folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Okulda Yapabileceğim Piçlikler?

Okulda Yapabileceğim Piçlikler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek

bu konuyu acan arkadasın zeka seviyesinden şüpheliyim acaba piçligi eğlenmek için mı yapıcak ( bunun içinse fazla bişi diemem ) yoksa bazılarına ( bknz : kızlar karılar motorlar kaşarlar fln ) hava atmak için mi ? bilmiorum ama bana 2. seçenek daha yakın gelio

bence sen okulu bırak okulda piçlik yapcana vatanına bir yardımın olsun xD

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

konu yaşça büyük olanların (zannımca) okul hakkındaki düşüncelerini sertçe de olsa dile getirmeleri ile;

henüz eğitim-öğretim gibi kazanılmış bir şansın önemini kavrayamamış toy gençliğimizin ve

"Okulda Yapabileceğim Piçlikler?" konusunda, bu konuyu açan arkadaşımızı bilgilendirmeyi vazife bilmiş

piçlik numaraları öğreten  iyilik sever arkadaşlarımızın da aslında yanlış şeylere kafa yorduklarını görmelerinden

dolayı tarafımca kilitlenmiştir. 

son nasihat-tavsiye:

okul piçlik yapmak için değil birşeyler öğrenmek içindir. Bu akşam sıkıntıdan lise 2 tarih kitabı okurken önceden

bu kitabı kullanmış arkadaşın not ortalaması için toplama yaptığı rakamları gördüm.  3 yazılının ortalaması 42 düşüyordu sonuçta.

Halbuki okuduğum kitap üstünkörü, zorluk derecesi oldukça düşük bilgilerle donatılmış bir eserdi. Bundan arkadaşımızın

"kızlar, kahvehane/cafe, hocalarla çekişmek, futbol/basketbol" gibi çokta geleceği için faydası olmayacak şeylerle fazlaca ilgilendiği sonucunu çıkardım.

Halbuki bu kazanılmış hakkı iyi değerlendirip eğitimine vargücüyle gereken dikkat ve hassasiyeti gösterse geleceği için önemli olan adımları atacaktı.

Bu verdiğim örnekten yola çıkarak aslında bu nasihatlerimizin / tavsiyelerimizin altın değerinde olduğunu anlayabilmenizi ümit ediyorum. 

Zira bizim elimizden tutan olmamıştı, arkadaşça dostça tavsiyeler üretende olmamıştı.  

sevgi ve saygılarımla.

tahribat.com/murid/tugrulbaba
Toplam Hit: 10766 Toplam Mesaj: 33