folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ortaöğretim Tarih Ve Coğrafya Derslerindeki Müfredat Değişikliği Taslakları

Ortaöğretim Tarih Ve Coğrafya Derslerindeki Müfredat Değişikliği Taslakları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

http://ttkb.meb.gov.tr/www/taslak-ogretim-programlari-kamuoyunun-gorus-ve-onerilerine-sunuldu/icerik/266

Bakanlığımız, öğretim programlarının geliştirme faaliyetlerine katılımın sağlanmasına önem vermekte, çalışmalara akademisyenlerin, öğretmenlerin ve programı güncellenen dersin niteliğine göre çeşitli paydaşların katılımını sağlamaktadır.

Program geliştirme çalışmalarında katılımın daha geniş bir tabana yayılmasını sağlamak amacıyla “Ortaöğretim Tarih (9,10,11 ve 12. Sınıflar)  Dersi ve Ortaöğretim Coğrafya (9,10,11 ve 12. Sınıflar) Dersi Taslak Öğretim Programları” görüş, öneri ve eleştirilere açılmıştır.

https://eksisozluk.com/tarih-ve-cografya-mufredatinin-degismesi--5071080?a=popular&p=1

Bence bundan sonra tarih dersinin adı İslam tarihi ve Osmanlı bilgisi olarak değiştirilmeli.

Tarih kitaplarının içini sistematik olarak boşaltıyorlar. Sizin görüşleriniz neler?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ohh çok iyi olucak inşallah.

bizzat bende öneri yazdım.yalanlarla dolu cumhuriyet tarihinin bir nesli bu rejime karşı düşman ettiğini yazdım.

açık ve net şekilde cumhuriyet dönemi katliamlarından usülsüzlerinden bahsedilmeli yazdım.

islam hukuku ve osmanlı medeniyeti de anlatılarak gençlerin doğru bir tarih analizi yapmaları sağlanmalı dedim.

inşallah baştan aşağı yalan tarih kitapları değişecek.

neymiş efendim saltanat kaldırılmış özgürlük gelmiş , ya bi yol al 1950 ye kadar tek parti diktatörlüğüyle yönetildi.

cumhuriyet döenmi katliamlarından , idamlarından, komplolarından bahsedilsinde görelim.

padişahların çocuklarını öldürmeleri nasıl yazılıyorsa bunlarda yazılsın.

artık nesilleri yalanlarla zehirleyemeyecekler inşallah.

biraz geç oldu ama artık neresinden dönülürse kardır.

ebedi devlet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

şebnem ferahcı abi ben senin gibi gerçek tarihi nerden öğrenebilirim

kadir popcornoğlu başlamak için iyimidir?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @seboist :D " saltanat kaldırılmış özgürlük gelmiş , "

@kaamos :D

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    KAAMOS bunu yazdı

şebnem ferahcı abi ben senin gibi gerçek tarihi nerden öğrenebilirim

kadir popcornoğlu başlamak için iyimidir?

Yok sen daha padawansin Omer Samiyle basla evrenin gerceklerini ogren, Agartalilar hell yeah!

http://agarta2012.blogcu.com/agarta-dabbetul-arz-kiyamet-1/9850603

@seboist inş cnm yhaaa .s .s

@admin ban icin cok sevindim bu kadar maruz kaldigimiz yeterdi, kalp.

izzmarit tarafından 21/Mar/16 12:43 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Yine bir kardeşimiz büyük resmi görmüş ow yeah 

طדṮ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    seboist bunu yazdı

ohh çok iyi olucak inşallah.

bizzat bende öneri yazdım.yalanlarla dolu cumhuriyet tarihinin bir nesli bu rejime karşı düşman ettiğini yazdım.

açık ve net şekilde cumhuriyet dönemi katliamlarından usülsüzlerinden bahsedilmeli yazdım.

islam hukuku ve osmanlı medeniyeti de anlatılarak gençlerin doğru bir tarih analizi yapmaları sağlanmalı dedim.

inşallah baştan aşağı yalan tarih kitapları değişecek.

neymiş efendim saltanat kaldırılmış özgürlük gelmiş , ya bi yol al 1950 ye kadar tek parti diktatörlüğüyle yönetildi.

cumhuriyet döenmi katliamlarından , idamlarından, komplolarından bahsedilsinde görelim.

padişahların çocuklarını öldürmeleri nasıl yazılıyorsa bunlarda yazılsın.

artık nesilleri yalanlarla zehirleyemeyecekler inşallah.

biraz geç oldu ama artık neresinden dönülürse kardır.

Yuru be arkandayiz

Senin gibi adamlar oldukca biz yeni nesilleri kandiramayacaklar biiznillâh

Edit: banlanmis  aninda ahahahah

Lightsaber tarafından 21/Mar/16 12:46 tarihinde düzenlenmiştir

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @seboist :D ╭∩╮

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rebel_Rider
    Rebel_Rider's avatar
    Erkek

bende değiştirilmesinden yanayım. inkılab diye diye rize meydanında şapka takmayan insanların idam edilmesinden tutun, musikı inkılabı adı altında bir ülkenin dinlediği müziğe bile karışılmasından bahsedilsin. ne diyor üstad cemil meriç? en büyük haçlı seferleri tarih kitaplarında.

gerçi gavur fransız nasıl kendi tarih kitaplarında 'bakın biz nasıl cezayir'in anasını belledik, adamların dilini bile değiştirdik' demiyorsa, bizimkilerde kendini kötülemez. ama şunu unutmamak gerekir bu dünyada hiçbir şey gizli kalmaz.

@seboist 'in söylediklerinin bir kısmına katılıyorum bir kısmına katılmıyorum. lakin seboist yukarıdakileri söyledi diye banlandıysa bu çok yanlış. çoksesliliğe karşı yapılmış bir darbeden öte, şahsının fikir ve hürriyete al aşağı edilmiş.

Rebel_Rider tarafından 21/Mar/16 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

"I told you guys. NEVER underestimate the power of a _________."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Bir kişiyi banlamak keşke çözüm olsaydı. 

Bugünün ortaokul öğrencileri bu taslak geçtikten sonra bu öğrenimle mezun olduklarında olacaklar daha vahim. Yukarıdaki insanlar katlanarak artacak. Potansiyel seçmen yaratıyorlar. Siyasetle alakası yok denmesin. Tüm başlıklara göz attım. Mevcut müfredatla kıyaslayınca ciddi bir propaganda söz konusu. Konuların başlıkları bile malum partinin ağzından düşmeyen sözlerin harmanlanmış hali.

Bu arada seboist'in tek bir lafına katılıyorum. Tarih yazıcılığı abartıdan, efsanelerden beslenir. İllaki bizim kitaplarımızda da şişirmeler var. Tarafsız tarih yazıcılığı belki de mümkün değildir. Fakat onun dışında saydığı diğer şeyler aklı başında, araştırmayı bilen adamın edeceği laf değil. Anca üstteki arkadaşın dediği gibi tv komedyenlerinin -tarihçilerinin- edeceği temelsiz safsatalardır. 

Bizim dönemimizdeki lise din konularıyla şimdiki din içerikli dersleri kıyaslıyorum. Bizim dönemde de elbette İslam propagandası gırla yürüyordu ama şimdi olay evrilip apayrı bir vaziyete erişmiş durumda. Hem sayısı arttı hem de içerik genişledi. Tarih kitabı bu halde sunulursa onunla güzel bir sentez oluşturacaklar. Bu da tek tipçi, ezberci sistemin iktidarın denetimindeki özel üretim içerikle nesillere nakledilmesi demek. Kısa vadede zararsız görünse de gelecekte devrim tarihi dedin mi salak gibi yüzüne bakacak, onlar efsane, fasa fiso diyebilecek nesiller gelecek.

Austen tarafından 21/Mar/16 13:02 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Bunlar hakket cahil ulan kendi padişahın latin harfini getirmeye çalıştı şapka sakal sac devrimi yapmaya çalıştı da yine bu cahiller yüzünden olmadı bunları bilmezler 

Toplam Hit: 9933 Toplam Mesaj: 83
islam tarih osmanlı müfredat coğrafya din meb taslak