folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Oyuncak Helikopter Nasıl Yaparız ? Yapabilirmiyiz Vs

Oyuncak Helikopter Nasıl Yaparız ? Yapabilirmiyiz Vs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar oyuncak helikopter yapabilmek mümkünmüdür:D cevap mümkün
    ama nasıl nasıl bi motor vs almak lazım
    elektronik bilgisi 2 ampül devresi yapabilecek kadar olan:D 3 kişiyiz bir iddaya girdik
    yerden kaldırabilsek bile yeter:D biraz araştırdım hayvan gibi zor bi işe benziyo
    fakat burda sıkı elektronikçiler var :D çözeriz heralde diye düşünüyor önerilerinizi bekliyorum :D

sırıtma la.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    3mr3 bunu yazdı:
    -----------------------------
    Arkadaşlar oyuncak helikopter yapabilmek mümkünmüdür:D cevap mümkün
    ama nasıl nasıl bi motor vs almak lazım
    elektronik bilgisi 2 ampül devresi yapabilecek kadar olan:D 3 kişiyiz bir iddaya girdik
    yerden kaldırabilsek bile yeter:D biraz araştırdım hayvan gibi zor bi işe benziyo
    fakat burda sıkı elektronikçiler var :D çözeriz heralde diye düşünüyor önerilerinizi bekliyorum :D
    rene abiye 1 özel mesaj at bakam :) küçük ucaklardan anlar o :D

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    bulutbey bunu yazdı:

yaparsın :)

gittigidiyorda picco z diye arat 10 gramlık helikopterler var motoru küçük oyuncak araba motorları gibi ;)

fiyatıda 34 ytl gibi ucuz bişey ama uçmuyo onu söliyim :D yerden 1 metre anca havalanıyo ;)

orta 2de niyetlenmiştim baya büyük bi helikopter yapmayı düşünüyodum (iş eğitimi kitabında elektrik motoru yapımını felan gösteriyodu) ama vaz geçmiştim :)

o picco z nin motorunu sökersin kendin elektronik eşya koruyucularından gövde yaparsın kanat yaparsın ;)

eğer gerçekten çok çabalarsan kesin yaparsın ;)

zaten hocam en sonunda parayı bayılıp alcaz bitane gibi gözüküyo :) BuZuL un taktik editliycez  

sırıtma la.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    Hocam motorun bulunmasının ve elektronık devrelerın yapımının zor olacagını sanmıyorum sızı dınamık kuvvetlerın zorlayacagını dusunuyorum pal yapısını ıyı ayarlamanız ozellıkle arka pal ı ıyı ayarlamanız lazımkı oldugu yerde donmesın :) motor palı yeterlı devirde cevıre bıldıgı surece kaldırır sorun palı ıyı ayarlamak ve motordan gelecek olan moment etkısın yok etmek :) yk ben arkada motor dusunmuyurm dıyorsan o zaman ıs bırazdaa karısır gıbıme gelıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    bulutbey bunu yazdı:
    3mr3 bunu yazdı:

zaten hocam en sonunda parayı bayılıp alcaz bitane gibi gözüküyo :) BuZuL un taktik editliycez

sen şimdi 34 ytl ye para bayılcaz diyosan vaz geç şimdiden :D kolay iş değil :D daha büssürü parça alacaksın yapacaksın yaptıracaksın ;)

ayrıca kimse bütün parçaları kendisi yapmıyo ;) parçaları hazır alıyolar birleştiriyolar

bütün parçalar el yapımı olcak diyosan motor için imkansız :D diğer parçalar el yapımı olsun diyosan hem el becerisi hem zeka hem çalışkanlık hepsi bi arada olcak :D

26 ocakta ankarada uçak yapımını felan öğretcekler beleş* 3 gün konaklama yemek onlara ait ;) ben gidecem :D

rene felanda orda eğitmenmiş zaten son 15 gün kalsın konu açacam gelmek isteyen var mı gelin felan diye

yok hocam :) sorun değil para olsa zaten 34 ytl bayılamam vazgeçtim derdim para sorun değilde nasıl yaparız iyi bir kaynak bulsak :D 

sırıtma la.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hacım sennin bahsettiğin Konu Sandığından daha karmaşıktır demiş oliyim. İzahata geçiyorum.

Helikopterde bi kere iki adet Motor kullanmak zorundasın. Birincisi Dümende kullanılacak Dümen Rotalayıcıdır, İkincisi Ana Motordrki Kesin surette Amperli bişey olması şarttır, Artısıda var her iki motorunda Servo Özellikte olması gerekmektedir.

Bu iki Motoru her biri 12 Volt 24 Ahmperlik iki adet Motorsiklet Aküsü ile kısa bir müddet havada tutabilirsin. En Basit Mantık Bu ama işin içinde Deneme yanılma olacak tabiki, Helikopter Ana Motoru kanatların Dönme Hızı ayarları ile Dümen Motor Dönme hızı ayarlarını ortalayabilirsen, Ekstra Kontrol üniteleri Kullanmana gerek kalmadan Sadece Kalkan ve inen bir Helikopter yapmış olacaksın.

Ama bunu havada hareket ettirmek harbi harbi uçrmaksa gayen, o zaman İş Çetreffilli bir hal alıyor Telsiz Sistem, Kodlanmış veri işlemcileri, Ve Komut Yürütme için Elektronik devreler ve paralel olarakda Mekanik üniteleri hakkında oldukça detaylı bir çalışma yapman gerekecek.

DipNot Böyle bir deney tehlikeli olabilir, O yüzden korunaklı alan içerisinde Önlemlerini almış olarak deneme yapmalısın. Nihayetinde sana bahsettiğim Helikopter Dengesiz kalkıp yalpalarsa Kelleni Gövdenden koparabilir yada Vücudunda Derin kesiklere neden olabilir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

sen şimdi 34 ytl ye para bayılcaz diyosan vaz geç şimdiden :D kolay iş değil :D daha büssürü parça alacaksın yapacaksın yaptıracaksın ;)

ayrıca kimse bütün parçaları kendisi yapmıyo ;) parçaları hazır alıyolar birleştiriyolar

bütün parçalar el yapımı olcak diyosan motor için imkansız :D diğer parçalar el yapımı olsun diyosan hem el becerisi hem zeka hem çalışkanlık hepsi bi arada olcak :D

26 ocakta ankarada uçak yapımını felan öğretcekler beleş*  3 gün konaklama yemek onlara ait ;)  ben gidecem :D

rene felanda orda eğitmenmiş zaten son 15 gün kalsın konu açacam gelmek isteyen var mı gelin felan diye

vay  babağan anağan kemüğüne !!! ciddi mi diyin ?

yıkılma sakın !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    abi ne zahmetli işmiş ya bende diyodum 2 motor 2 pervana yerden havalandırabiliriz

sırıtma la.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Helikopter ucurmak, hayatınızda yapacağınız en zor işlerden birisidir büyük ihtimal...

Cok yüksek derecede kabiliyet(Her kez bende var der ama daha adam akıllısını göremedik...), Üstüne uzun bir deneyim ve tecrübe ister...

Aynı anda 2 stick ile kullanılıyor bi kere, yani kumandanın 2 farklı kolunun aynı anda gideceği 8*8 tane yön var....

Üstüne üstlük kaliteli bi alette minimum karbon-fiber paller minimum 6.000 devirle dönmektedirki, kurbanlık koyun gibi elinizi kolunuzu deler geçer acil bir durumda...

Hepinizin hayali, mutfaktan kaldıriim helikopteri, kapıdan geçirip salonun ortasına indiriyim ama, cok yüksek ihtimalle, acık havada bile yerden 1 metre yukaru kaldırıp geri indiremeyeceksiniz :)

Helikopter basit bir uğraş değil, kumanda ve simulatör alıp cok uzun bir süre deneyim yapmadan, alınacak her alet hem paranıza yazık olacaktır, hemde hevesinizi kıracaktır...

Bu arada, Model motorları öyle bildiğiniz elektrik motorlarından oluşmaz, brushless denilen fırcasız motor tipleriyle yüksek akımlı özel pillerle calışır, minimum 4 kanallı profesyonel bi kumandaya elektronik hız kontrol ünitesine(esc ye) kumanda alıcısına, motor mountına vs vsvs vsv s vs vs ihtiyacınız olacaktır, ki bu liste ortalama 30 parcaya kadar cıkar...

Genellikle bütün helikopteri eliyle yapan birisi yok piyasada, öle 2 ampül yakmaktan cok daha komplike bir alettir helikopter...

İçerisinde ortalama 600 den fazla hareketli-hareketsiz parcanın birleşimiyle oluşur motor-gövde birleşimi...

Bu arada şu andaki arf ve rf kitlerin bir coğundaki yapıda 2 motor değil 1 motorun dönüşünden güc alan 2 pervane sistemi daha uygun bulunmakta onuda shockmana iletiyim :)

2000 yılından bir modelciliğin içindeyim,profesyonel olarak uğraşıyorum, yaptığımız adam akıllı ucak sayısı sadece su eylül ayından beri 20 yi geçti(Kücükleri vs saymıyorum bile), Normal ucağa istediğin hareketi verir cirit attırırım havada ama, daha helikoptere cesaret edemiyorum...

Ha bu arada bahsedilen helikopterlerin minimum maliyeti 300 ytldir, 3-4 milyara kadar cıkabilir, o cirozdur ottur boktur onları helikopterden fln saymıorm, helikopter değil çünkü onlar :)

Sizinki ya cahil cesaretinden, ya para bolluğundan sanırım :))

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

şurda basit bişey wr evin içinde uçuyo:) 92 milyondan satıyor herif

http://www.youtube.com/watch?v=qDl-9kVf384

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    almayı düşünürsen İstanbul - İncirlide uğurdersanesinin çaprazında uçaktan helikoptere arabaya kadar herşey satıyolar :F ama çok fena kazık :F bizde küçücük war bi tane amerikadan 25 dollara aldı kuzen :D acayip zewkli bu arada çok deli kullanıyorum :F

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 16334 Toplam Mesaj: 12