folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Öğrenci Sendikası Kurulsun..

Öğrenci Sendikası Kurulsun..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

lise 4. sınıf öğrencisiyim. sınıftaki tüm arkadaşlarım 'artık bir robot' diyebilirim. Öğretmen geldiğinde ayağa kalkıp, o arada bile kalemi kitabı bırakmayıp soruyla boğuşan arkadaşlarımız mevcut sınıfta. iki dersten başka hiç bir dersle ilgilenmiyorlar, türkçe-matematik.

çok canım sıkılıyor bu duruma. ders çalışmaya mecbur hissettiğim için nefret ediyorum kendimden.

nedir bu ya nedir?

8 yıl ilkokul, 4 yıl lise, 4+1 üniversite. nedir abi bu ya? dershaneyi saymıyorum bile. okumaya mı geldik bu dünyaya?

çok sıkı bir şekilde çalışıyorsunuz. sınava girdiniz ve sınavınız süper geçti. sonuç geldi beklediğinizden de iyi bir puan almışsınız. ertesi sabah kalktınız, balkonda kasılırken magandanın biri iki kaşınızın ortasına bir mermi sapladı. ee noldu şimdi? hani idealler? hani geleceğe dair planlar? hani nerdeler? niye sadece 'üniversite mezunu' şartı, niye?

öğrenci sendikası kurulsa, eylemler vb. şeyler yapsa. öğrencileri örgütlese bir yıl sınava hiç kimse girmese; sınav sistemi istediğimiz gibi olmaz mı?

kazanan biz olmaz mıyız? bizim istediklerimiz yerine getirilmez mi?

off saçmaladım yine farkındayım ama çok bozuk moralım :|

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    parti olması lazım öğrenci partisi :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    yaf hocam bu sorunla yıllardır boğuşuyoz bu dediklerin yapsak devlet zaten bizi siklemez herkes sınava mı girmedi ne ala bi yıl daha işsiz sayısı geçikecek eylemmı yapcaz hepimiz küçüğüz jopu yiyip en fazla 1hafta ağrısıını çektikten sonra yaptığımızdan pişman olcaz yani bu böle gelmiş böle gider ne zmanki ülke seviyesi düzeldi belki bişiler değişir buda en az bi asır daha sürer bence tek çare 2-3bin dolar bulup mülteci olarak yurdışına kaçmak tabi yolda ölmessek yada yakalanmazsak :):)

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    aynı durumdan bende şikayetçiyim :| amk yarış atı gibi hissediyorum kendimi sürekli birşeyleri kazanmak birilerini geçmek istiyoruz :| neden ? boktan bi gelecek için..

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dina_Kaki
    Dina_Kaki's avatar
    Erkek
    daha yolun başındasın 4 sene üniversite sonra iş kaygısı. o zamnanlara gelince isyan eder kaçarsın a.q:)

Ve blok yapılan derslerin tek güzelliği, bir sigara daha içmeyip düşünebilmek seni..A.Redif YANKI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek

oldu olacak ögretmenleride öldürelim tam olsun.

padişahı tahttan kaldırma hesabı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    eğitim sistemi gerçekten ağır.Ben bunu felsefe hocamla tartışmıştım adamın dediği laf aynen şöle:''Bizim eğitim sistemimiz öğrenciye herşeyi sunar öğrencinin alabileceği maksimum bilgiyi alması sağlanır dedi.'' Bnde aynen şöle dedim:''hocam iiyide o zaman puanlama sistemi olmasın not olmasın o zaman ben okeyim dedim:D tabi hoca kaldı öle bu konşma karnemede çok yansımıştı zamanında 5 geldiydide felsefe:D
    Yani hocam bu kadar genç nüfusun olduğu bi ülkede bişey yapmak gerçekten zor :I
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orbity
    orbity's avatar
    Erkek
    itfaiyeciTBT bunu yazdı:
    -----------------------------

l

8 yıl ilkokul, 4 yıl lise, 4+1 üniversite. nedir abi bu ya? dershaneyi saymıyorum bile. okumaya mı geldik bu dünyaya?

-----------------------------

okumak zorunlu değil hocam hiç paran yoksa bile simit satarak ticarete girebilirsin, kimse sana 8 seneden sonra okumak zorundasın demiyor....  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek
    okuma hocam kim seni zorluyo??madem durumundan sikayetcisin bırak okulu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

okumayın hocalar...çekirdekden yetişin iyi paralar kazanırsınız...

ek tercihlerede girmeyin ben gircem :)) boşuna kontenjan gitmesin :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

okumayın diyorsunuz; ben meraklı değilim zaten okumaya.

8den sonrası zorunlu değil diyorsunuz, resmi olarak öyle ama işte bende onu sorguluyorum. neden 'üniversite mezunu' ?

Toplam Hit: 4374 Toplam Mesaj: 28