folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder ÖSS Yi Kaldırmak

ÖSS Yi Kaldırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bütün partiler öss yi kaldırcaz dio chpsi,mhpsi, dp si ama dün başbakan bunun mümkün olmadığını söyledi o ancak gelişmesini tamamlamış ülkeler için olabilir dedi. yök başkanıda böyle bişeyin söz konusu olmadığını söyledi. yani kaldırılması imkansız gibi bişiy ama bunu kullanıyolar siz ne düşünüyosunuz herkes objektif olsun burda kimseye taş atmak deil amaç sadece ne düşündüğünüz.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iptal007
    iptal007's avatar
    Erkek

kimse össyi kaldıramaz hepsi kaldırcaklarını sölüolar ama hiç biri nasıl bi sistem getirceklerini sölemiolar böle sçama şeymi olur 2 milyon insanı hangi sınawa tabi tutupta üniye alacaklar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmenac
    xmenac's avatar
    Erkek
    dün emin şirin anlattı nasıl yapıcaklarını aklıma yattı adamların planı projesi güzel genç partiye sempati kazanmaya başladım :D

meslek liselilerin üniversite işini bitiricekmiş mezun olanlar kalifiye eleman olarak mezun olucakmış sanırım 2 yıllıklardan alınıcak diplomalar daha geçerli olucak yatay geçiş olucak hepsi

bunlar çıkarıldığında zaten 1.5 milyonun girdiğini varsayarsak geriye 1 milyon kalıyo (teknik,endüstri,sağlık,deniz,imam,hatip,ticaret,otelcilik vs tüm meslekler yani)

geri kalan 1 milyon içinde diplomalar referans alınıp okullara yerleştirilme olucakmış öğretmen açığı varmış ama gerekirse yurt dışından öğretim üyesi getirirz çok uygun fiyatlara dedi.

sanırım yapılabilicek bişey ama her şehirde üniversite olması şart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    ÖSS nin kalkması aniden olmaz olamaz.Simdi kaldıracagız deseler 10 seneye zor kalkar.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    Jhem Uzan  Tr deki Üniversite sayısını 4 e katlayacakmı$ bu sebeblede ÖSS ye gerek kalmıcakmı$ öLe diodu geçenlerde.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Toma2Gm
    Toma2Gm's avatar
    Erkek
    bizim hocada dio ÖSS kalksa güzel olur. bana göre olmaz hoca diyo herkes parasına göre unı. gitsin diyo ama öle değil mesela bazı profesörler sürünüpte gelmiş cebinde para yokmuş. 

Profile Tıkla Anlarsın?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    ÖSS sıkıntı yaratıyor diye kaldırılmak zorunda değil.Önemli olan ortaöğretim kurumlarından yükseköğretim kurumlarına geçişteki yığılmaları önlemek.Nufüs artışına bağlı olarak bu sistemle bu zor gibi görünüyor.Ancak yapılması gereken Avrupa'da olduğu gibi meslek liselerini cazip hale getirmektir."Meslek liseleri memleket meselesidir."
    Üniversite programlarına meslek edindirme kursları gözüyle bakılıyor.Üniversiteler bilim merkezleridir ve uzman yetiştirir.Meslek liseleri ise asıl işi yapacak orta eleman yetiştirir.Tüm bu vaziyetle üniversiteler de ne meslek elmanı çıkarıyor ne de hakkıyla bilim yapabiliyor.Ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarına yerleştirme konusunda köklü yapılandırma gerekiyor.Ancak ÖSS, yetenek testidir ve bilim yapacak insanları seçmesi için şarttır.
    Bahsi geçen partiler "meslek liselerinin yapısını,işlevini cazip hale getirmeyi planlıyoruz" derse daha sağlıklı bir hedef olacaktır.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    her yıl 1.5 milyon kişi ÖSS ye girdiğini düşürsek ve ÖSs kalkar ise bu demek oluyorki 4 yıl sonra  en az 1 milyon mühendisimiz olucak ülkedek :S ara elemanları kim çalışıcak ?  1 milyon kişi iş bulabilecek mi ki mühendis oluyor, bırakın ya öSS kalması gerekiyor hatta zorlaşması gerekiyor sistemin, Bu Ülkeye ara eleman lazım , onlarda ÖSS nin kalkmasını isteyen kesim oluyor.

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Teknik ve meslek liselerinin tek isteği mühendisliklerin açılması.Sağa sola dağıtılmasına bende karşıyım.Fakat adam orada kendini geliştirmiş ve bir seviyeye gelmişse össde puanını almışsa mühendisliğe gitmek hakkıdır.Bilgisayar yazılım okuyan adam bilgisayar mühendisliğini seçemiyor.Dünyanın hangi yerinde böyle gerizekalı bir uygulama var.

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    ara eleman olması gereken  kişi düz liseden çıkması gereklidir, giirer bi işe çıraktan  kalfaya atlar, ama teknik okuyan kişi mühendis olması gereken kişidir. çünkü işi bilen o dur.  temelini alan odur A.kodumun mühendisleri osilaskop kullanmasını bilmezler Avometre kullanmazlar sonra kalkarlar elektronik mühendisi olurlar tav olurum a.q:S

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    öss niye kaldırılsın ki a.q..
    çevrede o kadar özel üniversite var onları devletleştirin bakın öss yi kaldırmaya gerek kalıyo mu..
    bu ülkede herkes kendini düşünüyo bana para gelsin de sonra ne olursa olsun diyolar..
    öss ye 1 milyon 600 bin kişi giriyo ve sadece 400 bin kişi kazanıyosa bu öss sisteminde değil devlet üniversitelerinin az olmasındandır..
    düşünsenize İstanbul da sayısız özel üniversite var bunların hepsi devlet olsa bu kadar sıkıntı olur muydu..?puanlar bu kadar uçuk olur muydu..?
    ülke geleceği düşünülmüyo..düşünülen tek şey şuanda nasıl para kazanırım..
    buna çare olmak için burs falan veriyolar ama bu burs yemek parana bile yetmiyo yani sadece lafta..%100 burslarda var ama bunuda herkes kazanamıyo işte..
    dediğim gibi bu ülkenin tek sorunu özel üniversitelerin çok fazla olması..herkesin kendini düşünüp devleti bi kenera bırakmasıdır..

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
Toplam Hit: 5049 Toplam Mesaj: 43