folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder PKK 1985 Sonrasına Dönüyor! ( Yol Baskını)

PKK 1985 Sonrasına Dönüyor! ( Yol Baskını)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Tunceli'nin Pülümür bağlantılı Erzincan Karayolu bu akşam saatlerinde Pülümür yakınlarındaki Çığ Tüneleri Mevkii'nde silahlı bir PKK'lı terörist tarafından kesildi. Teröristler, durdurmak istedikleri bir otomobilin kaçması üzerine arkasından ateş açtı. Ancak araçtakilerden ölen ya da yaralanan olmadığı ve aracın kaçtığı belirtildi. Yola kesen PKK'lılar silah tehdidi ile durdurdukları diğer araçtakilere örgüt propagandası yaptı.

Tunceli-Erzincan yolu kapalı bulunurken, yol kesen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için Kobra helikopterlerinde katıldığı hava destekli operasyon başlatıldı.

-----------

Arkadaşlar, işte açılım safsatı sonrası PKK'nın yüz bulması ve kâle alınarak siyasi bir irade kabul edilmesi için yaptığı son eylemi budur. Hala o başbakan çıkıpda, pkk'lıları ve muhalefeti aynı kefeye koyupda nutuk atmıyor mu deli oluyorum !

Be adam önüne bak önüne, sen getirdin bizi bu hale ve herşeyi karman çorman ettin , şimdi içinden çıkamayınca gündem çarpıtıp laf salatasından başka bişi yapamıyorsun.

Bence bu durum böyle giderse, bu adamlar büyük şehir meydanlarınada inerler arkadaşlar - böyle giderse o günler gelince kimse şaşırmasın bize ne oldu diye!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sabaha kadar dönsünler hoca. eskisi gibi cahil değil millet artık. doğuda sen hangi eve gidersen git en az 1 keleş vardır. terör yanlıları zaten belli. destek vermek istemeyende her türlü karşı koyar.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

şerefsiz evlatları bunlar

Naber la?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

evet okudum dayatma stratejisi ama bilmiyolar bu işler onların zararına olacak

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

it sürüsü , o... çocukları

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

ah şu orospu evlatları büyük bişey yapsada su halk  bi uyanıp sikse alayını gönül isterki büyük bişey olmadan uyanalım ama nerde...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

C_e_Z_a bunu yazdı:
    -----------------------------

Bence bu durum böyle giderse, bu adamlar büyük şehir meydanlarınada inerler arkadaşlar - böyle giderse o günler gelince kimse şaşırmasın bize ne oldu diye!

Sen dünden kabullenmişsin inmelerini :) Zor biraz.Örgüt son birkaç senedir tek merkezli olmaktan çıkmıştır.Farklı kanatlara ayrılmış,kendi içerisinde yenilikçi,muhafazakar tarzında bölünmeler yaşamaktadır.Bugün hükümet için en tehlikeli olay ülke içinde gerçekleştirelecek herhangi bir sansasyonel eylemin kolayca PKK'nın sırtına yıkılabilme şansının doğmuş olmasıdır.İnsanlarımız KDP,KYB ve BDP-PKK'yı tek bir odak kabul edip olaylara bu açıdan bakmaya çalışıyorlar.Bugün şunu kendimize sormamız lazımdır ki Barzani ve Talabani'nin İsrail ile olan ilişkileri ne durumdadır? Kuzey Irak Kürtleri üzerinde son derece etkin olan İsrail için bölgede bir Kürt devletinin kurulması işlerini oldukça kolaylaştıracaktır.Nitekim kısmen kuruldu da.Ancak herkes biliyor ki böyle kısmen kurulmuş bir devletin o bölgede yaşaması iki şeye bağlıdır: Biri petrol,diğeri deniz ticareti.Deniz ticareti gerçekleştiremeyen,petrolü bitmeye yüz tutmuş,elektriğini kendisi üretemeyen ve üstüne üstlük koynunda PKK gibi bir oluşum besleyen yönetimin ne kadar süre için bekasının sağlanacağı teminatı verilebilir bunu düşünmeli.Barzani geçen gün Türkiye'ye yaptığı ziyarette hükümet yetkililerinin yanı sıra BDP ile de görüştü.Her zamanki gibi ayrılığa düştüler.Barzani de yukarıda yazdıklarımın gayet güzel farkında.Bölgede yönetiminin ve hayatının geri kalanını idame ettirebilmesi için Türkiye'ye ne kadar muhtaç olduğunu o da biliyor.Bu noktada yine az önce yazdığım gibi İsrail ve Irak Kürtleri arasındaki son durumu tekrardan sorgulamak durumu meydana geliyor.Eğer İsrail ve Barzani ittifak halinde ise ve Barzani'nin çıkarları PKK'nın ateşkese uygun davranmasını gerektiriyorsa bugün nasıl oluyor da İsrail PKK eylemlerinin hazırlayıcısı ve planlayıcısı konumunda bulunuyor? Şöyle bir sonuç çıkıyor ortaya; Neo-Con güdümlü,ABD'nin Irak hezeyanı neticesinde yapılan bütün planlar altüst olmuştur ve bölgedeki egemenliğin etnik çatışmalar üzerine kuranların dengeleri sarsılmıştır.Kimsenin hesabında Şiilerin bu harekat neticesinde güçlenerek iktidara gelmesi gibi bir şey yoktu örneğin.Ve başa dönecek olursak; yaşanan son dış politika açılımlarının da etkisiyle İsrail Irak Kürtlerinin başındaki elini kaldırıp Türkiye'nin Güneydoğu'suna uzatmış bulunmaktadır.Tabi bu tekrardan diğer çocuklarını da sevmeyeceği anlamına gelmiyor.Netice itibarı ile denklemimizi İsrail'in PKK'yı şu an için desteklediği ve son dönem eylemlerinin planlayıcısı olduğu üzerine kurduk.Ha bana soracak olursanız bambaşka bir yol izlemekte.Lan madem katılmıyorsun ne diye yazdın diyecek olursanız ; inanın onu da bilmiyorum sanırım açlıktan.İnci jargonuyla özet isteyecek arkadaşlar içinse şöyle diyeyim ; PKK şehir eylemlerine girişecektir,eski-yeni taktikleri kullanmaya çalışacaktır fakat bunlardan ziyade eylemlerin hangi ve kime hizmet amaçla yapıldığı önemlidir.Hükümetin geldiği şu noktada bu tür eylemleri önleyememesi bizlere,kontrol edemikleri açılım sürecinin yanı sıra iç güvenlik zaafiyetleri yaşandığını da gösterecektir.İmla hatalarından,anlatım bozukluklarından dolayı özür diliyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Sencer bunu yazdı:

C_e_Z_a bunu yazdı:

Sen dünden kabullenmişsin inmelerini :) Zor biraz.Örgüt son birkaç senedir tek merkezli olmaktan çıkmıştır.Farklı kanatlara ayrılmış,kendi içerisinde yenilikçi,muhafazakar tarzında bölünmeler yaşamaktadır.Bugün hükümet için en tehlikeli olay ülke içinde gerçekleştirelecek herhangi bir sansasyonel eylemin kolayca PKK'nın sırtına yıkılabilme şansının doğmuş olmasıdır.İnsanlarımız KDP,KYB ve BDP-PKK'yı tek bir odak kabul edip olaylara bu açıdan bakmaya çalışıyorlar.Bugün şunu kendimize sormamız lazımdır ki Barzani ve Talabani'nin İsrail ile olan ilişkileri ne durumdadır? Kuzey Irak Kürtleri üzerinde son derece etkin olan İsrail için bölgede bir Kürt devletinin kurulması işlerini oldukça kolaylaştıracaktır.Nitekim kısmen kuruldu da.Ancak herkes biliyor ki böyle kısmen kurulmuş bir devletin o bölgede yaşaması iki şeye bağlıdır: Biri petrol,diğeri deniz ticareti.Deniz ticareti gerçekleştiremeyen,petrolü bitmeye yüz tutmuş,elektriğini kendisi üretemeyen ve üstüne üstlük koynunda PKK gibi bir oluşum besleyen yönetimin ne kadar süre için bekasının sağlanacağı teminatı verilebilir bunu düşünmeli.Barzani geçen gün Türkiye'ye yaptığı ziyarette hükümet yetkililerinin yanı sıra BDP ile de görüştü.Her zamanki gibi ayrılığa düştüler.Barzani de yukarıda yazdıklarımın gayet güzel farkında.Bölgede yönetiminin ve hayatının geri kalanını idame ettirebilmesi için Türkiye'ye ne kadar muhtaç olduğunu o da biliyor.Bu noktada yine az önce yazdığım gibi İsrail ve Irak Kürtleri arasındaki son durumu tekrardan sorgulamak durumu meydana geliyor.Eğer İsrail ve Barzani ittifak halinde ise ve Barzani'nin çıkarları PKK'nın ateşkese uygun davranmasını gerektiriyorsa bugün nasıl oluyor da İsrail PKK eylemlerinin hazırlayıcısı ve planlayıcısı konumunda bulunuyor? Şöyle bir sonuç çıkıyor ortaya; Neo-Con güdümlü,ABD'nin Irak hezeyanı neticesinde yapılan bütün planlar altüst olmuştur ve bölgedeki egemenliğin etnik çatışmalar üzerine kuranların dengeleri sarsılmıştır.Kimsenin hesabında Şiilerin bu harekat neticesinde güçlenerek iktidara gelmesi gibi bir şey yoktu örneğin.Ve başa dönecek olursak; yaşanan son dış politika açılımlarının da etkisiyle İsrail Irak Kürtlerinin başındaki elini kaldırıp Türkiye'nin Güneydoğu'suna uzatmış bulunmaktadır.Tabi bu tekrardan diğer çocuklarını da sevmeyeceği anlamına gelmiyor.Netice itibarı ile denklemimizi İsrail'in PKK'yı şu an için desteklediği ve son dönem eylemlerinin planlayıcısı olduğu üzerine kurduk.Ha bana soracak olursanız bambaşka bir yol izlemekte.Lan madem katılmıyorsun ne diye yazdın diyecek olursanız ; inanın onu da bilmiyorum sanırım açlıktan.İnci jargonuyla özet isteyecek arkadaşlar içinse şöyle diyeyim ; PKK şehir eylemlerine girişecektir,eski-yeni taktikleri kullanmaya çalışacaktır fakat bunlardan ziyade eylemlerin hangi ve kime hizmet amaçla yapıldığı önemlidir.Hükümetin geldiği şu noktada bu tür eylemleri önleyememesi bizlere,kontrol edemikleri açılım sürecinin yanı sıra iç güvenlik zaafiyetleri yaşandığını da gösterecektir.İmla hatalarından,anlatım bozukluklarından dolayı özür diliyorum.

İyi güzelde benim olayı kabullendiğimi nereden çıkardın?

2002-2003 öncesinde, meclis'de kürtçe konuşan bir milletvekilini yakapaça yakalayıp polis merkezine götürebilirken - şimdi o zihniyetin insanları parti kurup meclise giriyor, üstelik milletvekili olarak.

1993 - 1996 arası operasyonlarda yüzlerce pkk'lı öldürebilirken , şimdi adamlar lojmanların dibine kadar geliyor ve el kol bağlı duruyoruz.

Hocam, 1999'da o iti asmadığımız için şimdi adam bize süre veriyor, yaptınız yaptınız yapmadınız ben karışmam diyor.

Ben neyi kabullenmişimde bunu kabulleneyim, dürzülerin sesi çıkmıyorsa olacağı en sonunda o değil mi?

Al işte, İzmir'in göbeğinde 50 kilo patlayıcı dolu araç yakalandı, yer neresi biliyomusun - Buca. Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden birinin kampüsünün dibi.
    İzmir'in en kalabalık 4. ilçesi. Şehrin göbeği değilde neresi orası ?

Kabullenme yok, eğer susarda öyle a. budalaları gibi olup biteni izlersek olay buna gidiyor - onu demeye çalışıyoruz biz burda!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

@C_e_Z_a Celallenme hocam latifeyle girmek istedim olaya hepsi o.Sana bir şey itham ettiğim yok yani,özür dilerim yine de yanlış anlaşıldım :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Al işte, İzmir'in göbeğinde 50 kilo patlayıcı dolu araç yakalandı, yer neresi biliyomusun - Buca. Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden birinin kampüsünün dibi.
    İzmir'in en kalabalık 4. ilçesi. Şehrin göbeği değilde neresi orası ?

Sen hele daha İzmir Kadifekale'yi dile getirmemişsin :) Polis giremiyor anasını satayım. Doğudakiler şöyle batıdakiler böyle vs bu saçmalıklarında artık yutulacak yanıda kalmadı. Ben Kars'ta doğup büyüdüm, bunların içinde de 11-12 yıl kaldım şimdi Türkiyenin öbür ucundayım ama genede ordakilerle burdakilerin arasında fark göremiyorum. Niye?

Kim ne derse desin çoğu hem sistem düşmanı hem potansiyel PKK'lı.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Şu Vatan İçin Çokmu Şey İstiyoruz Devlet büyüklerimizden..

Şu Aşağıdaki Olaylaruı Gerçekleştir Tamamdır.

Buna KArşı Çıkıp Olmaz İnsan Hakları Var Dİyenlere..

Bir Adet MP3 Çalar Hediye Ediyorum.

Sonrada O mp3 ünü Dinlerken Bende O o......pu Ço....klarını Böyle Hallediyorum.

http://www.izlesene.com/video/haber-atom-bombasi-patlama-ani/797470

Saygılarımla..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 3712 Toplam Mesaj: 25