Php Artık Ölüyor Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

keske olse.

phpnin oncusu sayilan laravel bile djangoyla kiyasladiginda bok gibi kaliyor. belki son surumlerinde daha iyidir bilmiyorum ben en son 5.1i kullandim ama kanser aga kanser. bastan ayaga, ayaktan basa kanser php dili

Yaklaşık 1 yıl django kullandım, sonra laravel e geçtim. O zaman güncel laravel sürümü 5 ti. 

Django, Laravel e göre çok daha seri geliştirme ortamı sunuyor. Admin paneli hazırdı zaten, ufak birkaç değişiklik ile saatlerce uğraşılacak yerler pat diye önüne seriliyordu. Ayrıca Python gibi bir dili arka planda kullanabilmek çok cazip. He aq bu kadar şeyden sonra niye Laravel geçtin o zaman diyecek olan olursa tamamen duygusal. Türkiye piyasasında django iş veya django bilen personel arayan yok aq. 

Bununla beraber PHP 7 sürümüyle kan tazeledi. Özelde ise Laravel gerçekten PHP dilini alıp bambaşka bir evren sunuyor yazılımcıya. Ayrıca community olarakta günden güne gelişen bir yapısı var. Sonuç olarak Python, PHP ye göre çok daha seri ve akıcı bir dil. Django ise doğal olarak Laravel in önüne geçiyor (En son django kullandığım dönem öyleydi, uzun zamandır python a elim değmiş değil). Fakat TR piyasasında PHP, Pythondan daha fazla para ediyor.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

keske olse.

phpnin oncusu sayilan laravel bile djangoyla kiyasladiginda bok gibi kaliyor. belki son surumlerinde daha iyidir bilmiyorum ben en son 5.1i kullandim ama kanser aga kanser. bastan ayaga, ayaktan basa kanser php dili

Yaklaşık 1 yıl django kullandım, sonra laravel e geçtim. O zaman güncel laravel sürümü 5 ti. 

Django, Laravel e göre çok daha seri geliştirme ortamı sunuyor. Admin paneli hazırdı zaten, ufak birkaç değişiklik ile saatlerce uğraşılacak yerler pat diye önüne seriliyordu. Ayrıca Python gibi bir dili arka planda kullanabilmek çok cazip. He aq bu kadar şeyden sonra niye Laravel geçtin o zaman diyecek olan olursa tamamen duygusal. Türkiye piyasasında django iş veya django bilen personel arayan yok aq. 

Bununla beraber PHP 7 sürümüyle kan tazeledi. Özelde ise Laravel gerçekten PHP dilini alıp bambaşka bir evren sunuyor yazılımcıya. Ayrıca community olarakta günden güne gelişen bir yapısı var. Sonuç olarak Python, PHP ye göre çok daha seri ve akıcı bir dil. Django ise doğal olarak Laravel in önüne geçiyor (En son django kullandığım dönem öyleydi, uzun zamandır python a elim değmiş değil). Fakat TR piyasasında PHP, Pythondan daha fazla para ediyor.

tr piyasası için c# kullanacaksın

---------------------

bir son bir kaç yıda birtek benim mi ilgimi çekti 

IT sektörü çığırından çıktı mk pokemon isimleri gibi abidik gubidik dil ve tool var piyasada neyi niçin öğreneceğimi bile takip edemiyorum artık

bu hisleri birtek benmi yaşıyorum?

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

keske olse.

tr piyasası için c# kullanacaksın

---------------------

bir son bir kaç yıda birtek benim mi ilgimi çekti 

IT sektörü çığırından çıktı mk pokemon isimleri gibi abidik gubidik dil ve tool var piyasada neyi niçin öğreneceğimi bile takip edemiyorum artık

bu hisleri birtek benmi yaşıyorum?

+1 

yabancı bir yerde denk gelmiştim, 1 gün yoktur ki yeni bir JavaScript kütüphanesi çıkmasın minvalinde bir şeydi. JSde bence framework konusunda cok cozutuyorlar 

cart js, curt js....... react js, vue js, node js, express js, ember js, coffe js 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

dünya web sitelerinin %80'i wordpress geri kalan %20'nin %13'ü PHP ve ölecek mi? Valla biz ölürüz de PHP ölmez aldı başını gitti durdurabilene aşk olsun :)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

ölmekten kastın nedir? php'nin bir sahibi yokki kapatıp gitsin ya da güncellemeyi kessin? nasıl ölecek yani, hiç anlamadım.

biraz r10 liseli konusu gibi olmuş. 

kullanım oranı azalacak mı anlamında

Cok devasa bir community'si var. Cok zor ihtimal ama evet mumkun tabiki de. Kullanim orani azalabilir, gayet normal bir sey. Her dilin zaman icerisinde kullanim orani degismekte.

Yanlis anlama ama sorun cok manasiz ve anlamsiz. Php olurse Bhp ile devam edersin, Bhp olurse Yhp ile devam edersin. Isimlerin ve dillerin bir anlami yok. Onemli olan teknolojiyi ihtiyaclari karsilayacak sekilde, en az efor sarfederek, buna en uygun dille yazmaktir.

Yoksa C ile de websitesi yaparsin. Php ile de goruntu isleme yaparsin. Javascript ile de masaustu yazarsin.

Dil bir amac degil, senin bilgisayarla iletisim kurabilmene yarayan aractir. En kolay nasil anlasiyorsan onu kullanirsin.

neverland tarafından 22/May/20 05:34 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Kendini klasik asp yazılımcısı diye tanıtıp size php'nin öldüğünü söyleyenlere lütfen itibar etmeyiniz.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Ulan 15 sene önce de aynı muhabbet vardı, hala var.

Bir Java ölecek diyorlar bir de PHP. Sadece benim şahit olduğum kısım olan 15 senedir ikisine de bir şey olduğu yok, babalar gibi devam ediyorlar.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Türkiye de bunu söyleyen arkadaş çokça fazla zaten. Kesinlikle ölmeyecek. Yurt dışında da ilanları var iş ilanlarını kontrol et. Türkiye de c# popüler. 

Php ile yazılmış zibilyon tane bash script var. Bir çoğu network, intranet alanında kullanıyor.

Bir şeyin ölmesi demek. Şirketlerin ürünlerini yeni teknoloji ile yazması demek. 

Şu an cobol ile bile kod yazılıyor :) yavaş yavaş javaya c# a kayıyorlar. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

ölen mölen birşey yok :( 10 sene önce C# yazıyordum, 1.5 sene önce java yazıyordum şuan P*P yazıyorum :(

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Aslında çok güzel bir noktaya değinmişsin farkında olarak yahut olmayarak hocam :)

Herşeyden önce ASP vs PHP mantığında yorumlara gözünü kulağını kapat.

Rekabet kaliteyi doğurur. ASP ne kadar iyiyse PHP de o kadar iyi olacaktır. Yahut tam tersi de geçerli..

dolayısıyla php/asp ölüyor yorumları işin felsefesinden bi haber insanlarin yaptıkları yorumlar. 

Yazılım dünyasında ölmek diye birşey yok evrilmek diye birşey var. Sen de yazilimciysan eğer evrilmeye gelişmeye açık olmalısın keza bizler devlet memuru değiliz. 

Memur ne yapar?

O dosyayı al 20. Rafa koy,

O dosyayı 20. Raftan al imzala tekrar 20.rafa koy.

Biz ne yaparız?

Performans mi lazım gerekirse go ile yaz nodejs kullan,

Firma desteği mi lazım güçlü olsun, hız çok mühim değil o zaman gör Microsoft teknolojilerine..

ülkece seviyoruz futbol takımı tutar gibi programlama dili fun lığı yapmayı. 

Demem o ki noooldu o çocuga.. 😆

rappermcs tarafından 22/May/20 09:44 tarihinde düzenlenmiştir

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 13482 Toplam Mesaj: 70
php python django