Okul Puanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

Öncelikle sabahın 6 sında böyle bir konu açtığım için kendimle gurur duyuyorum.Aklımdaydı ne zamandır şimdi yazayım.

Benim net sınav başarım 33bin okul puanı bi eklendi bu oldu 44bin..

tercih yapmadım tm'den hukuk için.Hukuk içinde ilk 15bin lazım.Şimdi ben bi sene kasıp 5 bine girsem bu okul puanı beni kaça atar? 5 binden 15bin mi ypar yoksa ben 5 binden en fazla 7 bin mi yapar.. Özetle:

O aradaki fark puan arttıkça açılırmı kapanır mı?

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SnowDrop
    SnowDrop's avatar
    Erkek

Hocam Walla burası Türkiye ne olucağı belli değil senı bu sene 44 bine attıysa seneye de 5 bınden 2 bıne atar felan :D sımdıden  bunları dusunmemek lazım bence ? 

ben küçükken 5 yaşındaydım lan bu kadar açık ve net.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

smirnoff-ice bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam Walla burası Türkiye ne olucağı belli değil senı bu sene 44 bine attıysa seneye de 5 bınden 2 bıne atar felan :D sımdıden  bunları dusunmemek lazım bence ? 

hocam 5 binden 7 bine atıyosa izmir hukuk kazanırım 5 binden 15 bine atıyosa kırıkkale hukuk okurum.Bide bunlar en iyi ihtimaller olmayada bilir :d

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

açılır.

senin okul puanın senden sonra gelen 10 bin kişiden düşük olduğundan 35 den 44e atmış seni.

yani hamda 50 bininci olan adam atıyorum 400 puan ham 70 puan okuldan almış sen 405 ham 60 okuldan almışsın adam senin önüne geçmiş.

Üst sıralardaki insanların okul puanları daha yüksek olacağı için(bu genelleme %99 tutar) 480 le 5 bininci olursun elin adamı gelir 467 le seni geçer okul puanı 74 olur.

Şöyle düşük puanlarda 1 puan 1000 kişi atarken üst sıralarda 0,3 puan 1000 kişi geriye atıyor aralık daraldığından.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SnowDrop
    SnowDrop's avatar
    Erkek

kasVa bunu yazdı:

smirnoff-ice bunu yazdı:

hocam 5 binden 7 bine atıyosa izmir hukuk kazanırım 5 binden 15 bine atıyosa kırıkkale hukuk okurum.Bide bunlar en iyi ihtimaller olmayada bilir :d

neyse hayırlısı ozaman sen kas kasabıldıgıne .. 

ben küçükken 5 yaşındaydım lan bu kadar açık ve net.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

açılır.

senin okul puanın senden sonra gelen 10 bin kişiden düşük olduğundan 35 den 44e atmış seni.

yani hamda 50 bininci olan adam atıyorum 400 puan ham 70 puan okuldan almış sen 405 ham 60 okuldan almışsın adam senin önüne geçmiş.

Üst sıralardaki insanların okul puanları daha yüksek olacağı için(bu genelleme %99 tutar) 480 le 5 bininci olursun elin adamı gelir 467 le seni geçer okul puanı 74 olur.

Şöyle düşük puanlarda 1 puan 1000 kişi atarken üst sıralarda 0,3 puan 1000 kişi geriye atıyor aralık daraldığından.

mantık olarak bende aynen byle düşündüm ama okul puanı iyi olmayan bi arkadaşımı 1600den 2000 'e attı :S anlayamadım.bide şu olay var.33 bin civarndaçok adam var ama 5 bine giren az oldugu için esmele az olabilirmi.Sonuç olarak kardeşim ben 5 bindeolsam senin tahminin kaç bininci olurum eklenmiş haliyle.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

15 bine falan atar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

pff :\ hay aq ya :\      lan nah kazanırız hukuk falan o zaman bi kaç bin oynasa çok temiz girerdik yav

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

işin o boyutuda var çok bilinmeyenli denklem sabit her taraftan fonksiyon fışkırıyor.Bence bu noktada kafanı rahatlatmak için yapacağın en iyi şey istatistik çıkartmaktır.

çevrende az çok demeden ham puan ve eklemeli puan sırasını ve okul puanlarını topla düşük sıralamadan da olsun yüksek sıralamadan da şöyle aralıklı olarak 10 15 tane denek bulursan yüksek oranda tutturursun bazen belirli aralıklarda yığılma olabiliyor oda şansına kalmış.

Benim kişisel tahminim kırıkkaleden ev baksan iyi edersin ya da dizini kırıp çalışacaksın.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

işin o boyutuda var çok bilinmeyenli denklem sabit her taraftan fonksiyon fışkırıyor.Bence bu noktada kafanı rahatlatmak için yapacağın en iyi şey istatistik çıkartmaktır.

çevrende az çok demeden ham puan ve eklemeli puan sırasını ve okul puanlarını topla düşük sıralamadan da olsun yüksek sıralamadan da şöyle aralıklı olarak 10 15 tane denek bulursan yüksek oranda tutturursun bazen belirli aralıklarda yığılma olabiliyor oda şansına kalmış.

Benim kişisel tahminim kırıkkaleden ev baksan iyi edersin ya da dizini kırıp çalışacaksın.

senin dediğin gibiyse dizimi kırıp çalışan halim kırıkkale :\

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

zaten yükseklerdeki kişilerin okul puanı çok yüsek olduğu için gerilere göre çok çok daha ağır kayıp verirsin

Toplam Hit: 3166 Toplam Mesaj: 22