folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Peak.Com U Zynga Satın Almış

Peak.Com U Zynga Satın Almış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

Türkiye’nin ilk unicornu (milyar dolarlık girişim) oyundan geldi. Peak, ABD’li oyun devi Zynga’ya 1.8 milyar  (12 milyar TL) dolara satıldı. Zynga, 900 milyon dolar nakit, 900 milyon dolar hisse verecek. Anlaşma ile sadece ortaklık yapısı değişen Peak, ekibinde ve yönetiminde hiçbir değişiklik olmadan kendi markasıyla bir Türk şirketi olarak devam edecek. Firma, çalışmalarını da İstanbul’da sürdürecek.

Adamlar kaliteyi başka seviyeye çıkarmışlardı ve hakkettikleri yere ulaştılar Güzel anlaşma ve Güzel Paraya gittiler :)

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Kafa topundan da böyle bir şey bekliyorum ben. Hızlı büyüyorlar.

Edit bahsettiğim şirket MOSOMO

MhmdAlmz tarafından 02/Haz/20 10:32 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek

peak ofisi maltada değil miydi? Şubesimi vardı tam hatırlamıyorum

WildWamqire tarafından 02/Haz/20 10:43 tarihinde düzenlenmiştir

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Kafa topundan da böyle bir şey bekliyorum ben. Hızlı büyüyorlar.

Edit bahsettiğim şirket MOSOMO

Ben de aynı fikirdeyim.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

MOSOMO ( KAFA TOPU ) satıldı zaten çoooooooook oldu hatta deli paraya sattıkları için delice bir ofise de taşındılar .

Peak ta 5 6 gündür konuşuluyordu ekşide çılgınca bir paraya satılmış anlam veremedim bir okey oyunu için aqü?

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

MOSOMO ( KAFA TOPU ) satıldı zaten çoooooooook oldu hatta deli paraya sattıkları için delice bir ofise de taşındılar .

Peak ta 5 6 gündür konuşuluyordu ekşide çılgınca bir paraya satılmış anlam veremedim bir okey oyunu için aqü?

Peak maltayı düşünüyodu ama gitmemişti henüz. Okey zaten zynga ya çok önce satmışlardı bu satış şirket ve toy blast ile toon blast için yapılan anlaşma

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Gencler Masomo miniclip'e satilali 1 sene oldu sanirim :)

Peak'in masa ve kart oyunlari ile ilgili kismi da birkac sene once zynga tarafindan 150m$ dan alinmisti. (Ayri bi sirket olarak satildi sanirim.)

Simdi ise tum sirketi sattilar

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

cand crush benzeri bir oyunun sadece değerlendirme sayısı 2.5 milyon, kafa topunun değerlendirme sayısı 1.2 milyon ve peakgames'in buna benzer 5 tane daha oyunu var mağazada hiç ismini bile duymadığımız oyunların bu kadar etkileşimi şaşırttı beni

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

cand crush benzeri bir oyunun sadece değerlendirme sayısı 2.5 milyon, kafa topunun değerlendirme sayısı 1.2 milyon ve peakgames'in buna benzer 5 tane daha oyunu var mağazada hiç ismini bile duymadığımız oyunların bu kadar etkileşimi şaşırttı beni

Biri traş bi türk içerik videosuyla 1 milyar izlenme yakaları , öteki adını bile duymadığımız deli deli yorum ve etkileşim almış!  oyunları 1.8 milyar dolar ( DOLAR) a satar , bir diğeri yamulttuğu tepsi ve kek kabı olarak süt kutusu kullanarak 1.3milyon takipçi kazanır falan.

Ne bileyim abi?

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Bence ucuza gittiler (ciddiyim), varın gerisini siz düşünün. Bu arada mobil oyun sektörunde az çok deneyimi olanları pmden beklerim (deneyim alanı süresi v.b. bilgileri PM atarsanız sevinirim, uzaktan çalışmaya uygun iş ilanidir) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

oyun şirketi neden 1.8 milyar dolara satılıyor? oyunları için değildirdir herhalde, topladıkları data mı? var. 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
Toplam Hit: 2893 Toplam Mesaj: 24
peak.com zynga 1.8 milyar dolar