folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Papağan Sahiplenmek İstiyorum, Bilgili Müridlerden Tavsiyeler.

Papağan Sahiplenmek İstiyorum, Bilgili Müridlerden Tavsiyeler.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Müsait zamanda bende papağan almayı düşünüyorum, sitres mitres bırakmıyorlar insanda, gerçekten her eve lazım bence..! 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Çocuk gibi ilgilenmen lazım. Bir abimden sultan papağanı almıştım. bilgisayar başına oturup onunla ilgilenmiyorsam tuşlara saldırıyordu. Hala bilgisayarımın üç tuşu eksik. sabah erkenden uyandırıyordu. Tam bir piçti. Güç bela kurtuldum.

Kızdırınca gelip bilgisayara sıçıyordu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

Çocuk gibi ilgilenmen lazım. Bir abimden sultan papağanı almıştım. bilgisayar başına oturup onunla ilgilenmiyorsam tuşlara saldırıyordu. Hala bilgisayarımın üç tuşu eksik. sabah erkenden uyandırıyordu. Tam bir piçti. Güç bela kurtuldum.

Kızdırınca gelip bilgisayara sıçıyordu.

^^D` kurtuldum derken Arkadaşına nı verdin, yada sattın mı?

-@-

Ulan KaptaN ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 27/Şub/20 13:02 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

şu kakadu dan bizim ofiste vardı. bu kadar çirkin sesli bi hayvan olamaz. yıkıyordu ortalığı.

kulaklıklarımızı kaçırıyodu gizlice. müstakil ev lazım ona bakmak için. öyle apartman falan olmaz.

sultan papağanım vardı evde. 3. ayında kaçtı. genelde sessiz kendi halinde bi vatandaştı.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

kakadu, macaw  bunlar çok güzeller  saldırganlık mevzusu tamamiyle eğitimle alkalı   sabahları o çirkin dediğiniz ses bana güzel geliyordu :) gün aydınlanmaya başlayınca  bir bağırıyordu omg  binayı yıkıyordu resmen :))

kakaduların çeşitleride var tabi  ama ben palmiye papağanlarına hayranım bu ara   çok pahalııı

https://www.youtube.com/watch?v=PTmTOcvOIFI

bknz palmiye papganı 

KaptaN tarafından 27/Şub/20 17:48 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

buda benimkiydi  dışarda filan gezdiriyordum :)  o degilde uyurken tek ayağını kaldırıp kafasınıda kanadının altına alıyordu ilk gün çok korkmuştum ayağımı acıyor diye sonradan öğrenmiştim :) 

KaptaN tarafından 27/Şub/20 19:39 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bitane kakadu buldum 5 aylık, heveslendim alayım diye yazdım adama 11.500 lira istedi :D 

o paraya suri alır kölem yaparım. :p 

sultan bakmaya geri döndüm zaten ondan ötesine param yetmez

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

Jakolar çok fena,tavsiye ederim.iyi eğitilirse karşılıklı muhabbet edersiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=4MEHNRHG2WA

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Birde Pakistan papağanına bakın derim. Türkiye'de pek yoklar ama acayip zekiler.

https://www.youtube.com/watch?v=dXeIqHngRcE

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 3690 Toplam Mesaj: 31
cocktiel babacım katil papağan