folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öss Sistemi Değişti Öys Geldi. (Görüşleriniz)

Öss Sistemi Değişti Öys Geldi. (Görüşleriniz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

adam gibi çalışırsan sorun yok.disiplinli çalış

24 sdsaat pc basında durma gerisi gelir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadows
    shadows's avatar
    Erkek

hem bu yıl hemde gecen yıl mezun olupta sınava gireceklere allah yardım etsin soruları universitedekı .edebiyat ,mat,kımya,fizik,coğ,tariha yanı kısacası butun bolum arkadaşlar ile inceledeik final dergisi dersanesi ilk sayısına baktıkta işleri cok zor cok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Antikky bunu yazdı:

Liseyi bitirik,üniyi yazandıktan sonra döküman yazacam
    Kitap defter açmadan üni nasıl kazanır sınıf nasıl geçilir die.)

Üiversitedeyim... 1 Dönem bitecek... 1 adet kitabım yok.. Allah belamı versin daha adım hariç bi satır yazı yazmadım okul başladı başlayalı.. Ders imzalarımı bile arkadaşlara attırıom :P

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek

değiştiği iyi oldu bir bok bilmeden üni ye gittik

bugün bas 1 var (1. blok ara sınavı) hiç çalışmadım 35 bekliyom aq.

Dağlar Gışımış Yolcu Üşümüş Nasıl Edem Ben, Dağlar Harami Deşme Yarami PERİŞANIM Ben
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    berbat bir eğitim sisteminin başındakiler tarafından sistemi dahada beter yapmak için yapılmış mükemmel bir sistem...  :):)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

böyle sistemin anasını avradını sikeyim...

Küfürden başka bi bok yapamıyoruz ...

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VoLaTiLe
    VoLaTiLe's avatar
    Erkek
    İleti kullanıcının iradesi ile tarafından düzenlenip, silindi.

Wellcome to Digital Hell! I"am Real VoLaTiLe Help!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

söyle bidurum var;

ÖSS: Öğrenciyi sevme sınavı

ÖYS: Öğrenciye Yerleştirme sınavı

:) birinden duymuştum bunu

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omurege
    omurege's avatar
    Erkek

bence sistemin gelmesi harika oldu iiki geldi hoş geldi

yoksa öğrencilerin hepsi ünv.de türev integral konularında baya

bir bilgisiz olduğu için dersi geçemiyor..bence harika oldu

ÖLÜMLER ÇIPLAK GELİR

ÖLÜMLER ÇIPLAK GELİR
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BartheZ
    BartheZ's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

iş bu üniversitenin insana ne kazandırdığı değil ki. ortaöğretim ne kazandırıyor? sınav sistemi öss iken öğrencilerimiz çok mu iyi eğitimliydi? öss sistemi öys mantığına dönüştü, yani şimdi çok mu iyi eğitimli öğrencilerimiz olacak? eğitim sistemi dendiğinde anlaşılan bu mudur? öss sistemini öys ye dönüştürmek, öss'yi bile zor beceren bi ton camıza hiç yapamacakları şeyleri sunarak alınacak öğrenci sayısını düşürmenin diplomatik açıklaması. hatta uygulaması.

hadi çok iyimser düşünürsek, öss'deki kazananlar arasında bile bir ek eleme ile belli seviye gruplarında öğrencileri üniversitelere almak.. bu eleme ösym nin hazırladığı sorularla belirleniyorsa bu kurumun ciddi bir mantık problemi var. ben şahsen ösym'nin hazırladığı sorularda öğrencilerin yeteneklerini, düşünce yapılarını, zekalarını değerlendirebilecek bir kırıntıya rastlamadım. ösym sorusu mantığı tamamen "bu püf noktayı farketmiş mi etmemiş mi" üzerine kurulu tipik bir yeniçağ yöntemi. tek belirleyebileceği şey mantık. o da ancak soru kitapçıkları incelenerek bulunabilir. soruya verilen cevaptan edinilecek bilgi çok sığ olacaktır.

şimdi üniversitenin insana ne kazandırdığına gelelim. bunun için öğretim görevlilerinin nasıl atandığına da değinebiliriz. yalakalık ve para üçgeni üzerine kurulmuş bir sistemdir. aslında biçok kişi farketmese de öğretim görevlisi olmak devrimizin en kaymak mesleğidir. yalaka olduğunuz sürece maaşınızı alırsınız. üniversite eğitimi aslında öğrencilere beklentinin üzerinde özgürlük sunarak aslında öğrencinin kendi kendini eğitmesini sağlamaktır. üniversite sayesinde başarılı olan erkekler vardır. kadınların çoğu kaşarlığa yönelmektedir. malum aile baskısı yok.. istihdam yönünden bakarsak bu da güzel bir gelişme. üniversite kadınlara iş bulma noktasında güzel imkanlar sunmakta. avrupa ülkesi türkiye..

en güzeli ise diplomadır çünkü devlet kurumları için bu bir nimettir. malum avrupalı devlet.. ancak özel sektörde bu böyle değildir. kesinlikle çok yanıldığınızı görüceksiniz mezun olduktan sonra, özel sektör sizin diplomanızdan çok geçmişiniz ve o ana kadar getirdiğiniz kariyerinizle ilgilenir. iş uyumunuza, muhabbetinize, yeteneğinize göre sizi eleştirirler. devlet kurumlarındaki gibi bir diploma engeliniz yoktur. herkes alınır ve yeteneğine göre irdelenir. uyum gösterebilen aday diplomasının nerden geldiğine, notuna bakılmadan bile işe alınabilir. bu nedenle özel sektör işleri devlet işleri gibi yavaş yürümez. ayrıca özel sektörün durumu belli :) görünen köy misali.

velhasıl ilim irfan için ille de üniversite gerekmez. zaten dediğim gibi bunları size veren üniversite değil, kendinizsiniz. bunları size ben de anlatsam, kıyafet, yaşam, kampüs, yurt özgürlüğü versem, o ilmi benden de alırsınız. psikolojik gibi nitelenebilir.. hadi bazı kesimleri de işin içine katıp "tamamen duygusal" olarak niteleyim. sonuç olarak günümüzün başarılı insanı, ezberci eğitimimizin başarılı yaptığı insan tipi değil. günümüzün başarılı insanı, bu sisteme rağmen yırtıp gelenler.

yoksa öss öys ye dönmüş pekte süper bir gelişme değil. türkiye tarım ülkesi, inek yetiştirmeyelim de ne yetiştirelim.

on error go to hell
Toplam Hit: 5356 Toplam Mesaj: 32