Olusturdugumuz VM'lerde Farkli External Ipler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar

Bir tane dedicated/root server satin alip, onun icine vmware kurup birden fazla sanal makine olusturmak istiyoruz ancak bu makinelerin hepsinin internete cikis IPsi (external IP) farkli olmali. Bunun icin cözümler var midir?

Proxy beni korkutuyor, Seed4me VPN var ve sanirim tüm makinelere kurabilirim ama ayni anda aktif olur mu bilmiyorum ve baglanti disconnect olursa büyük sikinti. Garanti bir sekilde tüm makinelere farkli external IP nasil alabilirim?

Tor da kullanmak istemiyorum cünkü gelen proxy cok yavas oluyor ve bizim acimizdan baska bir problem daha var. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi selam,

cloud kullanmak çözüm olmuyor mu?

istediğin kadar instance ı istediğin golden imajdan oluşturabilirsin, parasını verince her biri için real iplerin de olur. Hatta location falan da ayarlarsın. 

projeden detay ver de biz de nasiplenelim zihnimiz açılsın (:

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Birileri yazmış cloud kullanmak daha iyi yöntem ama illa dedicated sunucu alıp vm kuracağım dersen vmware network kartının modunu bridged seçmen lazım ve o vm'in windows/linux ip bilgilerini aldığın public ip'e göre girmen lazım

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Selamlar

Bir tane dedicated/root server satin alip, onun icine vmware kurup birden fazla sanal makine olusturmak istiyoruz ancak bu makinelerin hepsinin internete cikis IPsi (external IP) farkli olmali. Bunun icin cözümler var midir?

Proxy beni korkutuyor, Seed4me VPN var ve sanirim tüm makinelere kurabilirim ama ayni anda aktif olur mu bilmiyorum ve baglanti disconnect olursa büyük sikinti. Garanti bir sekilde tüm makinelere farkli external IP nasil alabilirim?

Tor da kullanmak istemiyorum cünkü gelen proxy cok yavas oluyor ve bizim acimizdan baska bir problem daha var. 

Selamlar, eğer firma farklı IP'ler verirse çok basitçe yapılır; firma vermezse pfsense'le bir şeyler denenebilir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Makinayı Soyoustart'tan alıp, ip için tek seferlik 1 Euro gibi bir ücret ödedikten sonra 16 ip'ye kadar alim yapabilirsin. Ip ücreti sunucu fiyatıni karşılıyor gibi oluyor. :)

Euro ucmadigi zamanlarda sanallastirmayi proxmox ile yapıp ugrasmisligim olmuştu. Daha fazla ip lazım olacaksa ovh'ye bakabilirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

en kolay ve en hafifi sadece farklı ipden internete çıkması gereken uygulamalara proxy girmek.

zannımca bu şekilde patlama ihtimali çok düşük.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

öncelikle cevap yazan tüm arkadaslara cok tesekkür ederim.

sLeymN bunu yazdı

abi selam,

cloud kullanmak çözüm olmuyor mu?

istediğin kadar instance ı istediğin golden imajdan oluşturabilirsin, parasını verince her biri için real iplerin de olur. Hatta location falan da ayarlarsın. 

projeden detay ver de biz de nasiplenelim zihnimiz açılsın (:

Kripto paralarla ile ilgili bir proje hocam kisaca. Farkli kisiler kullanacak, herkese uygun fiyatli cözmek istiyoruz. Azure vs pahaliya gelir, ücretsizleri (1GB ramli olanlar) cok sikintili. Zaten tek bir program calisacak iceride. Ancak azure gibi sistemlerde mouse bile zor oynatiliyor :) 

sandman bunu yazdı

Birileri yazmış cloud kullanmak daha iyi yöntem ama illa dedicated sunucu alıp vm kuracağım dersen vmware network kartının modunu bridged seçmen lazım ve o vm'in windows/linux ip bilgilerini aldığın public ip'e göre girmen lazım

Bunu yapabiliyor muyum? Mesela server'da windows 2019 server kurdum. Bu IPleri nasil kafama göre dagitacagim ki, aslinda server'i aldigim firma ayrica public IP de satiyor, onu kullanabilir miyim?

https://www.netcup.eu/vserver/root-server-erweiterungen.php#network

yalinyalniz bunu yazdı
    Selamlar, eğer firma farklı IP'ler verirse çok basitçe yapılır; firma vermezse pfsense'le bir şeyler denenebilir

Yukarida sordugum sey buydu. Bunu nasil yapabiliyoruz. Atiyorum 3 tane IP satin aldim, bu IPleri mi wmare'de yazmak gerekiyor ?

telekom bunu yazdı

Makinayı Soyoustart'tan alıp, ip için tek seferlik 1 Euro gibi bir ücret ödedikten sonra 16 ip'ye kadar alim yapabilirsin. Ip ücreti sunucu fiyatıni karşılıyor gibi oluyor. :)

Euro ucmadigi zamanlarda sanallastirmayi proxmox ile yapıp ugrasmisligim olmuştu. Daha fazla ip lazım olacaksa ovh'ye bakabilirsin.

bu biraz masrafli oluyor hocam. Linux tecrübem pek yok, windows alsam ekstra 22 euro veriyorum aylik.. Benim kullandigim firmada ise bedava, kendim hallediyorum windows olayini. Bana free trial veriyorlar 90 günlük, onu professional versiyona ceviriyorum. Ayrica istedigin ISO'yu yükleme izni de var.

zalimadam bunu yazdı

en kolay ve en hafifi sadece farklı ipden internete çıkması gereken uygulamalara proxy girmek.

zannımca bu şekilde patlama ihtimali çok düşük.

Deneme yaptim proxy ile calisiyor ama premium proxy de olsa insan korkuyor. Cünkü islem aninda internetin düsmemesi ya da ana IP ile islem yapmamasi gerek, aksi halde büyük sikintilar olur.  Proxy'e bulasmamak adina zaten farkli cözümler ariyorum. 

unbalanced tarafından 27/Haz/22 18:06 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Yukarida sordugum sey buydu. Bunu nasil yapabiliyoruz. Atiyorum 3 tane IP satin aldim, bu IPleri mi wmare'de yazmak gerekiyor ?

rica ederim, IP'leri alınca "sanal makine içinden" IP, subnet ve gateway olarak giriyoruz

burada hangi firmayla çalışıldığına göre bazı işlemler değişiyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

rica ederim, IP'leri alınca "sanal makine içinden" IP, subnet ve gateway olarak giriyoruz

burada hangi firmayla çalışıldığına göre bazı işlemler değişiyor

anladim, o halde en iyisi firmaya sormak lazim nasil olacagina dair. Tesekkür ederim. Sanirim en mantikli yol bu görünüyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

anladim, o halde en iyisi firmaya sormak lazim nasil olacagina dair. Tesekkür ederim. Sanirim en mantikli yol bu görünüyor

rica ederim, sen IP'leri firmayla konuş anlaş hocam çözüm üretiriz

önemli olan IP'lere sahip olman ama(kiralaman, OVH gibi yerlerde 1.5-2 euroya sınırsız kullanım IP tanımlıyorlar mesela o da olur aylık ücretli de olur)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı

rica ederim, sen IP'leri firmayla konuş anlaş hocam çözüm üretiriz

önemli olan IP'lere sahip olman ama(kiralaman, OVH gibi yerlerde 1.5-2 euroya sınırsız kullanım IP tanımlıyorlar mesela o da olur aylık ücretli de olur)

simdi ucuz yollu bir VPS 2.99 euro (1 ay ücretsiz  kullanim da veriyorlar). O yüzden herkes icin bir server olusturmak daha mantikli geldi.

Cünkü diger türlü bir dedicated server almak lazim ve IP basina 2 euro veriyorsun. O sekil muhtemelen daha pahali olur, en iyisi herkesin kendi bir VPS'inin olmasi. 

Suan azure ile free tier bir windows makine olusturdum. 1GB, 1Cpu is görür mü arkadas deneyecek. Eger olursa, onunla bir kac makine olusturabiliriz de

Toplam Hit: 2921 Toplam Mesaj: 13
vpn vpn proxy vm external ip dedicated server