folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Pepsi Kampanyası (Dolandırıcılığa Dikkat)

Pepsi Kampanyası (Dolandırıcılığa Dikkat)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kompetan
    kompetan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar az önce telefonuma böyle bir mesaj geldi. Kek arıyorlar

"Değerli abonemiz Seda Sayanın'nın pepsi yasatır kampanyasından 100 bin ve 10 bin tl ödül ikramiyesinde hattınız 1500 hat arasında hattınız 2.ncı çıktı 10 bin tl ödül ikramiyesi kazanmıştır pepsi bilgi ve işlem için merkezi 0534 589 35 72 pepsi danışma hattını arayın."

"Benimle oyun oynama oyuncağım olursun."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seref45
    seref45's avatar
    Erkek

hacı doğru olmasın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

seref45 bunu yazdı:
    -----------------------------

hacı doğru olmasın

mümkün değil. 053xx diye kampanya numarası mı olur ? :) bunu kim yer kampanya numaraları 444 ile başlar

bana da geliyor 0535 xxx numaradan sıradan bi adam arıyo şu numaraya bilmem ne sms si gönder diyo küfür edip kapatıyom :) yemezler

adamlar iyice coşmuş artık internette kredikartıborcuode.com kartborcukapat.com diye kredi kartı borcu ödediğini iddia eden sahte siteler de çoğaldı. milletin bir sürü parasını çarptılar.

bi de milliyette bu sahte kredi kartı sitelerinin reklamlarını görmüştüm. yuh dedim artık

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Arayıp daşşak geçsene ne duruyon hacım :D ?

Avukat/Hukukçu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

adam geçen gün bizim birkaç mahalle yukarıda umreye götürdüğünü söyleyip sahte tur şirketi kurdu 1500 kişiden para toplayıp kayboldu. haberlerde görmüşsünüzdür.

adam herşeyi ayarlamış otobüs yazıhane personel pasaport vs..

ama adam dolandıcının kralıymış halbuki. 1500 kişiden umre parası ne demek ?

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kompetan
    kompetan's avatar
    Erkek

Kardeş dogru  olsa bunu mesajla bildirmezler sanırım , ayrıca nette araştırdım aynı metni kullanarak çok kişiye aynı numarayı yapmışlar , dikkat ettim her seferinde farklı numara kullanmışlar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kompetan
    kompetan's avatar
    Erkek

Hacı daş..şak geçmek için aradımda  hep meşgul.  az önce aradım bu sefer de açmadı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Demekki arayan var. Bizim millete bi para bi beleş bide karı demicen arkadaş :D

Avukat/Hukukçu
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    halogen
    halogen's avatar
    Erkek

kompetan bunu yazdı:

Arkadaşlar az önce telefonuma böyle bir mesaj geldi. Kek arıyorlar

"Değerli abonemiz Seda Sayanın'nın pepsi yasatır kampanyasından 100 bin ve 10 bin tl ödül ikramiyesinde hattınız 1500 hat arasında hattınız 2.ncı çıktı 10 bin tl ödül ikramiyesi kazanmıştır pepsi bilgi ve işlem için merkezi 0534 589 35 72 pepsi danışma hattını arayın."

konu açıp bilgilendircektim, ama arama yapınca aynı numarayı banada çektiklerini anladım.

sana gelen sms in aynısı bana geldi az evvel. polise filan ihbar etsen bi sürü iş, yok mu bunları yada kullandıkları gsm numarasını ihbar etme yolu?(ama uzun prosedüre takılmadan bi yol) yada hiç o yollara başvurmadan burdan bloke çakıcak bi mürid? :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

büyük ihtimalle açık hat hocam kapattırsan ne olacak adam gidip 2 dk. da yenisini alacak...

bunun önüne gecmek zor.. böyle mesaj geliyosa sallamayacaksın en güzeli...

müridin de yaptığı gibi bilinçlendirecen çevreni yemeyecek kimse..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aryan
    Aryan's avatar
    Erkek

al bide burdan yak

istanbul Kale Center dan hediye kazndınız. kuruluşumuzun 3. yılında yaptığımız çekilişte

ev kazandınız. evinizi alak için hemen   **************** nolu telefonu arayın diye mesaj geldi.

tabi bildiğim için hemen sildim mesajı.

Sigarayı bıraksam diyorum; tamamen sana başlasam... Sen daha çabuk bitirirsin işimi, böyle çok yavaş ölüyorum... // üzüldüm ben; üzdü
Toplam Hit: 3349 Toplam Mesaj: 20