağlarım.

Erzincandayım. Belirli bir bütçemiz yoktur. Yapacağız ama birden değil önem sırasına göre diyebilirim.Ama yapım süresini uzun tutmayacağız. Sanayide tanıdık var.

Arabanın değeri nedir acaba arabayı satıp daha düzgün bir araba alabilir misin? 

Araç 1977 model ilk ve tek sahibi biziz. Farklı bşr araç şu an düşünmüyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Top of world

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bu konularda çok az bilgim var fakat aracın iyi bakımdan sonra çok güzel görüneceğini hissediyorum. Gel bana el at diyor makına.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Bu konularda çok az bilgim var fakat aracın iyi bakımdan sonra çok güzel görüneceğini hissediyorum. Gel bana el at diyor makına.

daha çok gel bana bir amorak parası bayıl der gibi ama bilemedim :P

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 2998 Toplam Mesaj: 22
offroad dodge s100