folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ordumuza Laf Edenin Ağzı Eğilsin.

Ordumuza Laf Edenin Ağzı Eğilsin.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Ya dar bayinlisiniz yada anlamak istemiyorsunuz TSK mahalle kabadayısı degil ki hukumettin kararlarına karsı cıkıp at kosturacak.Ordata bir istikrarsızlık bir basiretsizlik varsa bunun sorumlusu ordu degil hukumettir gidin onlara havlayın.Orduya hukumetin basarızlıgını yıkarak kendini tatmin edennler bi taraflarına cesşitli ebatlarda ve ölculerde meratyaller sokarak bu işlemlerine davam etsinler.Bu gün dısarı adımını attgında kıcının dibinde bir bomba patlayıp seni binlerce parcaya bölmuyorsa bunun tek sebebi TSK'dır.Bu gun tek saglam dayanamıgız olan kurum hakkında atıp tutanlar ya sevicek yada siktir olup gidecek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candemirhalil
    candemirhalil's avatar
    Erkek
    KKK BAŞKAnI AZInI fazla açmaya başladı bu sıralar ne yaptığını kendisi biliyormu acaba.önceden RTE ne muhtıra veren adam şimdi onun peşini takip ediyor.artık askeriyeye olan güvenim 0 ewet koca bir sıfır..dedim mi yapacaksin,şehitlere saygısızlık yapılıyormuş allah allah sen abd uşağı gibi bölgeden çekildin sen şehitlerimize saygısızlık yapmadın yani allah allah ya...erkek olacan biraz erkek...türkiyede yaşamıyorum iyiki,türkiyede yaşamıyorum.halk evlerini ayağa kaldırırdım yeminle.ama olsun biz yani şuanda buralara satırlar yazan yani siz hiçbirimiz ATATÜRK evlatları değilmişiz.övünmeyin arkadaşlar .bir gidip pkk kadar dediğini yapan olamadık ya bir ona yanıyorum...roj tv yi seyredinde nasıl dalga geçiyorlar bizimle.yada seyretmeyin bilen biliyo zaten.reklam olmasın hıyarlara...ama size bir seçenek hemen kaçın türkiyeden bu işin sonu çok kötü hemde çok kötü bitecek...TSK mış pehhh,güldürüyon kendini TSK güldürüyon ,,,öldü diyen pkk hı hıyarların 200 tane resmini yay bakalım insanlık mış gösterde inanalım pehhhh....insanlık namına göstermezlermiş allah allah,antlaşma varmış hadi ya ..ya siz tarih bilmiyorsunuz yada kanun nizam yada antlaşma.antlaşma ismini söleyinde bilek bizde.öldürdüm derken bişi yok.kanıt diyince insanlık ben buna katır katır gülerim....

Veni, vidi, vici
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boyfromsmyrna
    boyfromsmyrna's avatar
    Erkek

Nasıl bir iştir hayret ediyorum bir kere bu harekat Abd'nin çekilin demesinden sonra çekilmeseydik bu kadar konuşulmazdı hatta 8 gün olduğu lafı bile çok daha az edilirdi...

Amerika'nın bizim çekileceğimiz zamanı bilmediğini mi sanıyorsunuz bütün istihbaratımız ekonomimiz askeri gücümüz..... Abd tarafından bilinirken eee bundan sonra ne var diyeceksiniz? biz çekilirken Abd tüm dünyaya  her yapılan hareketin başındayız bütün yapılan işlerin başında biz varız bi nevi abinizim ayağı çekmiyor mu???....

Ha bunu neden yapsın peki diceksiniz? kuzey ırakta pkk yandaşlarının, harekatın olmasını istemeyen, çıkarlarına ters düşen herkesin yanında olma onların sempatisini kazanma amacı vardı. çünki Amerika'nın işi Irak'ta sempati kazanmak kim ne derse desi Abd Irak'ta gittikçe kan kaybediyor...

Ve Türkiye'nin başına pkk sorununu iyice dolamaya çalışıyor ve başarıyor........

Adamlar kendilerini düşünüyor düşünmekte haklılarda.... Tabi bu arada en güvenilen Tsk ile ilgili insanların kafasında soru işareti oluşturmaya çalışıyorlar. kahretsin ki yine Başarıyorlar.... Bunu kullanan Akp askeriyenin yanındayım mesajı veriyor. dediniz gibi Mhp ve Chp de bence hadlerinde olmayarak Tskya çamur atıyorlar. Kimsenin Tsk nın güvenini sarsıcı hiç bir harekete girişmesini ve bunu propaganda aracı olarak kullanmasını tasvip etmiyorum...

bu gün biri bana 67. yorumumu yapçak.... :p çok klasik adamım.. kalsın böle.. en az bi yıldır bu deişmedi:).. yapıver sende şu yorumu:p..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------
    renegadealien bunu yazdı:

160.000 asker, yüzlerce tank, tonlarca muhimmat, hava almak içinmi sınıra götürüldü???

sadece 10.000 asker içeri girdikten 1 hafta sonra geri çıksın diemi içeri sokuldu?

geri kalan 150.000 ini pikniğemi götürmüşlerdi?

Olayları farklı uvuzlarınızdan anladığınız için doğaldır...

Bush denen şerefsiz, o gün basın acıklaması yaptı ama kac gün önce başbakanınıza emir verdi acaba???

Arkasından zamanında küfür ettiğimiz ecevit bile daha haysiyetliydi... 

Sınır ötesi hareket yapıyosan bölgedeki sızmalara eylemlere karşı personel sıkıntısı çekmen çok normal bu yüzden çok sayıda asker yığıldı.Diğer konu harekat sırasında peşmerge veya ABD güçleriyle çatışma meydana gelseydi ne olacaktı?Kısa bir çatışm olur muydu yoksa işin ucu çarpışmaya mı giderdi ABDyle muhtemelen bu olmazdı ama Irak ordusu ve peşmergeler için aynı şey söz konusu değil.Olayı görmediğin uzvundan sen anlamışsın malesef rene hocam.

10 bin asker onlarla başa çıkmak için yeterde artar bile bence hatalısın .

abd istediği için çıktık . neden istediği için çıktık çünkü başımızda tayyip ve abdullah gibi 2 baş belası var kımıl zararlıları .

israille abd olmasa lojistik destek falanda alamıyorduk .yanlış anlaşılmasın ordumuza sonuna kadar güveniyoruz ama bu çekilmenin aslı askere dayanmıyor iktidarın iktidarsızlığına dayanıyor (bence)

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    -----------
    anca kendinizi avutup veya kendinizi kandırıp durun amerika değneyi gösterdi ve askerinde diplomatlarında götü tutuştu ya gündemden bi habersin yada gördüklerini mantık süzgecinden geçiremiyorsun...peşmerge ile çıkacak çatışma için yığıldı demişsin ama tezkereden haberin bile yok tezkere sadece bölgedeki ana hedef olan pkk terör örgütü ve unsurlarına yönelik tahrip için çıkarılmıştır...orda pkk'dan başka bir ırak'lı köpek bile hedef olamaz .. orda peşmerge ile karşı karşıya gelinecek olsa amerika senin ipini çeker kolay mı öyle amerikan köpeğine hoşt demek... tezkerenin içeriğine  göre Türk askerinin görevi oraya gidip pkk ile savaşmaktır...peşmerge ile karşıkarşıya gelmesi söz konusu bile olamaz...ayrıca günümüz alman ordusu değil nazileredir benim ilgim ve nazilere olan ilgim beni alman yapmıyor veya kendimi Türk'lükten soyutlamış tsk'dan medet ummayacak biri yapmıyor...zamanı geldiği zaman bende gidip askerliğimi yapıcam..bu ayrı mesele...asıl sorun sizin at gözlüklerinizi çıkaramamanız günde 2 asker şehit değilde 20 asker şehit olurmuşmuşmuşş...biraz iyi düşünürsen bu söylediklerinide aslında durumun ne kadar vahim olduğunu sende anlayacaksın...aşşağıladığınız paragöz dediğiniz...ki bende böyle düşünüorm..amerikan ordusu bile günde 2 3 asker veya haftada ortalama 3 5 asker kaybı vermiyor...onlarda bizim gibi düzensiz ordu ile değil gerilla taktiği ile yaklaşan düşman ve bilimum sivil halk'la çatışıyor ama bence TSK'ya kıyasla çok daha az asker kaybı veriyorlar
    -----------
    TSKya oranla az kayıp veriyolar diyosun?bu lafı söylediysen daha birşey syölememin anlamı yok sana.Bak farkları anlatayım sana.ABD ordusu 7 kglık kevlar kullanıyo askerleri,bunu araizde kullanamazsın ,kullanırım diyosan burdan çok güzel nah çekerim sana bu bir.Şehir çatışmasıyla dağ bir mi?bir kayanın ardına saklanmış adammı görmek çok mu kolay sanıyosun?ABD ordusunu güzel gayri nizami harp uygulandığında gördük,Vietnamda ;) Amerikan ordusuna gelince ABD ordusu dağda çatışmıyor,ABD ordusu şehirlerde de gezmiyor,artık kışlalarına çekildiler ağır zırhı araçların içinde devriye görevi yapmaktan başka bi bok yapmıyolar.Aradaki farkı anladın mı?Arada bir patlayıcıların hedefi olmaktan başka bir bok,başka bir saldırı da yemiyor ABDliler.Her gün kaç Iraklı güvenlik görevlisi ölüyor?neden ölüyor ?çünkü şehirlerde denetim onlarda.

Diğer konu sen kendini ordu şöyle böyledir diye iyice şartlamışsın ki ne okuduğunu anlayamıyorsun ayrıca Wehrmachta gösterdiğin saygıyı TSK ya göstermek zorundasın hatta daha fazlasını,götü tutuştu gibi bir cümle kullanma hakkını asla sana vermez bu.Alman ordusu propagandası yapabilecek kadar bilgisayar başında rahatsan bu ordu yüzündendir.
    Kaldı ki TSK gidecek peşmergeyi vuracak demedim,peşmerge abd nin şımarıklığıyla TSKya karşı bir faaliyette bulunursa buna karşılık verilecektir,bunun nasıl bir karşılık olacağını ne sen ne ben bilebiliriz.Yığınakta bu yüzdendir,1o.ooo asker onlara yeter mi yetmez mi,bana göre yetmez,ırakın kuzeyi dağlık böyle alanları kavraman sızma olmaması için çok sayıda asker yollaman lazım,kaldı ki sadece peşmergrye çatışma olacağının garantisini kim verebilir?Türkiye peşmerge arasıındaki bir krizde bazı yerleri kontrol etmek için 1o.ooo askery eterli mi?değil tabi ki.
    Leopard tanklar neden yığıldı oraya?Operasyonda tank mı kullandı TSK?
    Lemuria son sözüm,
    ordu düşmanlığı yapmak yerine "kendinizi avutuyosunuz" cümlelerinden kurtulmayı dene,her başlıkta ordu aleyhinde konuşmaktan vazgeçmeyi dene,bu ordu kıbrıs harekatında abd silahlarıyla abdye posta koydu,ABD Afganistna için asker talep ettiğinde Büyükanıt "tek bir asker terörlüe mücadelede görevlendirilmeyecektir" dedi,bunları gör ondan sonra konuş aksi takdirde ümmetçi ordu düşmanlarından bi farkın kalmıyo
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    Ya dar bayinlisiniz yada anlamak istemiyorsunuz TSK mahalle kabadayısı degil ki hukumettin kararlarına karsı cıkıp at kosturacak.Ordata bir istikrarsızlık bir basiretsizlik varsa bunun sorumlusu ordu degil hukumettir gidin onlara havlayın.Orduya hukumetin basarızlıgını yıkarak kendini tatmin edennler bi taraflarına cesşitli ebatlarda ve ölculerde meratyaller sokarak bu işlemlerine davam etsinler.Bu gün dısarı adımını attgında kıcının dibinde bir bomba patlayıp seni binlerce parcaya bölmuyorsa bunun tek sebebi TSK'dır.Bu gun tek saglam dayanamıgız olan kurum hakkında atıp tutanlar ya sevicek yada siktir olup gidecek.

Son noktayı koymuş a** Helal Kankama

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Fuzulli bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:

Son noktayı koymuş a** Helal Kankama

E-muhtıra verirkende hükümete karşı gelmedi dimi. Onca darbe hükümetten izin alındı da yapıldı sanki. Şubat, Mayıs, Eylül sendromunu hala ensemizde hissediyoruz. Konuşurken geçmişi de göz önüne alın. Geçmişteki ihtilalleri unttunuz herhalde. Bir gece ansızın muhtıra geliyorum demez.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:

E-muhtıra verirkende hükümete karşı gelmedi dimi. Onca darbe hükümetten izin alındı da yapıldı sanki. Şubat, Mayıs, Eylül sendromunu hala ensemide hissediyoruz. Konuşurken geçmişi de göz önüne alın. Geçmişteki ihtilalleri unttunuz herhalde. Bir gece ansızın muhtıra geliyorum demez.

Geçmişi hatırlıyorum zamanında yapılmıs doğru ama o darbenin izlerini hayla tasıyoruz !

O darbe Devlet'e mi Halk'a mı yapıldır ?

Devlet'e yapıldıysa neden ızdirabını halk çekti ?

1 Kez basımıza geldi, birkezdaha gelmesine TSK izin vermez asker kıt beyinli değil ! Ben darbe yaparsam Vatan'ım ne olur diye düşünür ! Türkiye'nin tek dayanağı TSK !

Ama günümüzde Türkiye'nin tek resmi savunucusu olan baştacımız TSK üzerinden oyunu oynuyorlar ! TSK Ülkeye ve Dünya'ya kötü bir topluluk olarak göstermeye calısıyorlar !

Irak Cumhurbaskanı mıdır basbakanı mıdır nedır TSK orayayı bombalarken "-Mahşum köyleri-Boş köyleri bombaladılar" diye konustular.TSK bu hatalara sizce düşecek derecede bir topluluk mu ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    belli baslı durumlarda tabikide ordu kimseyi sallamaz bu özel durum içinede malum yıllarda giriyo.bunun dısında ordu kesnlikle kendi basına hareket edemez darbe ile bu operasyonu bir tutamazssın sacma olur ikisini mukayese ederken birinin içerden daha vahim sonuclar doguracak duruma gittini unutmayın.ve sunu idrak edin artık bu gunler ve gelcek gunlerde Hukmetin hatalarını TSK ya yıkmak isteyen bazı sözum ona ilerici capulcu tayfası aslında kör ebe oynadııklarnın farkında degiller bu yuzden TSK ya karsı her turlu guvensizlik ve yıpratılmasında rol oynamaya hazır cumleler dagda cıkıp askerimize kursun sıkmakla aynı seyi seyleri doguracak.ve bence temel kurumumuz olan TSK yı hukumetle bir tutunlar önce kimliklerini cıkarıp yaksın sonra konussun senin sıcacık evinde fare gibi tıkır tıkır yazıp ordu hakkında atıp tutmanı saglayan seyde TSK dır kıcnı rahat rahat yaya yaya koltunuzda oturmasını biliyorsunuz bu rahat ve guveni kim saglıyo unutmayın bunları.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    belli baslı durumlarda tabikide ordu kimseyi sallamaz bu özel durum içinede malum yıllarda giriyo.bunun dısında ordu kesnlikle kendi basına hareket edemez darbe ile bu operasyonu bir tutamazssın sacma olur ikisini mukayese ederken birinin içerden daha vahim sonuclar doguracak duruma gittini unutmayın.ve sunu idrak edin artık bu gunler ve gelcek gunlerde Hukmetin hatalarını TSK ya yıkmak isteyen bazı sözum ona ilerici capulcu tayfası aslında kör ebe oynadııklarnın farkında degiller bu yuzden TSK ya karsı her turlu guvensizlik ve yıpratılmasında rol oynamaya hazır cumleler dagda cıkıp askerimize kursun sıkmakla aynı seyi seyleri doguracak.ve bence temel kurumumuz olan TSK yı hukumetle bir tutunlar önce kimliklerini cıkarıp yaksın sonra konussun senin sıcacık evinde fare gibi tıkır tıkır yazıp ordu hakkında atıp tutmanı saglayan seyde TSK dır kıcnı rahat rahat yaya yaya koltunuzda oturmasını biliyorsunuz bu rahat ve guveni kim saglıyo unutmayın bunları.

Genelkurmay başkanı atandıktan sonra neden acaba ABD'ye gider. Sorarım sana. Emir komuta zincirini devam ettirmek için icazet almaya mı gidiyor yoksa. 80 ihtilalinden sonra dönemin ABD Ankara Büyükçelisinden kutlama mesajları yağdı. Olanlardan sonra görülüyor ki belli başlı şeyler olmazsa bir adım bile atılamıyor. Marshall yardımları olmadan da hiçbir ülke bırak darbe yapmayı silah sıkmayı bile göze alamaz. Yalansam söyle. Kusura bakma ama kökten ABD ve Fransız malları ile donatılmıştır. Fransa'dan sözde Ermeni yasa tasarısına karşı adım atıldığında, ordu (oyak) Reanultla anlaşmalarını neden feshetmedi? Lütfen sözlerim çarpıtılıpta beni zan altında bırakmayın.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 9838 Toplam Mesaj: 55