folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder ÖSS 2010 Meslek Liseleri Geçişler Hakkında..

ÖSS 2010 Meslek Liseleri Geçişler Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sahir
    Sahir's avatar
    Erkek

Herkese Merhaba Elektronik Bölümünde Anadolu Meslek Lisesi 4.Sınıf olduk şimdi. 2010 ÖSS'de SAY yerine EA girebilme ihtimalimiz ve Elektronik haricinde farklı dallar ve meslekler seçebilme ihtimalimiz varmı ?

Bu knou hakkında bilgisi olan the.sahir@hotmail.com ' u eklerse çok sevineceğim çünkü Yardıma İhtiyacım Var..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KGD
    KGD's avatar
    Erkek

tam olarak bilmiorumda düz liseler anadolu liseleri farklı bölüm(ler)den girebildiklerine göre

mesleklerde girebilir heralde sadece düz mantık (:

kgd
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    seneye sanırım katsayı kalkıcak ve bütün liseler eşit olcak ve 2 yıllık üniler 3 yıl olup 165 puan barajı sayılıcak eğer katsayı kalkarsa ki kalkıcak diğer bölümlere girip 3 veya 4 yıl okuyabilirsin..

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Kağıt üzerinde girebiliyorsun ancak alan dışı adam gibi bir yer için tüm soruları yapıp derece yapman gerek.Birde boşuna umutlanmayın katsayı matsayı kalkmaz.

Sistem gence,ikinci bir şans vermek yerine onun hayatını hipotek altına alıp işci olarak kalmasını sağlıyor.Meslek liseliler çıkar amaçlı suç örgütü kursa bizzat katılır maddi ve manevi hertürlü desteği veririm.Çok büyük haksızlık yapılıyor.Nice insan küçüklüğün verdiği cahillik ile yaptığı seçim yüzünden hayatının geri kalanını istemediği bir meslek ile sürdürüyor.Bir çoklarının aileside yüksek tahsilli olmadığı için çocuğunu yeterince yönlendiremiyor.Meslek bilsin,altın bileziği olsun diyerek çocuklarını hangi karanlığın içine attıklarını bilmeden telkin ediyorlar.Bu gün okuduğu bölümü seven kaç meslek liseli vardır %0.1.İmam hatip engeli olduğunuda sanmıyorum,bilerek onları öne sürüyorlar.Gerçek dışı bir yaklaşım,yoksa farklı çözümler bulmuşlardı şimdiye kadar.Amaç emir altında çalışıcak bir yığın genç köle yetiştirmek,kapitalist tiranlar ile büyük antlaşmlar mevcuttur.teröriste bile kucak açan devlet bu konuda kendi evladını hor görüp ikinci bir şans vermemekteki ısrarı başka türlü açıklanamaz.

İsyan edin,okulları molotoflayın kötü adam olun ancak o zaman dikkat çeker,kulak kabartılan şahıslar olursunuz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------
    seneye sanırım katsayı kalkıcak ve bütün liseler eşit olcak ve 2 yıllık üniler 3 yıl olup 165 puan barajı sayılıcak eğer katsayı kalkarsa ki kalkıcak diğer bölümlere girip 3 veya 4 yıl okuyabilirsin..

Aynen böyle. Sistem değişti, okulun veya bölümün hiçbir şey ifade etmiyor artık.

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

mamii bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

Aynen böyle. Sistem değişti, okulun veya bölümün hiçbir şey ifade etmiyor artık.

eğer dediğim gibi olursa bundan en zararlı cıkıcak olan düz liseler oılucaktır..meslek liseliler diğer bölümleri kapacaktır ve 3 yıllık kendi bölümlerinede meslek liseleri gidicektir bu düzeyde doğru orantıda bakarsaak meslek liselilerin baya ve baya bi öss e çalışması gerekecek meslekleri geçebilmesi için..

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_644
    emre_644's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:

Kağıt üzerinde girebiliyorsun ancak alan dışı adam gibi bir yer için tüm soruları yapıp derece yapman gerek.Birde boşuna umutlanmayın katsayı matsayı kalkmaz.

Sistem gence,ikinci bir şans vermek yerine onun hayatını hipotek altına alıp işci olarak kalmasını sağlıyor.Meslek liseliler çıkar amaçlı suç örgütü kursa bizzat katılır maddi ve manevi hertürlü desteği veririm.Çok büyük haksızlık yapılıyor.Nice insan küçüklüğün verdiği cahillik ile yaptığı seçim yüzünden hayatının geri kalanını istemediği bir meslek ile sürdürüyor.Bir çoklarının aileside yüksek tahsilli olmadığı için çocuğunu yeterince yönlendiremiyor.Meslek bilsin,altın bileziği olsun diyerek çocuklarını hangi karanlığın içine attıklarını bilmeden telkin ediyorlar.Bu gün okuduğu bölümü seven kaç meslek liseli vardır %0.1.İmam hatip engeli olduğunuda sanmıyorum,bilerek onları öne sürüyorlar.Gerçek dışı bir yaklaşım,yoksa farklı çözümler bulmuşlardı şimdiye kadar.Amaç emir altında çalışıcak bir yığın genç köle yetiştirmek,kapitalist tiranlar ile büyük antlaşmlar mevcuttur.teröriste bile kucak açan devlet bu konuda kendi evladını hor görüp ikinci bir şans vermemekteki ısrarı başka türlü açıklanamaz.

İsyan edin,okulları molotoflayın kötü adam olun ancak o zaman dikkat çeker,kulak kabartılan şahıslar olursunuz.

bence cok yanlış düşünüyorsun ben meslek lisesi bilgisayar bölümündeyim ve gayette memnunum ama beni başka bölümler pek alakadar etmez...

Hangisi daha kötü, Cehennem mi, Hiçlik mi?...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yucel
    Yucel's avatar
    Erkek
    katsayı kalkacak diye söylentiler var ortada.Umudunu kırmak istemem ama bence katsayı kalkmaz.Bende Bir meslek lisesinde okuyorum.Ne umutlarla girmiştim.İşe bak! mesleğimizin teknik kısmını öğreniyoruz düz liseden giden adam mühendis olabiliyor(hiçbir elektrik-elektronik bilgisi olmadan),Ancak biz meslek liselili olarak gidemiyoruz.Öğretmen olabiliyoruz.Önümüzde o kadar engel üstüne engel var ki.Lise 3 e geçtim şuan matematik dersi yok.Ee arkadaşım ben ÖSS denen bir bakanlığın ego tatmin edici sistemine giricem neden kaldırıyorsunuz matematiği? lise 2 de fizik,kimya,biyoloji dersleri yok(AML).Bu sistem böyle gittikçe Türkiye yerinde saymaya devam eder.Almanya'da bildiğim kadarıyla meslek liselerine gerçekten büyük önem veriliyor.

less than one, more than zero.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sahir
    Sahir's avatar
    Erkek

DesquneR bunu yazdı:
    katsayı kalkacak diye söylentiler var ortada.Umudunu kırmak istemem ama bence katsayı kalkmaz.Bende Bir meslek lisesinde okuyorum.Ne umutlarla girmiştim.İşe bak! mesleğimizin teknik kısmını öğreniyoruz düz liseden giden adam mühendis olabiliyor(hiçbir elektrik-elektronik bilgisi olmadan),Ancak biz meslek liselili olarak gidemiyoruz.Öğretmen olabiliyoruz.Önümüzde o kadar engel üstüne engel var ki.Lise 3 e geçtim şuan matematik dersi yok.Ee arkadaşım ben ÖSS denen bir bakanlığın ego tatmin edici sistemine giricem neden kaldırıyorsunuz matematiği? lise 2 de fizik,kimya,biyoloji dersleri yok(AML).Bu sistem böyle gittikçe Türkiye yerinde saymaya devam eder.Almanya'da bildiğim kadarıyla meslek liselerine gerçekten büyük önem veriliyor.

Ne kadar haklısın bide SAYISAL giriyoruz :D Sonsenede yine MAT -GEO- FEN yok Allah bin belalarını versin. Sadece Mantık dersi var off offf Nolucak Bizim Halimiz!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek
    bende ticaret meslekde muhasebe okuorm hiç bişi bilmiorm seneye ne yapacaz bakalım matematik bile görmüorz okulda muhasebe sorsalar eyvallahda o sorular bizi bozar arkadaş

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

emre_644 bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:

bence cok yanlış düşünüyorsun ben meslek lisesi bilgisayar bölümündeyim ve gayette memnunum ama beni başka bölümler pek alakadar etmez...

yanlıs degıl tam anlatılmak ıstenılenı soyledı BAAL. bende meslek lısesı bılgısayar cıkıslıyım. suan unıdeyım vsvs..

ama lisedeyken coqu kız arkadsımın hayalı ise farklıydı.. Fotografcılık sınıf ogretmenlıgı gıbı vsvs..

ben unıye gırdım onlar suan boşta.. gidemıyorlar kı unıye..

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 4924 Toplam Mesaj: 23