Osym Tercihler Açıklanmış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

:)) peki

Bunları okuyunca aklıma şöyle bir soru geliyor

Türkiye nin en yaşanası ve okunası üniversitesi diye sıralama yapsak ne dersiniz?

Mezuniyete az kala herkesin kendi Üniversitesini ovecegini düşünüyorum. Başlarda zor oluyor sonra git gide alışkanlıklar cevre vs gibi faktörler etkiliyor :) Aslında hrr yer güzel mesela Tunceli Üniversitesi mesela görece kötü olabilir ama yaşanılasi bi şehir ve kampüste her görüşe yer var, entellektüel birikimi yüksek bir popülasyona sahip. Muğla eğitimi iyi degil ama yaz okuluna kalmak icin can atilan bi yer :) Denizli Isparta Manisa buralar da guzel yerlere yakın bi ogrenci icin basit eglenceye yer bol kamp bisiklet trekking deniz gibi. Antep urfa buralarda yemekler muazzam guzel ve acayip uygun fiyatta. Karadeniz tarafı yeşillik içinde cok guzel yerler. Ankara Izmir Istanbul bunlar imkan olarak cok daha iyi yerler ama öğrenci bütçesinde bile yasayacaklar icin de bir işte calismayana cok zor. Çanakkale de ikinci eskisehir bana göre karı kızı ortamı bol bir şehir :) Erzurum eğitimi iyi ama kar görmeye bıkarsınız :) Bi çırpıda aklima gelen gordugum yerler buralar. Bence çok açık uçlu bir soru :) Ülkemizin her yeri her ili yaşamaya değer yeter ki vatan bilip sahip hissedelim.

Afyon hariç

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek
    marad10a bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Türkiye nin en yaşanası ve okunası üniversitesi diye sıralama yapsak ne dersiniz?

Mezuniyete az kala herkesin kendi Üniversitesini ovecegini düşünüyorum. Başlarda zor oluyor sonra git gide alışkanlıklar cevre vs gibi faktörler etkiliyor :) Aslında hrr yer güzel mesela Tunceli Üniversitesi mesela görece kötü olabilir ama yaşanılasi bi şehir ve kampüste her görüşe yer var, entellektüel birikimi yüksek bir popülasyona sahip. Muğla eğitimi iyi degil ama yaz okuluna kalmak icin can atilan bi yer :) Denizli Isparta Manisa buralar da guzel yerlere yakın bi ogrenci icin basit eglenceye yer bol kamp bisiklet trekking deniz gibi. Antep urfa buralarda yemekler muazzam guzel ve acayip uygun fiyatta. Karadeniz tarafı yeşillik içinde cok guzel yerler. Ankara Izmir Istanbul bunlar imkan olarak cok daha iyi yerler ama öğrenci bütçesinde bile yasayacaklar icin de bir işte calismayana cok zor. Çanakkale de ikinci eskisehir bana göre karı kızı ortamı bol bir şehir :) Erzurum eğitimi iyi ama kar görmeye bıkarsınız :) Bi çırpıda aklima gelen gordugum yerler buralar. Bence çok açık uçlu bir soru :) Ülkemizin her yeri her ili yaşamaya değer yeter ki vatan bilip sahip hissedelim.

Afyon hariç

Neden Afyon hariç mürid kardeşim? Isparta desen neyse.. :)

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    slanger bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı

bilkent üniversitesi mütercim tercümanlık

ankarada yaşayanlardan tavsiyeler alabilirim 

ev fiyatları vs vs

keçiören tarafları acayip ucuz ama baya uzak. odtü için 100.yılda kalıyo insanlar aşırı pahalı kiralar. bilkentliler nerde kalıyor blmiyorum ama oralar da pahalıdır muhtemelen üniye yakın diye.

ankara/odtü yardımcı olunur xd

hocam cebecide benim fakülte. kiralar yüksek gözüküyor çankaya ve civarında eve tek çıkma durumum yok çok samimi olduğum bir insan da yok ankarada eve çıkacak :d kyk ya mı başvurayım sence veya özel yurt falan bi önerisi olan var mı _?

kyk mantıklı gibi ama ankarada nerelerde var bilmiyorum. çok uzak biyere çıkarsa gidiş gelir can sıkar. ev ark sayfalarından vs bakabilirsin belki kızılay kolej taraflarında

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    r10aldinho bunu yazdı
    marad10a bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Afyon hariç

Neden Afyon hariç mürid kardeşim? Isparta desen neyse.. :)

Isparta en azindan Antalya'ya yakın Afyon'da o da yok :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Marmara Üniversitesi varsa yardımcı olurum ama okula uğradığım yok. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    archille bunu yazdı

bilecik şeyh edebali elektrik-elektronik müh. hakkında bilgisi olan varmı? yer konusunda kyk lar nasıl ?

bilecikliyim allah kolaylık versin :D kyk falan bilmem bilecik 75.bin nüffusu var Cs :Go falan oynamıyorsan başla bence 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    1049 bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

Kuzen Pamukkale Endüstri Mühendisliği kazanmış.

Bu arada Trabzon için yardımcı olurum.

Denizli hala gelişmekte olan bir şehir. Bu gelişimi emlak piyasası tamamladı sayılır zira 1+0 apartların başlangıç fiyatları son yıllarda %200 civarı artarak 600 liralara dayandı. Görülecek bir tek pamukkalesi var. Onun dışında bikaç tarihi taş falan barındıyor. Avantajlı olduğu taraf bütün tatil beldelerine maksimum 4 saat sonunda erişebiliyor olmak. Üstüne hemen her yere yarım saatte bir otobüs kalkıyor. Şehir içi ulaşım saçmasapan. Senelerdir buradayım ve hala bir yerden bi yere giderken neye binmem gerektiğini kestiremiyorum. Yemekleri eskiden tatsız tuzsuzdu. Son yıllarda bu konuda iyileşme yaşadı Denizli. 

En çok vakit harcanacak yerler Kınıklı semti diye tabir ettiğimiz yer, çamlık ve forum çamlık civarı. Yani esas yaşantı alanı 3 km2 den oluşacak. Bölüm hakkında çok bir bilgim yok ama paü genel itibariyle zorlayan bir üniversite. Ders geçmek adına büyük efor sarfetmek gerekebiliyor.

Bizim arkadaşlar adü de geçemedikleri dersi yaz okulu alıp PAÜden AA ile geçiyorlardı :S 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ankaraya gitmeyin okumaya falan, eğer odtü bilkent değilse. 

itü nün kızları çok çirkin oraya da gitmeyin

bursa ve eskişehir efsanedir, 4 - 5 seneyi çöp şehirlerde boca etmeyin, sonra çok üzülüyorsunuz.

dibine kadar yaşamalısınız :)

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khayyam
    Khayyam's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

ankaraya gitmeyin okumaya falan, eğer odtü bilkent değilse. 

itü nün kızları çok çirkin oraya da gitmeyin

bursa ve eskişehir efsanedir, 4 - 5 seneyi çöp şehirlerde boca etmeyin, sonra çok üzülüyorsunuz.

dibine kadar yaşamalısınız :)

Aslında Ankara tam tersine öğrenci için inanılmaz avantajlıdır. Kendi bölümüm adına konuşmak gerekirse bir kitabın bir bölümüne ihtiyacım oluyor ve gerek Milli Kütüphane olsun gerek TDK kütüphanesi olsun hemen hemen ulaşabiliyorum. Ya da halk eğitim merkezlerinde birçok kurstan yararlanabiliyorum. Osmanlıcayı bu şekilde öğrendim mesela. Sempozyumlar, konferanslar desen ayrı bir avantaj. Yetkin hocalara ulaşma imkanım var. Yine bölümümü ilgilendiren birçok kurumun burada bulunuyor olması gayet iyi. Olgunlar olsun akçağ olsun adilhan olsun aradığım kitapların çoğunu bulabiliyorum. 7-8 tane teknokent Ankara'da bulunuyor. Bunları göz ardı edip sosyal hayatı Ankara'dan daha gelişmiş bir yeri tercih etmek, bile bile lades olmaktır. Öte yandan Ankara'da yapmak istediğin çoğu şeyi de yapabilirsin. Her okuldan diploma alınır bir şekilde yoksa. 

Felekler her gece ömür gömleği dikmede, nice dikilmiş gömleğin yakasını yırtmada. Zamane, her gün nice neşeliyi sudan çıkarmada, nice dertliyi toprağa sokmada.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

şimdi ankarada olan müritler kimler?

Converse giyen uzaylı
Toplam Hit: 10727 Toplam Mesaj: 94
ösym ösym sınav tercihleri