folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder ÖNEMLİ : Twitter'dan Kritik Uyarı ! Şifrelerinizi Değiştirin !

ÖNEMLİ : Twitter'dan Kritik Uyarı ! Şifrelerinizi Değiştirin !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcı şifrelerinin yanlışlıkla korumasız bir dosyaya aktarılması üzerine tüm kullanıcılara şifrelerini değiştirmeleri yönünde çağrı yaptı.

Şirketten yapılan açıklamada, yaşanan teknik bir sorun nedeniyle şifre dosyasının kriptolu olarak değil, net biçimde okunabilecek şekilde bir dosyaya aktarıldığı ifade ediliyor.

Sorunun kısa sürede fark edildiğini ve çözüldüğünü söyleyen Twitter CEO'su Jack Dorsey, "Şifrelerin çalındığına dair herhangi bir işaret yok ancak yine de tüm kullanıcılara şifrelerini güncellemelerini tavsiye ediyoruz" dedi.

'Özür diliyoruz'

Twitter kaç hesabın yaşanan sorundan etkilendiğine dair bir açıklama yapmadı. Reuters haber ajansına konuşan şirkete yakın kaynaklar, sayının 'ciddi boyutlarda' olduğunu ifade etti ve şifrelerin aylardır erişime açık halde durduğunu belirtti.

Twitter yaşanan sorun nedeniyle kullanıcılardan özür dilerken, şirketin teknoloji genel müdürü Parag Agrawal, duyuruyu yapmak zorunda olmamalarına rağmen şeffaflık adına yaşananları kullanıcılarla paylaşmayı tercih ettiklerini ifade etti.

İŞTE RESMİ PAYLAŞIM: 

Agrawal, kullanıcıların alabileceği önlemleri ve yaşanan sorunun detaylarını kaleme aldığı blogda anlattı.

wordros tarafından 04/May/18 16:02 tarihinde düzenlenmiştir

alektamovikmovik
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

lan! ben de diyorum niye şifre değiştirme adına bi popup çıkardı bu twitter. hiç okumadan sektör etmiştim pencereyi. burayı okuyunca gittim şifreyi değiştirdim. koskoca şirketin açığına bak. şaka gibi yemin ediyorum yaa. veyyyyyyyyyy

coLin tarafından 04/May/18 05:55 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

yani şifreyi hem hash'li hemde salt metin olarak tutuyorlar DB de. vay amk. olaya bak.

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Değiştirmeyenler için up.

alektamovikmovik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

eski şifreyi hatırlamıyomki amk

çalsınlar amk zaten kullanmıyom :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Nasil lan hashsiz mi tutuyorlarmis sifreleri.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

ADamlara data lazım bruteforce yapcaklar :DD:D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

https://www.hackread.com/bug-stored-twitter-passwords-in-plain-text-change-password/ 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

he işte ben bu pencereyi görünce skip atmıştım adfkjldsfjlds

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    samato bunu yazdı

ADamlara data lazım bruteforce yapcaklar :DD:D

Merak ettiğim birşey var:

Benim üye olduğum sitelerde, Şifrelerim için kullandığım, kendime göre bir Yöntemim var. (BüyükKüçükHarfler,RakamVeİşaretler var )

Tamam, kavram olarak, BrüteForce (^^D ) , kendime gülüyorum) sayesinde bulabilirler.

Fakat, benim gibi Düşünen biri, Çıkmazsa: PasswordBrüteForce ile, benim şifreyi bulabilirler mi?

ciddi, merak ettiğim bir konudur.

RitmFarbRacourci tarafından 04/May/18 16:46 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Loglama yaparken sifresiz yaziyorlarmis

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 2137 Toplam Mesaj: 13
twitter şifre değişimi