folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ordumuza Laf Edenin Ağzı Eğilsin.

Ordumuza Laf Edenin Ağzı Eğilsin.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Şunu unutmayın ırak operasyonları ilk degildi bundan önce onlarca kez operayon yaptık bunların hepsinin abd nin iradesi dahilinde yapıldıgı gerceklesitirldigi söylenemez artık ırak bizim arka bahcemiz olmus yabancı oldugumuz bir bölge degil birde bu operasyon ortada hiçbirsey yokken sadece terör yuvlarını yok etmeye yönelik yapılmaya baslanmadı 12 sehit verdikten sonra ardı arkası kesilmeyen eylemler bizi bunu yapmaya zorladı adeta. herseyden önce operasyon buna karsı misileme bzı yerlere poltik göndermeler içeriyordu medyamız sagolsun tumden ırakı işgla gidiyormusuz gibi öyle bir izlenim yarattıki her kes neyin nasıl olup bittgini idrak edemeden hayal kırıklıgına ugradı birde bunun buyuk bir payı var.bazıları ise tumden bu kucuk yelin kollarına attı kendini ne ordu ne millet bıraktı ortada bizde gulduk sagolsunlar bu saatten sonrada kucuk bir esintide yıkılan kendini batısn bu dunya havasında benim gözumde ordu falan kalmadı diyen teyyareler birdaha kalkıp yeniden dogrulsalr ne fayda onlar şok olsunlar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------
    -----------
    anca kendinizi avutup veya kendinizi kandırıp durun amerika değneyi gösterdi ve askerinde diplomatlarında götü tutuştu ya gündemden bi habersin yada gördüklerini mantık süzgecinden geçiremiyorsun...peşmerge ile çıkacak çatışma için yığıldı demişsin ama tezkereden haberin bile yok tezkere sadece bölgedeki ana hedef olan pkk terör örgütü ve unsurlarına yönelik tahrip için çıkarılmıştır...orda pkk'dan başka bir ırak'lı köpek bile hedef olamaz .. orda peşmerge ile karşı karşıya gelinecek olsa amerika senin ipini çeker kolay mı öyle amerikan köpeğine hoşt demek... tezkerenin içeriğine  göre Türk askerinin görevi oraya gidip pkk ile savaşmaktır...peşmerge ile karşıkarşıya gelmesi söz konusu bile olamaz...ayrıca günümüz alman ordusu değil nazileredir benim ilgim ve nazilere olan ilgim beni alman yapmıyor veya kendimi Türk'lükten soyutlamış tsk'dan medet ummayacak biri yapmıyor...zamanı geldiği zaman bende gidip askerliğimi yapıcam..bu ayrı mesele...asıl sorun sizin at gözlüklerinizi çıkaramamanız günde 2 asker şehit değilde 20 asker şehit olurmuşmuşmuşş...biraz iyi düşünürsen bu söylediklerinide aslında durumun ne kadar vahim olduğunu sende anlayacaksın...aşşağıladığınız paragöz dediğiniz...ki bende böyle düşünüorm..amerikan ordusu bile günde 2 3 asker veya haftada ortalama 3 5 asker kaybı vermiyor...onlarda bizim gibi düzensiz ordu ile değil gerilla taktiği ile yaklaşan düşman ve bilimum sivil halk'la çatışıyor ama bence TSK'ya kıyasla çok daha az asker kaybı veriyorlar
    -----------
    TSKya oranla az kayıp veriyolar diyosun?bu lafı söylediysen daha birşey syölememin anlamı yok sana.Bak farkları anlatayım sana.ABD ordusu 7 kglık kevlar kullanıyo askerleri,bunu araizde kullanamazsın ,kullanırım diyosan burdan çok güzel nah çekerim sana bu bir.Şehir çatışmasıyla dağ bir mi?bir kayanın ardına saklanmış adammı görmek çok mu kolay sanıyosun?ABD ordusunu güzel gayri nizami harp uygulandığında gördük,Vietnamda ;) Amerikan ordusuna gelince ABD ordusu dağda çatışmıyor,ABD ordusu şehirlerde de gezmiyor,artık kışlalarına çekildiler ağır zırhı araçların içinde devriye görevi yapmaktan başka bi bok yapmıyolar.Aradaki farkı anladın mı?Arada bir patlayıcıların hedefi olmaktan başka bir bok,başka bir saldırı da yemiyor ABDliler.Her gün kaç Iraklı güvenlik görevlisi ölüyor?neden ölüyor ?çünkü şehirlerde denetim onlarda.

Diğer konu sen kendini ordu şöyle böyledir diye iyice şartlamışsın ki ne okuduğunu anlayamıyorsun ayrıca Wehrmachta gösterdiğin saygıyı TSK ya göstermek zorundasın hatta daha fazlasını,götü tutuştu gibi bir cümle kullanma hakkını asla sana vermez bu.Alman ordusu propagandası yapabilecek kadar bilgisayar başında rahatsan bu ordu yüzündendir.
    Kaldı ki TSK gidecek peşmergeyi vuracak demedim,peşmerge abd nin şımarıklığıyla TSKya karşı bir faaliyette bulunursa buna karşılık verilecektir,bunun nasıl bir karşılık olacağını ne sen ne ben bilebiliriz.Yığınakta bu yüzdendir,1o.ooo asker onlara yeter mi yetmez mi,bana göre yetmez,ırakın kuzeyi dağlık böyle alanları kavraman sızma olmaması için çok sayıda asker yollaman lazım,kaldı ki sadece peşmergrye çatışma olacağının garantisini kim verebilir?Türkiye peşmerge arasıındaki bir krizde bazı yerleri kontrol etmek için 1o.ooo askery eterli mi?değil tabi ki.
    Leopard tanklar neden yığıldı oraya?Operasyonda tank mı kullandı TSK?
    Lemuria son sözüm,
    ordu düşmanlığı yapmak yerine "kendinizi avutuyosunuz" cümlelerinden kurtulmayı dene,her başlıkta ordu aleyhinde konuşmaktan vazgeçmeyi dene,bu ordu kıbrıs harekatında abd silahlarıyla abdye posta koydu,ABD Afganistna için asker talep ettiğinde Büyükanıt "tek bir asker terörlüe mücadelede görevlendirilmeyecektir" dedi,bunları gör ondan sonra konuş aksi takdirde ümmetçi ordu düşmanlarından bi farkın kalmıyo

aptal aptal konuşup millete ordu aleyhtarı olduğumu aksetme...ordunun başarısızlığını düşlünüyor olmam ordu aleyhtarı olduğum anlamına gelmez...anti militarist bi insan değilim...şu konumda senle benim tek farkım sen harekatın başarılı olduğuna inanıyorsun ben başarısız olduğuna inanıyorum...anlamak mı istemiyorsunda sidik yarışı yapıyorsun benle anlamadım...benim orduyu sewmem saymam onları benim gözümde harekatta başarılı görmek zorunda hissetmem anlamına gelmez...bir Türk'üm ve gidip senin gibi bende askerliğimi yapıcam...ve bir savaş anındada ordudan medet umucam...alman ordusundan beklemiicem bunu..boş boş konuşmuşsun şuna saygı duy buna saygı duy beni tanımayanda yazdıklarını okuduğu zaman pkk lı anti militarist komünist sanacak amk konuştuklarına dikkat et ... ilk önce de okuduklarına dikkat et ki ordu aleyhtarımıyım yoksa harekatımı başarısız bulmuşum güzelce bi anla ve tekrardan ağzını toplamış ve düşüncelerimi kavrayabilmiş bir şekilde cvp ver bana

dont think twice its all right
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    büyükanıtın söylediği sözler bence çok yanlış.çünkü bahçeli ve baykal siyasetçiler her kurumu eleştirirler.yani büyükanıtın bu kadar sert bir tavırla davranmaması gerekiyordu bence
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek
    Kimin silahıyla girdikki oraya dinlemicez :D sadece türkiyedeki daglarda 5000 pkk var ddediler 250 tane vurup geldiler bence biraz daha aklınmalıydı tabi amerikalı bakanın gelmesi tamamıyla tesadüf...

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

T.S.K. ya Söz Diyenin Azı Kırılsın Buraya Ok deriz hepimiz, Ancak T.S.K. Halkın Malı Türkiye Cumhuriyetinin Öz be Öz Evladıdır. Kafasına Buyruk Hareket edemez Emir Demiri Keser derdik, Ama Emir Bizim Komutanlarımızın Emri olunca Demiri Keser.

Busht ibnesinin Emri olmamalıydı. 160.000 Askerden sadece 10.000 Askerle Kökü kazınmak üzere girilen Iraktan Elini Kolunu Sallaya Sallaya Çıkılmamalıydı. Eminimki Geri Dönen Mehmetcik Şehit Düşseydim de Bu Şekilde Dönmeseydim diye Hayıflanmıştır. Amaç Laf Söylemek değildir, Ama Paşadan Bunu Beklemezdim Açıkçası Neden Ezmedi Başını Yılanın Neden Bitmiyor Bu dava. Neden Hala Tüm Kürtler Zan Altında. Yurdum Kürdü Neden Bu İlletten Kurtulamıyor. Yazık Yazık. !!!!

Siyasi Entrikalar Demesin Sakın kimse, Bazı Durumlar vardırki, Geçerli Neden olarak Askeri Durduramaz, Türkiye Cumhuriyetinin varlığına Kastetmiş, Tüm Kürtleride Sahibi olmadıkları bir Davaya Peşkeş Çeken bir uygulama 25 Yıldan fazla bir vakittir bizi kemiriyor. Ve bir Türlü Dava bitmiyor, Ezilmesi gereken Baş Ezilmeliydi, Amerikan Askerleri ile Karşılaşmakdanmı Çekindi Diyeceğim, Çekinmek bize Yakışmaz Elbette Çekinmedi Ama Paşa Çekindi Sanırım. Dünya ya giriş amacı dikte edilmeliydi, İşimiz biter bitmez Çıkacağız Sözü verilmeliydi Alt yapı Hazırlanmışmıydı Sanırım Hayır Bu ne Tezattır, Bana anlatabilecek biri yokmu yahu. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ALGILAMA KITLIĞIMI ÇEKİYORSUNUZ ?

laf edilan türk ordusu deil onlari yönetenler sen git o kadar orduyla pikniğe çık

tabi akp nin bilmem neyin arkasinda olanlar başka türlü anliyorlar amerikayla alakasi yoktur diyende zaten yalancinin tekidir

biz orda istesek tüm pkk yi çökertirdik 200adam öldürmezdik !!  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Türkiye yaptığı oparyon sadece ufak bir gövde gösterisiydi bu yüzden 8 gün sürdü.Türkiye amerikan ibnelerini dinlemeden ıraka girer bahdatın en güzel yerinde konuclanır ve petrol'e el koya bilirdi.Güçü yeterdi ! ama bazı gerizekalılar anlamak iştemiyor " - amerika geri cekilmelerini istemisş yarak iştesmi başını istemis vs." amerika kim ? amerika teror orgutlerını destekler.elegecirmek istediği yerin ekonamısını batırmaya calısır baska Türlü TÜRKİYE 'yi yok edemez . Bunu amerikalılarda biliyor.

O amerikan lideri olan Pusht Türkiye'le savaşılmayacanı bilir bu yüzden baska taktikler deniyorlar.Dünya'da En iyi kara kuvvetleri Türkiye 'de olduğunu Pusht dda iyi biliyor .Savaşllar kara gücü olmadan bombardımanla vs. kazınılamaz! Kara operasyonları en önemli unsurdur. Türk ordusu kıcı kırık bir pusht un sözüyle ıraktan çekilmedi ! GOVDE GÖSTERİSİ YAPTI ! Gerektiğinde Vatanı -40 derecede de savunuruz demek istedi ! aq

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Fuzulli bunu yazdı:

Türkiye yaptığı oparyon sadece ufak bir gövde gösterisiydi bu yüzden 8 gün sürdü.Türkiye amerikan ibnelerini dinlemeden ıraka girer bahdatın en güzel yerinde konuclanır ve petrol'e el koya bilirdi.Güçü yeterdi ! ama bazı gerizekalılar anlamak iştemiyor " - amerika geri cekilmelerini istemisş yarak iştesmi başını istemis vs." amerika kim ? amerika teror orgutlerını destekler.elegecirmek istediği yerin ekonamısını batırmaya calısır baska Türlü TÜRKİYE 'yi yok edemez . Bunu amerikalılarda biliyor.

O amerikan lideri olan Pusht Türkiye'le savaşılmayacanı bilir bu yüzden baska taktikler deniyorlar.Dünya'da En iyi kara kuvvetleri Türkiye 'de olduğunu Pusht dda iyi biliyor .Savaşllar kara gücü olmadan bombardımanla vs. kazınılamaz! Kara operasyonları en önemli unsurdur. Türk ordusu kıcı kırık bir pusht un sözüyle ıraktan çekilmedi ! GOVDE GÖSTERİSİ YAPTI ! Gerektiğinde Vatanı -40 derecede de savunuruz demek istedi ! aq

Güzel kardeşim Gövde Gösterisi yapılır ama Gövde Gösterisi Yapılarak yapılır. 160.000 Askerle Pekala Yakalanmış büyük bir Fırsattı onları kıstırıp yoketmek. Amaçsız bir Gösteriye Dönüştürülmesinede Saf Saf Gövde Gösterisi denilemez. Busht Geri çekilin dedi Çünkü Satılıklarımız parasız kalacaklardı. Her Şey Vatan için değilmiş Her şey Para için, Bazı Kellelerin cebi Bayram etsin diye fakir Halkımın Fidanları harcanıyor böyle.

Oraya giden Asker neden canını verir bilirmisiniz, birinci Sebep, Vatan, Millet, Namus, İkinci Sebep, Yarın Kardeşim, Olursa Oğlum yada onun Oğlu Gelmesin bunları çekmesin ben çekeyim, bitiriyim Alnım Ak Döniyim diye düşündüğü Fedakar olduğu için Can Siperane Savaşır, Şaka işi gibi Gir çık Olayı olamaz bu Tür operasyonlar.

Saf olmamak gerek, Yönetim duymalı sesimizi, bitirilecekse neden bitirilmiyor. Yada Apoyu neden biz yakalamadık Amerika bize verdi. bir sürü Saçmalık varken üstüne bu hareketler Moralimizi Bozar Elbette. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

160.000 asker, yüzlerce tank, tonlarca muhimmat, hava almak içinmi sınıra götürüldü???

sadece 10.000 asker içeri girdikten 1 hafta sonra geri çıksın diemi içeri sokuldu?

geri kalan 150.000 ini pikniğemi götürmüşlerdi?

Olayları farklı uvuzlarınızdan anladığınız için doğaldır...

Bush denen şerefsiz, o gün basın acıklaması yaptı ama kac gün önce başbakanınıza emir verdi acaba???

Arkasından zamanında küfür ettiğimiz ecevit bile daha haysiyetliydi...

Abi sonuçta ABD nin çık demesine gerek yok adamlar istihbaratı bir kesse ordu belki çok büyük zahiyat verecekti.Emir olayını bilmeden sallamak doğru değil.

işte öyle
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    hedefin zap olduğu dile getirilmişti zatende

belli bir strateji olması da söz konusu

sonuçta kandil göbekte duruyor

daha iş tam bitmemişken toplumdan ve bazı yerlerden eleştiri alması normal

sabırsız bi toplumuz nihayetinde
Toplam Hit: 9841 Toplam Mesaj: 55