folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Oturduğumuz Binada İnternet Altyapısı Yok

Oturduğumuz Binada İnternet Altyapısı Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, 
    İstanbul Esenyurtta yeni bir binaya taşındık, binanın yüzde 50 si felan dolu. Binada henuz adsl yada fiber altyapı yok ama çevre evlerde var. 
    Kaç kere aramama rağmen ttnet altyapı yok diyerek iptal etti, superonline ise hala bekletiyor. 
    Bir an önce internete kavuşmak için ne yapabilirim?

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tcvatandasi
    tcvatandasi's avatar
    Erkek

aynı sorun bizdede vardı 1 ay önce geldi alt yapı yaptılar ttnet aldım bende aradık turk telekomu sıraya girdik bütün binalara sıra sıra gelip yapıyolarmış

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Binayı yapanlar projeyi hazırlayıp telekoma başvurmuş mu?

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Ümraniye'de arkadaşım 3-4 ay bekledi sanırım hattın döşenmesini. Daha fazla da olabilir.

der die das
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar, 
    İstanbul Esenyurtta yeni bir binaya taşındık, binanın yüzde 50 si felan dolu. Binada henuz adsl yada fiber altyapı yok ama çevre evlerde var. 
    Kaç kere aramama rağmen ttnet altyapı yok diyerek iptal etti, superonline ise hala bekletiyor. 

bende aynı konuyu 3 ay önce açtım. superonline ttneti arıyor lakin ttnet açmadan superonline bişey yapamaz.

ben tib e mail attım belediye başkanına attım ortalığı ayağa kaldırdım. sonuç 00000000000000000000

ttnet reklam yapmasın tv de heryerde internet var diye yalan söylemesinler insanlara.

kardeşim ttnet ihale yapması gerekiyor oraya hat vermesi için. ihalede de milyarlar dönüyor. ttnette pek ihale yapmıyor yapsada ayları yılları buluyor. ben 20  gün telefonda her gün 15 dakika derdimi anlattım. kanka oldum telekomdakilerle. lakin hepsi emir kulu yapacak bişeyleri yok.

şimdilik gidip bi tane wifi modem alıp kulanacaksın başka yolu yok. 12 ay taahhüt yap 24 değil.

2009 cebitte neden ttnet standının önünde kafam girsin işareti neden yaptığımı iyi anlıyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Hat olmaması bina içinmi geçerli yoksa mevki-mahalle içinmi geçerli? 

Binada yoksa az biraz paraya bakar. Bina da telefon kutusu var ama telefon kutusundan Evine kadar kablo yok demektir zira yeni binalarda kesinlikle telefon kutusu olur. Dışardan camdan içeri girecek şekilde telefon kutusundan hat çektir olsun bitsin. Bunun maliyeti sanadır ttnet gelmeden önce git bir elektrikciye yaptır. Dışardan kablo görünür o kadar. Yaptırmadan önce ttnet e söyle böyle yaptırsam kabul edermisiniz diye kabul ederlerse yaptır. 

Eğer mahallede yoksa ki bence vardır ama santralden çook uzakta olduğunuz için bitkaç mb hıza düşeceğinden ttnet bağlamak istemez. Buna yapacak çok birşeyin yok. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Tengri bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar, 

aynisi esenyurt mehtercesmede basima geldi ttnet'den basvurdum 3 gunde hati binanin onune kadar getirdiler kutuya girdiler. bina icine kendim bagladim. Esenyurtun neresindesin ?

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Yaklaşık 2 aydır beklemedeyim aynı sorunla... Ttnet musteri hizmetleri,  online şikayet,  ildeki Telekom Müdürlüğünü haftada 1 aramak, binada imza toplayıp teslim etmek yaptıklarım. .. Sonuç 0.. 

Mutahitin dediğine göre kablo evin kapısına kadar çekilmiş.  Anlatıyorum Telekoma, ne yapabiliriz diyorum net bişey söyleyebilir yok. BulunduğuM mahallede fiber- Hiper altyapı mevcut. Eski evimde vardı.  200 metre öteye taşındı sıkıntı. .. 

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Yarin yazacam bu isin bi nevi cozumunu. Uyumak uzereyim baskan

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

Hat cek al tengriyide yanina cekin :d

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Simdi kardes bence bu isler dilekce ara sorma ile olmaz oncelikle onu diyim. Sen telemom mudurlugune git bu musteri hizmetleri varya telefon basvurusu alinan yerlerin ekip lideri (mudur) lerini bul orda. Git ona durumu izah et. Emin ol bu tarz seyler onlarin elinde

Toplam Hit: 4281 Toplam Mesaj: 19
internet