folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Osb'den Bağ Evi Yapmak

Osb'den Bağ Evi Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bi bağımız var memlekette, eğeydir bi bağ evi yaptırmak istiyordum ama taş tuğla briket filan acayip tuzlu oluyor. sanayide bu osbleri gördüm aklımda ev mev yoktu pinpon masası yapayım diye düşünmüştüm :D

sonra aşağıdaki videoyu izledim birazda araştırdım millet çatır çatır ev yapmış bu plakalarla.

http://i.imgur.com/cXBvD4D.jpg

http://i.imgur.com/FqSsklX.png

şöyle bir profile şöyle bir şey yapsak , içli dışlı osb çaksak sağlam olur mu ?yağmurdan çamurdan kardan nasıl koruruz. üstüne yalıtım malzemesi çaksak ne kadar sağlam olur ?

bu resimlerin yapıldığı ev lambirin çakmış. ben çok çok daha ucuza mal etmek istiyorum ve haliylede daha az iş gücü.

20-21m2 den fazla düşünmüyorum. bu konuda bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum.

düşündüğüm şeyin dıştan görünüşü

http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/325703940/waterproof_OSB_for_wall_panel.jpg

şu gibi olacak mesela, mantık olarak.

http://www.10decoracion.com/wp-content/uploads/panel-OSB.jpg

http://www.crodog.org/garage/cornerwall.jpg

resimlerin videosu.

https://www.youtube.com/watch?v=FGh6bXtFLVY

videoda görürsünüz izlerseniz çatıyı lambir ile yapmışlar terasın üstünü osb ile kapatmışlar. çatı aynı çatı, kar yağsa aynı ağırlık binecek, burdan ilham geldi zaten :)

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ucuz etin yahnisi olmaz,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Ucuz etin yahnisi olmaz,

reis ucuz etin yahnisi olmaz da, merkeze baya uzak bağ, işçinin gitmesi gelmesi büyük problem, işçilik çok artıyor, yollar toprak , çok dar ve virajlı , tır&konteynır götüreyim desem gitmesi çok zor. tır giremez çıkamaz.

çok da bi seçenek kalmıyor. hazır konteynır evler çok hoş duruyor. ama götürmesi büyük problem.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

hacı altına beton dökmeden güzel olmaz be

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

Ucuz etin yahnisi olmaz,

reis ucuz etin yahnisi olmaz da, merkeze baya uzak bağ, işçinin gitmesi gelmesi büyük problem, işçilik çok artıyor, yollar toprak , çok dar ve virajlı , tır&konteynır götüreyim desem gitmesi çok zor. tır giremez çıkamaz.

çok da bi seçenek kalmıyor. hazır konteynır evler çok hoş duruyor. ama götürmesi büyük problem.

İyide üstat bu ev ne bilim güvenli gelmedi bana tahta sonuçta, ayrıca buna vereceğin para, para değilmi; Tamam diğer türlü olan kum çimento filan pahalıya geliyor ama ömürlük olur diğerinde ne bilim paran boşuna gider gibime geliyor, 

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    FOXXLY bunu yazdı

Ucuz etin yahnisi olmaz,

İyide üstat bu ev ne bilim güvenli gelmedi bana tahta sonuçta, ayrıca buna vereceğin para, para değilmi; Tamam diğer türlü olan kum çimento filan pahalıya geliyor ama ömürlük olur diğerinde ne bilim paran boşuna gider gibime geliyor, 

Amerikada tüm evler bu şekilde yapılıyor. hayret ediyordum ben gördüğümde.. 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Alt zemin beton mu? Direkt toprağa yapılmaz. 25-30 cm yükseklikte beton döktürmen lazım. Hem bağ evin yüksekte olur azıcık hemde daha temiz olur. Sonra demirini yaptırırsın sonra osb yi, osb yi çift taraflı yaptıracaksın, içine de ısı yalıtımı için köpük koy, gerçi köpük dökülüyor, daha kaliteli olan vardı ondan koydur. Sonra açıkta kalan osb lerin kenar yerlerine sağlam bi sosis mastik pro3 çek, sonra da osb leri vernik gibi bişey sür, herhalde en Ucuz yollu böyle olur. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

şu anda olduğum bölgede bu dediğini yapmışlar .

5-6 tane ev vardı 3 tanesi bu sene yıktılar attılar .

2 tanesi ocb den dediğini yapmış ama dışına izalasyon vs derken çok daha pahalıya gelmiş ve max 2-3 yıl daha dayanmaz işi biter .

en ufak suda şişiyor kokuyor vs  . 

ucuza getirmenin yolu . 2.el 3. el konteyner almak . inşaat çıkması vs. 

yada şu kendi karavanını yapan manyaklar var . onlardan düşeşe düşürmeye bakıcan  . 

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-sanayi-konteyner-kabin-21m-2-oda-wc-dus-mutfakli-konteyner-tarla-bahce-santiye-konteynr-192350330/detay

şunu araştırmak lazım daha da ucuza bulunabilir . pazarlık vs. ile .

bunun önüne bi teras yapcan 2m daha üstünüde örttünmü . ohh miss  . ama az yükseğine çatı şart yoksa içine girilmez gündüzleri . 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

kerpic yap hocam osb bir boka.benzemez soguk olur ama iki kat ahsap yapip arasina yalitim dayiyacaksan olabilir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

aslında demir profil ayak yaptırıp toprağı düzeltip ayakların bir kısmını toprağa gömüp beton dökmek vardı sadece ayak kısımlara. 1 sıra briket üstünede çimento döküp üstüne demiri de düşünmüyor değilim. amacım min. maliyetle işin içinden çıkmak. konteynırlar çok güzel ama işte dediğim gibi onu tırla götürüyorlar tır girmez dar virajlı yollar.dönemez tır yolda giderken bağ içinde. benim bağa gelene kadar 30 tane daha bağ var ezer geçer onların asmalarını.

@cuneyd osblerin arasına taş yünü koyuyorlarmış. yada köpük dediğin gibi. döküldüğünü bilmiyorum ama taş yünü netten baktım m2 si 4tl diyor. 20m2 çok bişey tutmuyor. dediğin gibi aşhap koruyucu vernik filan sürünce sudan korumuşta oluruz gibi geliyor. birde izocam filan çakıyorlar. mebran döşüyorlar.

@Robinson_Crusoe reis dediğim gibi min maliyet ilk hedef. nevşehir zaten tuğla briket cenneti paso her tarafta fabrikalar var. ama yine de işçilik = hammadde. maliyet elemanları kadar işçilik parası çıkıyor hatta daha fazla. birde dediğim gibi uzak merkeze baya orda çalışacak adamda bulmak kolay değil. bu tahta işini kim yapacak diyosan ben :) çok zor görünmüyor çok büyük bişey de istemediğimden yaparım gibi geliyor. tüm alet edevatım mevcut. jenerator, spiral, kaynak, el hızarı filan. bide bu osb ler büyük o çok rahat olur diye düşünüyorum keresteleri çak arkalı önlü osb çak kocaman bi duvar hazır oldu bitti :D işin içinde olmadığımdanda böyle geliyor olabilr de yani çok zor görünmüyor :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

kerpic yap hocam osb bir boka.benzemez soguk olur ama iki kat ahsap yapip arasina yalitim dayiyacaksan olabilir

aynen hocam iki osb arasına taş yünü filan yapmışlar o şekilde düşünüyorum. kışlık değil zaten, yılda 1 ay oda yazın zaten kullanacam.

Toplam Hit: 3094 Toplam Mesaj: 22
osb bağ evi ev yapmak zorla güzellik olmaz holy