Öyle Bir Kitap İstiyorumki

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

gelecem bu konuya takipteyim

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:
    -----------------------------

Hacı bir kere istediğin konuların eksiksiz bir kitapta olduğunu sanmıyorum bu soruyu sorarken birden fazla kitap önerisi beklediği düşünüyorum.

Beden Dili konusunda Marvin Karlins'in Beden Dili kitabını önerebilirim.

http://tahribat.com/Forum-Seytana-Ruhunu-Satmak-144761/1

Ama senin bu konunu biliyorum o yüzden burdaki amacının şöyle olduğunu düşünüyorum, yani ben böyle kitapları okuyayım anında asayım keseyim adam bulayım çözümleyim parmağımda oynatayım diye düşünüyorsun gibime geliyor. Eğer öyleyse tavsiye olarak kitap değil yüzüne soğuk su öneririm.

Hocam Teşekkkur Ederim. Ve Farkındayım Böle Konular Açınca Göze Batıyorum ve Şuan Bi Garip Oldum Yanı Bu Attığın linkteki Konuyla Alakası Yok Sadece Fark Etmişsinizdir Biraz Kafa Yapım Farklı Psikolejık Olarak Değişik Biriyim Kafa Dağıtmak Ve İlgimi Başka Bişye Yöneltmek İstedim. Hem Birazda Olsa Psikolejıye İlgim Vardır.

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

Doğru Bir Post Olmuş Hocam Ama Başkalarınaa Göre. Yanlış Anlama Benı Üstadım

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bu yollardan geçtim ve o kadar çok abuk subuk şey yaptım ki...sana tavsiyem var ;

dans klübüne git, yüz, tenis oyna, insan arasına karış.Liderlik seminerlerine git (aisec falan vardı)...

psikoloji, beden dili, psikolojik savaş, "hatun tavlama sanatı" vs.. vs.. bir sürü işle uğraştım.bunların dışında yüzme, bateri, keman, gitar, basketbol, tenis , borsa, liderlik semineri, dans .... bilgisayarda girdiğim binbir çeşit abuk subuk şeylere bulaşmıyorum bile.

işin sırrı şu : birşey okursun aha lan buymuş dersin.Normal hayata gidersin birşeyler düzgün gider.Ama o okuduğun değil.Kendine güvenindir.Kendine güvendiğinde gerisi gelecek.Kendine güvenmen için elinde birşeyler olması lazım.

Şöyle sorayım : neyi iyi yapıyorsun ? 

bateri çal, keman çal, yüzmeye git, dansa git... birşeyler yap.Spor yada sanat olsun.Sonra kendine güveneceksin.Beceremesende hatunların ynaına git takıl.

Abuk subuk şeyler dene.Operaya git, alternatif tiyatrolara git, kimsenin aklına gelmeyecek şeyler yap.Ayrıca konuşmanı yavaşlat.Ben 7 dakikalık bir sunum hazırlayıp videoya kaydettim kendimi.Bu kadar saçma ve alakasız konuşup, diksiyonumun bu kadar bozuk olduğunu bilmezdim.

Konuşmamı yavaşlattım, konuşmadan önce düşünmeye başladım..İşler değişmeye başladı.KEndine dikkat et hocam.Önce kendine güven.Bunun için sosyalleş, kurslara git.

dipnot : bu 2 aydaolacak birşey değil.Aylarını hatta senelerini vereceksin.ama sana dönüşü muhteşem olacak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kafanızdaki soru işaretleri için okuyunuz İhya-i Ulumittin İmam Gazali

4 cilt ....

Kafanızın daha da bulanmasını istiyorsanız okuyunuz Secret :)

300 sayfa Okuduktan sonra bu kitap hiçbişii anlatmıyor boyutuna geçmek istiyorsanız okuyunuz NLP türü kişisel gelişim kitapları...

Acaip derecede agresifim !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Nedensizce eskiden okuduğum agatha christie- cinayet ilanı geldi aklıma söylediklerini okuyunca.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Empati yap, her şeyi hem okumuş hem görmüş hem yaşamış olursun, ama  ne kadar iyi yapabildiğine bağlı.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    o yazdıklarından bazıları tamamiyle imkansız şeyler, insanları tanıma kısmıyla ilgili ise söyleyebileceğim şey, önce kendini tanı sonra gerisi kendiliğinden gelecektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oturuyorum
    oturuyorum's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

bu yollardan geçtim ve o kadar çok abuk subuk şey yaptım ki...sana tavsiyem var ;

dans klübüne git, yüz, tenis oyna, insan arasına karış.Liderlik seminerlerine git (aisec falan vardı)...

psikoloji, beden dili, psikolojik savaş, "hatun tavlama sanatı" vs.. vs.. bir sürü işle uğraştım.bunların dışında yüzme, bateri, keman, gitar, basketbol, tenis , borsa, liderlik semineri, dans .... bilgisayarda girdiğim binbir çeşit abuk subuk şeylere bulaşmıyorum bile.

işin sırrı şu : birşey okursun aha lan buymuş dersin.Normal hayata gidersin birşeyler düzgün gider.Ama o okuduğun değil.Kendine güvenindir.Kendine güvendiğinde gerisi gelecek.Kendine güvenmen için elinde birşeyler olması lazım.

Şöyle sorayım : neyi iyi yapıyorsun ? 

bateri çal, keman çal, yüzmeye git, dansa git... birşeyler yap.Spor yada sanat olsun.Sonra kendine güveneceksin.Beceremesende hatunların ynaına git takıl.

Abuk subuk şeyler dene.Operaya git, alternatif tiyatrolara git, kimsenin aklına gelmeyecek şeyler yap.Ayrıca konuşmanı yavaşlat.Ben 7 dakikalık bir sunum hazırlayıp videoya kaydettim kendimi.Bu kadar saçma ve alakasız konuşup, diksiyonumun bu kadar bozuk olduğunu bilmezdim.

Konuşmamı yavaşlattım, konuşmadan önce düşünmeye başladım..İşler değişmeye başladı.KEndine dikkat et hocam.Önce kendine güven.Bunun için sosyalleş, kurslara git.

dipnot : bu 2 aydaolacak birşey değil.Aylarını hatta senelerini vereceksin.ama sana dönüşü muhteşem olacak.

diksiyon önerisi için sağol hocam :) 

Ellerinde Pankartlar / Gidiyor Bu Çocuklar / Kalkın Ayağa, Kalkın / Gidiyor Bu Çocuklar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek

Her zaman ne yaptigini bilirsen problemlerinin cozuldugunu gorursun.

Toplam Hit: 4639 Toplam Mesaj: 44