folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ogrenim Ve Katki Kredisi Geri Odemesi Hakkinda

Ogrenim Ve Katki Kredisi Geri Odemesi Hakkinda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar.Universiteyken ogrenim ve katki kredisi almistim.okulu bitirdikten sonra turkiye de hic calismadim ve yurtdisina ciktim.yurtdisinda calisiyorum ve yasiyorum.ben simdiye kadar hic odemedim ve baya da birikmis.sorum su yurtdisinda yasadigima dair evraklarimi gosterirsem borclarim silinir mi yoksa herhalukarda odemek zorundamiyim?ve odemezsem aileme haciz islemleri baslatirlar mi yada bu durum sadece bana mi yansir?

Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

yurt dışında yaşaman borcu ödemene engel olacağını sanmam hocam.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Real_Love bunu yazdı

Merhaba arkadaslar.Universiteyken ogrenim ve katki kredisi almistim.okulu bitirdikten sonra turkiye de hic calismadim ve yurtdisina ciktim.yurtdisinda calisiyorum ve yasiyorum.ben simdiye kadar hic odemedim ve baya da birikmis.sorum su yurtdisinda yasadigima dair evraklarimi gosterirsem borclarim silinir mi yoksa herhalukarda odemek zorundamiyim?ve odemezsem aileme haciz islemleri baslatirlar mi yada bu durum sadece bana mi yansir?

E icra işlemi başlatırlar . Bütün banka hesapların bloke yer. İkincisi türkiyeye geldikten sonra taksitlendirmediğin yada ödemediğin için tekrardan yurt dışı çıkışı yapamazsın.. Senin borcun Aileni İlgilendirmez.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Yeri gelmişken söyleyeyim, borcunuz var ise yapılandırın. Faiz affı sözkonusu ve son gün 30 Kasım.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_7111_LOGIN_AC&odeme=1

2 numarayı seçip bilgilerinizi girin, borcunuzu sorgulayın. Keza yine bu sayfada borcunuzu yapılandırabiliyorsunuz.

Araştırın en iyisi.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Ailene işlem yapamazlar. Türkiyede ki tüm banka hesapların ptt vb nakit işlem yaptığın tüm hesapların bloke olur. Türkiye'ye geldiğin anda başın ağrır hocam. Borçtan kurtulamazsın fakat faizden kurtulabilirsin.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Yeri gelmişken söyleyeyim, borcunuz var ise yapılandırın. Faiz affı sözkonusu ve son gün 30 Kasım.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_7111_LOGIN_AC&odeme=1

2 numarayı seçip bilgilerinizi girin, borcunuzu sorgulayın. Keza yine bu sayfada borcunuzu yapılandırabiliyorsunuz.

Araştırın en iyisi.

Hocam iyi oldu söylediğin valla.

benim 5200 TL falan bir borcum var yapılandırma yapılsa aylık ne kadar olur ki tahminen? 2013 te başladı ödemesi hala devam ediyor.

Bir yakınımın tc sini istediği için bakamıyorum,ertelemeyi unuttum aileme söylemedim,haberleri olmadan ödeyeceğim :)

HolyReform tarafından 20/Kas/14 20:30 tarihinde düzenlenmiştir

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1- Yeni yapılandırma yasasında faiz affı var mı ?

2- Sigortalı çalışan değilim , öğrenciyim yine de e-haciz riski var mı ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sasalil
    sasalil's avatar
    Erkek

Mürid konunu baltalamak gibi olmasın, Evet beyler bende benzer konudan müzdaribim. üniversitemin 2. senesinde öss sınavına girip yazında üniversiteden ilişkimi kesip yeni kazandığım üniye kaydımı yaptırdım. İki sene boyunca aldığım krediyide o yılın sonunda kesip 8 ay sonra da hemen geri ödemesini başlattılar. Hala öğrenciyim ve hiç ödemedim. 4 bin 600 lira olan borcum faizle 6 bin 400 olmuş 3 senede. Şimdi;

1- yapılandırıp taksite böldürsem faizini silerlermi?

2- yine hiç ödemeyip, yaklaşık 1.5 sene sonra nasip olurda işe başlarsam o zaman faizini sildirip yapılandırma gibi bi şansım olurmu?

Edit: yukarıda mürid faizini silerler diye yazmış, benim gözümden kaçmış :)

sasalil tarafından 21/Kas/14 18:33 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    aLman bunu yazdı
    Real_Love bunu yazdı

E icra işlemi başlatırlar . Bütün banka hesapların bloke yer. İkincisi türkiyeye geldikten sonra taksitlendirmediğin yada ödemediğin için tekrardan yurt dışı çıkışı yapamazsın.. Senin borcun Aileni İlgilendirmez.

E icra olup da 34 tlyi blokelediler. 3 senedir blokeli duruyor. bi dünya para yatırma çekme işlemi yaptım el koyamıyolar. sadece bir taksitin 1/6sına bloke koyuluyor.

Real_Love: mike mike ödücen hacım. 1 aralıka kadar başvuru yaparsan bir miktar faizden kurtuluyorsun. yeni torba yasadan çıktı. ödemeye niyetin varsa başvur öde. internetten başvuruyapabiliyorsun. onun dışında bahanelerin geçersiz. önceden olsa silinirdi faiz. ama şu an borçlar kykya değil vergi dairesine devredildi. vergi dairesi de ziker affetmez.

ödeme niyetin yoksa hiç ödeme 5 yıl sonra siliniyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    ComputerWolf bunu yazdı

1- Yeni yapılandırma yasasında faiz affı var mı ?

2- Sigortalı çalışan değilim , öğrenciyim yine de e-haciz riski var mı ?

1 senedir ödemiyorum 200 lira faiz binmiş. bugün vergi dairesine gittim. adamların haberi yok. biri olur diyor biri olmaz diyor. en sonunda yetkili birine gittim dedim faiz silinecek mi? ık mık etti dedim yapılandırınca faydası var mı yok mu? var dedi ne var dedim. ya var ama ne kadar faydası var yapılandırdıktan sonra belli olur dedi.

dünyadan haberleri yok. bir ton adam doldurmuşlar oraya, anca çay içiyolar muhabbet ediyorlar gülüşüp eğleniyorlar.

not : en düşük memur maaşı 2bin tl olmuş netten baktım.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Şimdi sigortalı olmadığım halde yani işe başlamadan hesaba haciz gelir mi? 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 1900 Toplam Mesaj: 15