folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Önemli! Unıversıte Sınavında Cok Onemlı Degısıklık! . Sınava Girecek Öğrencilerin DikkatineÖnemli! Unıversıte Sınavında Cok Onemlı Degısıklık! . Sınava Girecek Öğrencilerin Dikkatine

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  WitchKing
  WitchKing's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Haziran/2011
  Erkek

  Buremba bunu yazdı:
  -----------------------------

  benim bildiğim fen lisesinden üniversiteye geçişte okulun öss'deki başarısı yüksek olduğundan dağılımı da ona göre yapıyorlar. o mu kalkmış?


  -----------------------------

   

  aynen öyle anadolu için de geçerli bu tabi 


  Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  wert
  wert's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Eylül/2005
  Erkek

  bir an düşündümde

  meslek lisesi olayını

  hayatında türev integral almamış insan cosinüs tanjant bilmeyen insanları

  makine mühendisliği 1. sınıf

  ders MAT101 Analiz I  

   

  Üniversitedeki öğrenci kalitesi iyice düşüyor :(

   

  ayrı meslek lisesi - mühendislik - matematik /fen muhabbeti yapmadan önce oturup öğrenin mühendis ne iş yapar diye :|


  |sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Geenmeboo
  Geenmeboo's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Nisan/2007
  Erkek

  biz kurtartdık paçamızı bundan sonraki nesillere yazık olucak. zaten git gide üniversitede okuyan nesilin kalitesi de düşüyo hayırlısı bakalım.


  NEDEN? (soru olarak)
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  irem27
  irem27's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Ağustos/2010
  Dişi

  resim

  "Devrimi temelden sarsıyor büyük bir kasırga,
  Yüzlerde artık peçeler, başlar örtülü,
  Cumhuriyet'in sonu geldi artık,
  AK'lar - KIRMIZI'larla karşı karşıya..."
  NOSTRADAMUS

   Nostradamus Türkiye Kehanetleri.

  http://www.youtube.com/watch?v=3HRh4zkctxQ

  Dogrusu bu kehaneti cok ilginc buldum .Sanki Turkiye icin kehanette bulunulmus gibi gozukuyor .


  There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  glaurung
  glaurung's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Temmuz/2011
  Erkek

  günde 2 saat yol, her derste nasıl olsa kafası çalışıyor diye zorlanma, sınıfta kalmamak için götünü yırtmak sonuç ? Düz lisedeki gerizekalı senden 2 kat fazla puan alsın evet 2 kat, ne bişi bildiği var ne kafasının çalıştığı var, yarak kürek iş yapıyorlar .

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  glaurung
  glaurung's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Temmuz/2011
  Erkek

  adamlara bak fen lisesinde eğitim iyi o yüzden onların puanını kısmak lazım mantığıyla hareket ediyor, şimdi fen lisesine gidecek adamlar düz liseye gidip 100 puan ortalaması tutturcak e hocalar da kalite yükseldi diye zor sorcak, yine giren çıkan beyinsiz tayfasına olcak ortalamaları düşcek, 3-4 sene kazandılar diye seviniyorlar. 

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ZyreX
  ZyreX's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Aralık/2003
  Erkek

  Anadolu ve Fen liseleri için dezavantajlı bir durum.Bir örnekle açıklayım.

  Mesela bizim okuduğum lisedeki(Anadolu) dersler herhangi bir düz liseden daha zor idi.Ticaret/endüstri yi saymıyorum bile.Kardeşim ve ilkokul arkadaşlarımdan bildiğim bişey bu.Bizim dersler gerçekten birkaç seviye üstte idi.Fen liselerinde ise aynı şekilde daha da zor dersler veriliyor.

  Örneğin kardeşim düz lisede okudu ve ortalaması benden yüksek idi.4,54..Benim ise 4,04 idi.Kardeşime ben çalıştırıyordum matematik ya da fen derslerini.Ortada bu kadar net zorluk farkı varken,ben düz lisede okusaydım muhtemelen 5 ile bitirirdim liseyi.Kardeşim benm lisede okusaydı okul uzayabilirdi bile :D

  Neyse işin sonunda benim ortalamam diğer anadolu fen liselerinde okuyanlar gibi okulun zor olmasından kaynaklı düz lisede alabileceği ortalamadan daha düşük ortalama ile bitirdim okulu..Fakat bana okuldan gelen puan kardeşimden fazla idi.Dikkat benim okuldan gelen daha fazla idi,2 puan kadar..73 civarı gelmişti bana..

  Peki ben bu işleri geçtim artık bana hiç bir tesiri yok ama,Anadolu fen liselerinde okuyanlar için,okulun etkisini kaldırıp,direkt nota bağlayarak okuldan puan getirmek haksızlık değil midir soruyorum.Adam tunceli'nin köyünde,kolpadan bir eğitim ile ya da hocaları tehdit ile 5,00 alacak,öteki mazlum bursa fen de baba baba sınavlardan geçecek ortalaması atıyorum 4,50 geldiği için tuncelidekinden daha düşük alacak.Böyle saçmalık olmaz..

  Bu aynı rezillik,ÖYP gibi akademik personel yetiştirme programında da var,hakkari üniversitesinde bir bölüm ile odtü makina da okuyanın ortalamasını sen bir kabul et,ona göre öyp puanının %35 ini belirle.

  Neyse fazla uzadı bu iş :) işin özü anadolu ve fen liseleri için dezavantajlı bir durum fakat yine de en iyi yerleri kazanabilmeleri için engel değil tabi.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AnaMuhalefet
  AnaMuhalefet's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Kasım/2007
  Erkek

  Adalet istiyorsalar " Şifreli olmayan " bir sınavı kökten okul puanını kaldırarak yapmaları yeterli olacaktır.


  Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tengri
  Tengri's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Aralık/2010
  Erkek

  En mantıklısı okul puanını tamamen kaldırmak. Kim sınavdan ne aldıysa onu hakeder sonuçta. Fen liseli bir öğrencide daha çok şey öğrendiği için sınav da daha yüksek puan yapar istediği yere yine girer. Okuluda kimse siklemez. Ve siklememesi doğru birşey bi sik öğrettikleri yok. 4 yıl amelelik yapıyorsun sadece. 


  Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  antivirus
  antivirus's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Eylül/2006
  Erkek

  şimdi bende bi meslek lise mezunuyum bu olaya seviniyordum katsayi olayina kızıyrdm kalksn diyordm cünkü ben meslek lisesini biraz mecburiden gittim o yüzden  herkezle denkleşirsek istediğim bölümü kazanabilecektim.

  fakat şöyle bi durum var meslk lisesinde öğretilen dersler ile zaten bi mühendslik ne bilim tıp  falan kazanmak cok zor bunlar yine fen lisesi vb . öğrencileri için daha kolay bu sistemde dershaneler cok büyük rant saglyr cünkü benm gibi mesleğe gidipde baska bi hayali varsa o öğrencinin ve normal derslerde yetmiyeceği için siqe siqe dershaneye gidicek eli mahkum cünkü.

  he kendi başina calişip kaznırsa o cocuga herşey helal tıpda proflukta .

  ben mesela meslek lisesini sevmediğim halde üniversitede kendi bölüm hocaliğim yani metal teknolojisini okuyorum  şaş kaza girdik üniye işte bitirmeye calişiyorz.

  ki girmemde yine kat sayi sayesindeydi  o zamanki sistemde normal katsayi varken bide meslekler için kendi alanini okursa 1,25 gibi bi puanla çarpılyrdu bide

  üstüne okul puani falan da eklenince girebildim o sene ilk defa mat sorusu cözdm össde 10 tane toplamda 7 si dogrydu ve marmara üni. yi kazandm 250 puanla f

  alan girdim o kadar berbat yani :D

  ama hala  matematikte zorlanyrm mesela fizik kimya bunlarla hala başim dertte cünkü alt yapi yok meslek lisesinde de olamaz zaten cünkü cok farkli bi ortam ögretmenler bile sallamyr sizi o derece.

  he tabi ki kendin çalişirsan olur ama o eksikliği her zaman cekiyoruz 

  o yüzden bu olay hem iyi hem kötü :I


  Nev-i Şahsına Münhasır.
Toplam Hit: 5007 Toplam Mesaj: 52