folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ötenazi Mi İstersiniz Yoksa Yaşamya Devam Etmek Mi??

Ötenazi Mi İstersiniz Yoksa Yaşamya Devam Etmek Mi??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deli_gaffur
    deli_gaffur's avatar
    Erkek
    ötenazi intihardır ve intiharda dinimizce haramdır

Ülkücüler için "sokak ortasında adam dövüyor" diyorlar. Yalan hoca, inanma sen! Bizim adam olanı dövdüğümüz nerde görülmüş?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

Valla burdan oyle konusmak çok kolay.. bence bos bi soru simdi o durumda olmadiginiz için karar veremessiniz..

Geçen bu yuzden intihar eden birinin kitabini okudum..

Cocuk 19 yasinda gönullü itfaiyeciydi.

Kitabin uzerinde soyle yazio  "ben 24 eylul 2001 yilinda trafik kazasinda öldüm" ama aslinda ölmemisti komadaydi butun doktorlar ümidini kesmisti 9 ay sonra annesi komadan çiktigini anladi ama felç olmus hiç bi yerini oynatamio, konusamio, göremio sadece duyabiliyor.. birde çok agrilari var..

Sonra bir gun bi parmagini oynatabildi, bu sekilde annesinden iletisim kurdu annesi ona sorular sorardi evet veya hayir diye cvp verirdi, sonra alfabeyi ogretmisti ona, boylece konusabiliyordu istedigi harf gelince parmagini kaldiriyordu.

Iyilesicegine inaniyordu ama bir gün doktorlar onu bitkisel hayatta olanlarin hastenesine gondermeye karar verdiler yani ölene kdr orda kalicakti, o günden sonra ölmeye karar verdi, ilk önce annesinden istedi tabi annesi bunu istemedi sonra doktorlar yasak oldugu için istemediler ama artik dayanamiodu..

Bir gün, ötenaziye izin versin diye, bi hemsirenin yardimiyla fransanin cumhurbaskanina mektup yazdi, ama adam okumamis mektubu.. tesaduften bu olayi bi gazeteci duydu mektubu gazetenin ilk sayfasina yayinladi butun medya ayaga kalkti.

Cumhurbasbakan 6 ay sonraya randevu verdi gorusmek için, o sure içinde bi gazeteci onun için kitap yazalim dedi, 6 ay içinde bu kitabi yazdilar, sonra cumhurbasbakanin buldugu çözüm suydu: yasama sevincini geri bulmali, ötenaziye izin veremem.

Sonra çocuk kendisi plan yapti ama tabi planindan kitapta bahsetmiodu kimsenin haberi olmamaliydi.. Bir gün haberlerde duyduk ailesi fisi çekmis, doktor içeri girince mudahale edecekti ama ailesi istemedi..

2003 yilinda çocuk gerçekten öldu, doktorda 20 yil hapis yedi..

Eger kitap türkçe çikarsa gerçekten okumanizi tavsiye ederim, çocugun ismi Vincen Humbert.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Güzel kitapmış.Elbette ötenazi yanlış bir kavramdır.Allah bunu yasaklamıştır zaten. Hem GrayWolf çocuğun ismi bize lazım değil,bence sen kitabın ismini ver,daha mantıklı çünkü :D

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

Ee bosuna demiom böyle konusmak kolay diye, sen hiç durmadan aci çekersen o zaman konus bakim.. 

Birde ismini soyleyince kitap hemen bulunur ama kitabin ismini istiyosan "Je vous demande le droit de mourir" yani türkçesi nasil olur.. sizden ölüm iznini istiyom gibi bisey.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

"Je vous demande le droit de mourir"

İsme bak çay demle :D

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

sen önemli değilsin bu konuda seni sevenler yaşadığın sürece acı çekecek senin yüzünden ama ötenazi olursa yasın en fazla 2 ay sürer arada birde hatırlanırsın :D

tabiki ötenaziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

maaasebeci....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    walla hiç korkmadan ötenazi derim(felç olunca da nah derim a.q.nası konuşacaz).zaten intihar etmiş adamım ölümden mi korkacam,beni ecza dolabının yarısı bile öldüremedi hastaneye bile gitmedim,kusmadım bile kalkıpta verecekleri boqtan bi ilaç öldürse iyi a.q.  heeeeeeeyyyyyyyyytttttt var mı lan tahribatta benden sağlamı

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Yasak olan herşeyi yapmaya çalışırdım. Şayet bulaşıcı bir hastalık ise , bulaştırabildiğim kadar kişiyede bulaştırırdım ( unutmayınızki ya çok iyi ya çok kötü birisi olmadıkça tarihte hatırlanmıon :D ) böle yani..

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    kelimenin doğru yazılısı "ötanazi"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek
    bu sorunun cevabını İCİMİZDEKİ DENİZ

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
Toplam Hit: 3169 Toplam Mesaj: 23