folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Öğrenildiğinde Ufku İki Katına Çıkaran Şeyler

Öğrenildiğinde Ufku İki Katına Çıkaran Şeyler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Tam oalrak böyle bir başlık var ekşide.

İçeriği geyiğin haricinde güzel şeyler barındırmakta.

Bu şekilde sabit bir post olsa bu ve herkes altına geyik değilde ciddi birşeyler paylaşsa güzel oalbilir gibime geliyor.

Mesela zeitgeist serileri  gibi şeyler. Tabi herkesin düşüncesi kendine ve heps değerli herkes kendine göre paylaşsın derim ben

Son olarak cosmos u bitirdim ben 

ve cidii anlamda etkiledi

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Espri niyetli değil, ciddi olarak paylaşıyorum. Üzerine düşününce baya bir ufku genişlettiği görüşündeyim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hızlı okuma (insan haftada 4 5 kitap okuyabiliyor ve anlıyorsun)

Matematik (adam gibi öğrenirsen bakış açını tümüyle değiştiriyor)

Okur düzeyde yabancı dil (kaynak miktarını katlıyorsun)

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ben teknik çizim ve 3d makina tasarımı kursuna yazıldığımda etrafımdaki nesnelere bakınca nasıl yapıldıkları konusunda acaip fikir sahibi oldum. Çok hoşuma gitti şahsen. Plastik malzemelerin iç kısımlarındaki silindir izlerinin plastic injection molding yüzünden oluştuğunu fln kavramak güzel.

Ne öğrenirsen öğren mutlaka ufkunu açıyor. sağlam fotoşopcu bir arkadaş sinema afişlerine bakınca filter, sharpen, layer ve brightness contrast ayarı gibi şeyler görüyor mesela.

Ben windows penceresine bakınca window class, handle, thread, wm_paint mesajları falan görüyorum.

Öğrenilen herşey bakış açısını değiştiriyor

HolyOne tarafından 26/Eyl/15 17:38 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seref45
    seref45's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ben teknik çizim ve 3d makina tasarımı kursuna yazıldığımda etrafımdaki nesnelere bakınca nasıl yapıldıkları konusunda acaip fikir sahibi oldum. Çok hoşuma gitti şahsen. Plastik malzemelerin iç kısımlarındaki silindir izlerinin plastic injection molding yüzünden oluştuğunu fln kavramak güzel.

Evet hocam tasarımcının dünyası bam başka bir dünya.Çok sağlam bir tasarımcı ustamın sözü vardı.''Ufkun açık olsun helada sıçarken bile ibriğin nasıl yapıldığını kafanda tasarla derdi :))''

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

geçen hac katliamı konusuna ekledim peşine konu silindi, buraya da ekleyeyim belki izleyen müridler olur.

https://www.youtube.com/watch?v=ZdSDDt3gyHk

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Hizli okuma ile tarama tarzi okursun anlayarak felsefe roman tarzi okuyamazsin demislerdi.. senin ben surdan ogrendim ve ise yaradi dedigin kaynak varmidir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Hizli okuma ile tarama tarzi okursun anlayarak felsefe roman tarzi okuyamazsin demislerdi.. senin ben surdan ogrendim ve ise yaradi dedigin kaynak varmidir

İlk bir kaç sene öyledir, ben 99 da başladım, hızlı okumada insan arap atı gibi açılıyor tabi sürekli okuman lazım. işin güzel tarafı aynı zamanda fotografik hafızayı da geliştirmesi ve iç sesi yok etmesi. Tarama tekniği zamanla fotografik görmeye dönüşüyor, ilk zamanlarda duygu düşünce vs ayırmak zor oluyor, zaten ilk başlangıçta tarih kitapları veriyorlar. Oturmaya başladığında kendi anlama hızına şaşırıyorsun, Çok karakterli okumalarda karakterlere ses verme olayı olmadığı için roman vs okurken ilk önce bocalıyorsun, duygu oturmaya başlayınca da sıkmaya başlıyor, inatla devam etmek gerekiyor, ben Nihal Atsızın kitaplarını bitirmiştim o ay. O zamandan bu zamana çok şey değişmiştir kursa gitmiştim 18 ay kadar, sonrası hep kitap okuyarak geçti. Formül içeren şeyler olmadıkça çatır çatır okur geçerim hepsi de aklımda kalır. Teknik dışı okumaya başlarsan ve iç sesi geri getirirsen bütün çalışmanı yavaş yavaş çöpe atarsın bir de böyle bir durum var.

canım patates kızartması ve bira çekti, ne biçim nikin var kardeş her gördüğümde kumpir yada kızarmış patitis istiyor canım :| patitisin en kötü özelliği birayla çok iyi gitmesi, alkolü bırakınca patatisi de bırakmış gibi oldum, sanki başka bişey yiyorum, o mayonezin tadı daha keskin, o ketçap patatise küsmüş.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    ultrAsker bunu yazdı

geçen hac katliamı konusuna ekledim peşine konu silindi, buraya da ekleyeyim belki izleyen müridler olur.

dine arkamı çıkıyor yoksa eleştirelmi?

sorma nedenim arka çıkıyorsa izlemek istiyorum.

sağlam gerçekten temellden sağlam arka çıkan birilerini arıyorum. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı

dine arkamı çıkıyor yoksa eleştirelmi?

sorma nedenim arka çıkıyorsa izlemek istiyorum.

sağlam gerçekten temellden sağlam arka çıkan birilerini arıyorum. 

program din vardır veya yoktur üzerinden ilerlemiyor, araştırmalardan, tarihsel gerçeklerden kalıntılardan vs den bahsediliyor. 

ama bu konuda konuk olan kürşat demirci müslüman eğer onu soruyorsan.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 2638 Toplam Mesaj: 20
epifani