folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Otobüs Bileti Satış Bayisi Devralmak

Otobüs Bileti Satış Bayisi Devralmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Müridler bir koduna yardım isteyecektim sizden,

Şimdi bizim buralarda (istanbul - ataşehir ) bir otobüs bileti satış bayisi satılıyor.

Bu otobüs bileti nilüfer firmasının bayisi ve aynı zamanda da tatilstil.com ile anlaşması olan bir işyeri.

Yaklaşık olarak 7 senedir aktif olarak çalışmaktadır dükkan.

Şimdi gelelim konuya, böyle bir bayi için hava parası olarak 10.000 TL verilirmi ?

Cirosu vs. işlerine gelince de en son 2 ay önceki cirosu yaklaşık olarak 35.000 TL ve bunun %10'u kar kalıyor sahibine.

Yaklaşık 3,500 tl bırakıyor ve kiradır şudur budur aylık 2.000 TL gideri var bayinin.

2011 yıllık cirosu 1,500 Trilyon ve aynı kar oranından hesapladığımızda senelik iyi bir gelir bırakıyor, ama yaklaşık olarak 2 aydır dükkan kapalı ve müşteriler kaçmış olabilir.

Malum önümüzde kış olduğu için kışın tatil vs. satışları nasıl olur, durumlar nelerdir daha önce bu tarz bir işyeri açan işleten falan varmıdır.

Sizce bu işe girilebilirmi, ilerde ekmek yiyebilirmiyim ?

Bu arada, türsaba bağlı değil bayi ama 7 senedir hiç sorun çıkmamış türsabla ilgili..

Online olarak sitede yayınlasam bu tarz tatil vs. ilanlarını türsabın sikertebilitesi yüksekmidir, yoksa kolay kolay uğraşmazmı bu tarz işlerle..

Bir fikir alabilirmiyim sizden.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

3.5 bin tl kar yapıyor.

2bin lira gideri var doğru mudur hocam ?

yani aylık 1.5 mu kalıyor bayiye ?

eğer öyle ise 6-7 ay dişini sıkarsan ondan sonra kazandırır.

ama aylık 1.5 sana yeter mi orası ayrı ? dükkanı alır birini başına bırakır yine işlerime bakarım dersen olabilir.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

3.5 bin tl kar yapıyor.

2bin lira gideri var doğru mudur hocam ?

yani aylık 1.5 mu kalıyor bayiye ?

eğer öyle ise 6-7 ay dişini sıkarsan ondan sonra kazandırır.

ama aylık 1.5 sana yeter mi orası ayrı ? dükkanı alır birini başına bırakır yine işlerime bakarım dersen olabilir.

Hocam aylık 1.5 bana yeter zaten.

De dükkan kapalı kutu, şimdi adamdan alıp sinek avlarmıyım, daha sonra satmak istediğimde de satamazsam diye çekiniyorum birazda.

Daha önce hiç bu tarz bir iş yapmamıştım çünkü, ama işleten adamlar netten satış konusunu hiç kovalamamış zamanında

Sadece almış, dükkana gelip tatil isteyen müşterilere tatil satışı yapmışlar.

Benim merak ettiğim konu kışında tatil işleri falan yazın kadar iyimidir, dükkanın bulunduğu konum çok elit ve lüks bir yer bu arada.

6-7 ay sonra kış olduğu için kışında o ciroları yaparmı yapmazmı onu kestiremiyorum daha önce bu tarz bir işyeri işletmediğim için.

Uçak bileti, otobüs bileti, tatil turları ve tatil otelleri satışı yapıyor bu işyeri ortalama %10 komisyonla

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Kış aylarındaki ciro konusunda bence illaki düşüş olacaktır.Ama bu açığı internet hizmetlerini geliştirip falan yapabilirsin.

Bir de Umre ye götüren acentalar oluyor onları bir araştır derim sende öyle bir sistem koyarsan onda da sağlam para var anladığım kadarıyla...

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı

Kış aylarındaki ciro konusunda bence illaki düşüş olacaktır.Ama bu açığı internet hizmetlerini geliştirip falan yapabilirsin.

Bir de Umre ye götüren acentalar oluyor onları bir araştır derim sende öyle bir sistem koyarsan onda da sağlam para var anladığım kadarıyla...

EDİT: Birde bu aralar her ay bir firma kapısına kilidi vuruyor diye çok haberler çıkıyor.Bırakan adam madem rahat geliri acaba neden bıraktı?

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

abi aylık 35,000 TL kazancının tamamı ona kalsa yıl sonu

35,000 * 12 = 420,000 TL yapar  % 10 ona kalsa

42,000 TL ona kalsa

2,000 TL *12 = 24,000 TL yıllık gideri var

18,000 kaldı geriye :(

cirosu 1,5 trilyon nasıl oldu orasını anlamadım

EDİT : en kral sattığı bilet 100 TL olsa

1,500,000 TL  / 100TL = 15,000 Bilet yıllık satması lazım

15,000 bilet / 12 ay = aylık 1250 bilet

1250bilet / 15 saat çalışsan gündee = saate 83 bilet satman lazım

dakkada 1,5 biletten fazla satması lazım bence o ciro için

bence bu işte bi saçmalık var

samaccc tarafından 30/Tem/13 00:09 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam rahat geliri derken, adamın evi iş yerine yaklaşık 1:30 saatlik yolda ve 1.500 tl günlük 3 saat yol gidilerek değmez bencede.

Bir hevesle açmış ama, 2 ay sonra işler sıkıcı bir noktaya gelmiş, aylık 1.500 tl ile bir ev geçinemeyebilir ama bekar olduğum ve risk alabilecek durumda olduğum için yapmak istiyorum açıkçası.

Ben türsab'ın tepeme binmesinden çekiniyorum birazda, internette biraz açıldıktan sonra hani lan senin belgen derlerde 404 eror verebilirim..

Cezası nedir ne değildir o konuda da bir bilgim yok, ama 7 senedir kimse gelipde belge sormamış adamlara.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Edit

samaccc tarafından 30/Tem/13 00:09 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

düzenleme: tamamen yanlış okumuşum :/

madrew tarafından 30/Tem/13 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

der die das
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

abi aylık 35,000 TL kazancının tamamı ona kalsa yıl sonu

35,000 * 12 = 420,000 TL yapar  % 10 ona kalsa

42,000 TL ona kalsa

2,000 TL *12 = 24,000 TL yıllık gideri var

18,000 kaldı geriye :(

cirosu 1,5 trilyon nasıl oldu orasını anlamadım

Hacı şimdiki cirosu 1.5 trilyon olsa sence o fiyata satarmıydı adam orayı :)

Potansiyelini söylemek için geçmiş seneki cirolarından bahsettim, bi yanlış anlaşılma oldu galiba :)

Bu arada yer, ataşehir merkezdedir, tam isim olarak bilmiyorum ama ataşehir migrosun orada büyük büyük binalar varya o binaların birinin altında :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

hocam iyi hoş güzelde kimse yumurtlayan tavuğu kolay kolay kesmez bence sebebini araştır ondan sonra bulaş derim ayrıca ölü yatırım gibi görünüyor çok uzun sürette gerçekten kaydadeğer paralar kazanılabilecek durum söz konusu oda tutarsa tabi ben şahsen girmezdim

Toplam Hit: 4117 Toplam Mesaj: 23