Para NEREDE

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    end bunu yazdı
    Aress bunu yazdı

Öncelikle bedava peynir fare kapanında olur, ya fareyi yiyecen, yada kapanı kuranı skecen. :)

Herkese merhaba,

Pazaryerleri olarak sormuyorum, sosyal medyadan, instagram facebook twitch vs 1 telefon yada 1 bilgisayar ile bazı kesimlerin ne kadar kazandığını ve kazandıkları ile neler alabildiklerini görmekteyiz.

Size göre para hangi platformda.

Ya yazilim ogreneceksin ya da kapan kurup tatli dille fareyi skeceksin :)

Platform fark etmez, firinci bile olabilirsin.

Yazılımı da öğrendik de insanın canını sıkıyorlar. Geçen 1800 liraya sanal pos entegrasyonu dahil özel yazılım e-ticaret sitesi yapmam gibi bir teklif geldi. Bu ve benzeri işlerden dolayı iş yapamaz iş beğenmez oldum. Yazılım bilmek de yetmiyor ya

Şuan yazılım öğrenmenin peşinde olan kişi sayısı ne kadar çok sayıda ise durum o kadar felakettir çünkü bu kişiler ilerde çok ucuza iş yaparak piyasayı gömecektir. Hatta gün gelir ve belkide yazılım bilmek tıpkı araba kullanmayı bilmek gibi sıradan bir işe dönüşür. O yüzden #YazılımÖğren :D 

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

İnşaatta para kalmadı yani ülkenin döviz hacmi küçülünce faiz artınca artık inşaata para getirmez oldu.

Bende değişik şeyler kovalıyorum bakalım. Bir yandan da pc programcılığı okuyoruz, hayırlısı

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

bende :D

deneyimim yok ama instagramda ürün satanların çok ciddi kazandıklarını düşünüyorum

sancaks tarafından 03/Oca/21 21:25 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    Realist bunu yazdı

hacı 100k paran varsa borsa iyi olabilir.

Ama yazılım işine girme her geçen gün artıyor yazılımcı sayısı, biz nereden ekmek yiyeceğiz ?

Borsa tüyolarıni nerden alabiliriz peki

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

İpin ucunu bulsam asılacak da, işte o mesele. Sanırım ne olduğu önemli değil ama kendi işini yaptığı sürece insan kazanıyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=3bzDAe67qok

SaNaL_AjaN tarafından 03/Oca/21 22:26 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

sevgililerde    (evliler hariç onlar ayılmış olduklarından aşk sarhoşu olanlar hedefiniz olsun)

ebeveynler (  "baba bana neden bunu almıyorsun" diyen bir çocuğa herkes yenilir)

fanatik adamlarda  (balık tutmak gibi hobisel şeyler  hayvan besleyen, kolleksiyonerler....

bir konuya bağımlı olanlarda   (bilgisayar oyunu, arabası,  çakmak yada tesbih delisi olup almalara doyamayanlar

ve tabiki  özgüvensiz kadınlar ve komplekli erkekler için her türlü ürün

bu yukarıda saydığım grup için ne üretirsen gider. 

platform önemli de kime hitap edeceğin daha önemli

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Kafama uyan biri olsaydı çiğ köfteci açardım mum yapar satardım ufak fındık işletmesi kurmayı denerdim.. Tek yapamıyorum çünkü zamanım yok motivasyonum çabuk düşüyor.

Para arkası olanda sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Acaba şöyle bir şeymi yapsam,

Yaklaşık 7 aydır yaptığım iş itibari ile, trendyolu karım yaptım diyebilirim, danışmanlık, mağaza yönetimi, ürün ekleme,  vs vs ama asıl mevzu nasıl bir ücretlendirme olmalı, aylık mı, haftalık mı bir ücret sunmalıyım.

Toplam Hit: 6391 Toplam Mesaj: 41
2021