Okuduğunuz Kitaplar Ve Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Bu aralar bilgisayardan biraz uzak kalmak istiyorum sebebi can sıkıntısı diyebiliriz bu zamanı da kitap okuyarak geçirirsem daha iyi olacak.

İnternetten sipariş vermeden önce sizlere bir danışmak istedim.

Önerebileceğiniz kitaplar varsa lütfen burada paylaşır mısınız?

Tür olarak: Psikoloji, Felsefe, Tarih

Yada önerebileceğiniz sıkıcı ve ağır olmayan farklı türler de olabilir.

Teşekkürler.

Mod not. Konu kategorilerine özen gösterelim.

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

standart tavsiye listem

Simyacı (ince , akıcı. hayat felsefesi üzerine diyelim

Olasılıksız - adam fawer ( psikoloji felsefe ne ararsan bulursun . romandır. ancak düzenli okuman lazım. iki gün ara verdiğinde başa sararsın. ince ayrıntılı bir roman)

Empati          "         "          "                                "                                    "                                       "                                        "  "                                                         )

Merihte 4 Hafta - (1980 yılının romanı. bulabilirsisin bilemem. ama bilimkurgu. günümüzde filmi çekilmeden oku :)

Nietzcye ağladığında (felsefik bir roman)

Tanrılar okulu ( felsefefik bir roman) kendini dışardan izleme öğretisi. kendini izleseydin kendin hakkında ne düşünürdün ?

Elif şafak- Aşk ( çok güzl bir bakış açısı olduğuna inanıyorum)

Hayvan çiftliği- 1984  ( iki roman şimdiki günümüz anlatıyor sanki. okunmalı..

Adsız çocuk Dave pelzer ( öz annesinin çocuğuna uyguladığı işkence ve çocuğun iç dünyası

Cerrah- tess gerritsen ( şimdiye kadar okduğum ne iyi romanlardan. katil gözüyle polsiye roman

Yirminci mil Trevanian ( bildiğimiz western filminin roman versiyornu. çok orjinal gelmiştir bana hep

Alacakaranlık ( ve serisi) kız romanı diye erkekler şiddetle okumazlar ancak ben çok beğenmiştim

Çok okudum ama ilk aklıma gelenler.

http://www.tahribat.com/forum/buyuk-pdf-arsivi-225271

bu linkte bazı kitaplar var.  kontrol et boşuna alma.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Mustafa Necati Sepetçioğlu'nun  Kilit,Anahtar ve Kapı üçlemesi. Tarihi romanlar bunlar. Mutlaka herkesin okumasi gerekir diye düşünüyorum. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

bi kitap döngüsü oluştursak ya. herkes elindeki kitapları listelese. isteyen birbiriyle takas yapsa. 

xxx
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

Dongu biraz pahali mal olur, ismini ogrenip kutuphaneden almak daha az malietli ve kulfetli oneriler de gayet yerinde 

Tanri ile sohbet serisi guzeldir parapsikoloji 

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muco
    muco's avatar
    Erkek

Serenad. Tür: polisiye, aşk. Okumadıysan şiddetle tavsiye ediyorum.

Topluluk içinde verilen öğüt öğüt değil hakarettir. Hz Ali
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

en son okuduğum kitap

http://www.dr.com.tr/Kitap/Yorunge/Tess-Gerritsen/Edebiyat/Roman/Korku-Gerilim/urunno=0000000662914

Olaylar Uluslararası Uzay İstasyonun da geçiyor. baya sürükleyici bi çırpıda bitirdim :)))

edit: istediğin türleri görmemişim. sazan.avi.

SkynetX tarafından 21/Ara/16 09:11 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

standart tavsiye listem

Simyacı (ince , akıcı. hayat felsefesi üzerine diyelim

Olasılıksız - adam fawer ( psikoloji felsefe ne ararsan bulursun . romandır. ancak düzenli okuman lazım. iki gün ara verdiğinde başa sararsın. ince ayrıntılı bir roman)

Empati          "         "          "                                "                                    "                                       "                                        "  "                                                         )

Merihte 4 Hafta - (1980 yılının romanı. bulabilirsisin bilemem. ama bilimkurgu. günümüzde filmi çekilmeden oku :)

Nietzcye ağladığında (felsefik bir roman)

Tanrılar okulu ( felsefefik bir roman) kendini dışardan izleme öğretisi. kendini izleseydin kendin hakkında ne düşünürdün ?

Elif şafak- Aşk ( çok güzl bir bakış açısı olduğuna inanıyorum)

Hayvan çiftliği- 1984  ( iki roman şimdiki günümüz anlatıyor sanki. okunmalı..

Adsız çocuk Dave pelzer ( öz annesinin çocuğuna uyguladığı işkence ve çocuğun iç dünyası

Cerrah- tess gerritsen ( şimdiye kadar okduğum ne iyi romanlardan. katil gözüyle polsiye roman

Yirminci mil Trevanian ( bildiğimiz western filminin roman versiyornu. çok orjinal gelmiştir bana hep

Alacakaranlık ( ve serisi) kız romanı diye erkekler şiddetle okumazlar ancak ben çok beğenmiştim

Çok okudum ama ilk aklıma gelenler.

http://www.tahribat.com/forum/buyuk-pdf-arsivi-225271

bu linkte bazı kitaplar var.  kontrol et boşuna alma.

Konu icerigine yazmadim ama olasiliksiz isimli kitabi siparis etmistim daha gelmedi elime :)

Diger onerilerin icin de tesekkurler onlara da el atacagim .)

KNOWLEDGE IS POWER!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Sirasiyla paylasim yapan diger arkadaslara da tesekkur ediyorum.

Saygilar.

KNOWLEDGE IS POWER!
Toplam Hit: 2151 Toplam Mesaj: 20
kitap okumak