folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Özel Hastanede Korona Testi Yaptıran Var Mı?

Özel Hastanede Korona Testi Yaptıran Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Ablam ve eniştemde ateş, öksürük ve boğaz ağrısı vardı. Telefonla korona hattını aradılar. Sanırım 184 lü bir numara. Telefondaki kadın hastaneye yönlendirdi. Devlet hastanesinin aciline gittiler ancak iğne yapıldı ve antibiyotik yazılıp yollandı. Corona testi yapılmadı. Sanırım bilerek test yapılmıyor sonucu pozitif çıkarsa diye. Parasıyla özel hastanede test yaptıran var mı? İnstagramda sürekli reklamlarını görüyorum özel hastanelerin corona testi yaptığına ilişkin. Son durum nedir acaba deneyimleyen var mı?

Yer uşak. Burada sadece medical park var bir tanede ufak bir özel hastane var sanırım. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Ablam ve eniştemde ateş, öksürük ve boğaz ağrısı vardı. Telefonla korona hattını aradılar. Sanırım 184 lü bir numara. Telefondaki kadın hastaneye yönlendirdi. Devlet hastanesinin aciline gittiler ancak iğne yapıldı ve antibiyotik yazılıp yollandı. Corona testi yapılmadı. Sanırım bilerek test yapılmıyor sonucu pozitif çıkarsa diye. Parasıyla özel hastanede test yaptıran var mı? İnstagramda sürekli reklamlarını görüyorum özel hastanelerin corona testi yaptığına ilişkin. Son durum nedir acaba deneyimleyen var mı?

Yer uşak. Burada sadece medical park var bir tanede ufak bir özel hastane var sanırım. 

hocam dikkat edin teşhis siliyorlar.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

hayır yapsalar ne olacak ki? Bu yepyeni bir virüs bugün pozitif çıkan test ertesi gün negatif çıkıyor atmıyorum babannem 81 yaşında boğaz ağrısından gitti 3 ay önce hemen karantinaya aldılar 3.günde sonuç negatif çıktı diye yolladılar. Knediniz karantina uygulayacaksınız demişler. Test yapmaya ve testi pozitif çıkanı yatağa almaya kalksalar hastanelerde yer kalmaz ama ancak amerikayı kötülemeyi bilirler bakın bizim sağlık sistmeimiz amerikadan daha iyi diye :D Halbuki amerikan hastanelerinin dolup taşmasının tek nedeni sağlşık sigortası koşullarıyla ilgili idi hastalık öğrenildikçe sağlık sigortası firmaları da uyandı semptom göstermeyenin hastane yatak masrafını karşılamamaya başladı ne oldu o haberler neden birden bitti sanıyorsunuz yoksa amerika virüsü yendi diye mi :D Her şey kapitalist sistemin duygusuz oyunlarından ibaret yani şu an özel hastanede test yapmak istemek o kadar saçma geliyor ki bana anlatamam :D Devlettte bile semptomu olmayanı almamaya başladılar son bir aydır özelde test yaptırsan ne oalcak yani ?

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@Nikoteen hocam şunu net söyleyebilirim ki yakın çevrenden birisi coronadan dolayı ölümün eşiğinden dönmemiş. Bu nedenle test yapsalar ne olacakki diye sormuşsun. Açıklayayım.

Mart sonu nisan başı gibi dayım, kuzenim ve yengem hastalandılar. Grip olduklarını düşündüler. 1 hafta evde hasta modda yattılar. Öksürük, ateş, ishal vs. O ara salgın tehlikesi olduğu için hastaneye gitmeyi de tercih etmediler. Dayımın bir kaç doktor arkadaşı var. Onları aradı konuştu. Onlarda tahminen normal grip olabileceğini düşündüler. Dayım da grip olabileceğini düşündü ve hastaneye gitmedi. Sonra dayım iyice kötüleşti. 8. veya 9. gün hastaneye gitmek zorunda kaldı. Gider gitmez yatırdılar. Corona testi yaptılar. Sonuç pozitif geldi tabikide. Tomografide akciğerler efsane kötü haldeydi. 21 gün yoğun bakımda kaldı. Bu 21 günün 16 sı entübe olarak. Yani ağzında boru var. Uyuşmuş vaziyette yatıyosun. Bizde ailece o 21 gün boyunca sürekli; "keşke daha erken hastaneye gitseydi" diyip durduk. Yani test yaptırıp korona olup olmadığını öğrenmek önemli. Destekleyici tedaviye erken başlamak hayati olabiliyor.

Kuzenim de pozitif çıktı. 1 gece ilaç almak için hastanede durdu. Sonra evde ilaçlarını aldı 5-6 güne düzeldi. Yengem ilginç bir şekilde negatif çıktı. Arada hala öksürüyor ama öksürük kaldı. Özetle test yaptırmak son derece önemli olabiliyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

covid i hafif atlatıp atlatmayacağın ya da atlatabileceğini bilemezken , teşhisin 3.gün konmasıyla 10.gün ağırlaştıktan sonra konması arasındaki farkta ölünüyor ama tabi test yine de saçma :)

MaviGozluDev tarafından 10/Ağu/20 05:55 tarihinde düzenlenmiştir

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

istanbulda çam ve sakura

gidiyosun sokuyolar çubuğu, alıyolar kanı.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek

Babamda sadece halsizlik vardı ve doktora gitmeyi sevmeyen bir tıp olduğu için akşam zorla da olsa burada özel bir hastanenin aciline götürdüm. Hastane üniversite olduğu için pandemi bölümü vardı ve sadece halsizlik olmasına rağmen pandemi bölümüne alıp ciğer filmi çektiler ( ne için yaptılar bilmiyorum ama para güzel bisey) filmde ciğerde leke cıktı 2 tane ama babam yaklaşık 30 senedir günde 1.5 paket sigara içen biri. 

Lekeyi görünce hemen kan testi yaptılar negatif cıktı ama diğer o burundan ve ağızdan olan testi yapmak için biz sizi arayacağız dediler eve gönderdiler 3 gün geçti ama tık yok ve babamın yanında en az 30 kişi çalışıyor ise gitmesi lazım yoksa ortalık kel alının bağına döner iş yerinde

Son burada çok da büyük olmayan bir özel hastaneye gitti adamlar direkt o burundan yapılan testi yaptılar 2 gün sonra da negatif dediler ve oyle haberlerdeki gibi fais bir ucret almadilar Yani yakın olsa buraya gelin derim ama baya uzakmis

Herkesin hayatına kimse karışamaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Anladığım kadarıyla kapitaliz sisteminin oyunundan ötürü hastaysak hastalığımızı bilmek için dahi olsa test yabdırmamalıyız çünkü kapitaliz sistem. Ne gereği var hastalığımızın net teşhisini koydurmağ yaw?

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    kalibre bunu yazdı

Babamda sadece halsizlik vardı ve doktora gitmeyi sevmeyen bir tıp olduğu için akşam zorla da olsa burada özel bir hastanenin aciline götürdüm. Hastane üniversite olduğu için pandemi bölümü vardı ve sadece halsizlik olmasına rağmen pandemi bölümüne alıp ciğer filmi çektiler ( ne için yaptılar bilmiyorum ama para güzel bisey) filmde ciğerde leke cıktı 2 tane ama babam yaklaşık 30 senedir günde 1.5 paket sigara içen biri. 

Lekeyi görünce hemen kan testi yaptılar negatif cıktı ama diğer o burundan ve ağızdan olan testi yapmak için biz sizi arayacağız dediler eve gönderdiler 3 gün geçti ama tık yok ve babamın yanında en az 30 kişi çalışıyor ise gitmesi lazım yoksa ortalık kel alının bağına döner iş yerinde

Son burada çok da büyük olmayan bir özel hastaneye gitti adamlar direkt o burundan yapılan testi yaptılar 2 gün sonra da negatif dediler ve oyle haberlerdeki gibi fais bir ucret almadilar Yani yakın olsa buraya gelin derim ama baya uzakmis

geçmiş olsun . Allah hepimizin yardımcısı olsun 

bildiğimden değilde 

okuduklarımdan tahminle yazıyorum

baban ciğerinde leke var diye şüpheli olarak işaretlendi diye o testi yapmışlar yada tanıdık var diye 

bildiğin TEST SAYISI AZ ÇIKSIN DİYE anne babası pozitif adama test yapmıyorlar öyle bir durum var . 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek

3 gün önce Van'da pozitif çıkan birine temasım oldu diye test yaptırmak istedim  tomografi çektiler temiz çıktığı için PCR(ağza burna sokmalı test) yapılmadı, temas var dedim yalanda olsa koku kaybı var dedim yok adam PCR yapmıyor önümde öksürünce nerdeyse kan gelecek hastaya sen normal grip olmuşsun deyip gönderdi, rezil ötesi bir durum var başa çıkamıyorlar. Van'da Özel hasteneler parayla bile test yapmıyor,gerçekten kaldığım sürece kafayı yiyecektim neyse ki bugün şirket test yaptıracak inş temiz çıkarız.

hawk
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Şimdi bu Troller ne diyecek merak ediyorum, topu Allaha atarlar bu sefer. Taktiri ilahimi diyecekler, lan bu yobazlarda her türlü kaçak göçek yol var. Çengi bunlar gibi kıvırmıyor. Hükümetin pandemi notu sıfırında altında oysa.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 3160 Toplam Mesaj: 25
corona testi