folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Playstation 3 & Xbox 360 Hangisi

Playstation 3 & Xbox 360 Hangisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı

Kesinlikle Xbox. Online oynayacaksan Xbox Live denen bir olay var görmen lazım... He eğer oynamayacaksan yine Xbox.

xboxlar harita gibi eklentileri alabiliyor , ps3 alamıyormuş. (multi playeR)

Ps'de dlc var mı yok mu bilmiyorum fakat xboxta var. Dlc denilen olay, oyunlara; ekstra bölüm, görev, karakter vb.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    SweeneyTodd bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı

Kesinlikle Xbox. Online oynayacaksan Xbox Live denen bir olay var görmen lazım... He eğer oynamayacaksan yine Xbox.

Ps'de dlc var mı yok mu bilmiyorum fakat xboxta var. Dlc denilen olay, oyunlara; ekstra bölüm, görev, karakter vb.

ps3 te de var dlc olayı.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

hocalar balkondaki özel yapım oyun konsolumdan bir fotoğraf gönderip düşman çatlatayım istedim :D

konsol

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eredanne
    Eredanne's avatar
    Erkek
    SweeneyTodd bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı

şaka değildir umarım bu? ben her ps3vx360 konusunda yorumum bulunsun istemiyorum beyler.

Ps3 xboxdan her türlü öndedir. 360faglerin savunacağı tek şeyleri xlivedı. Artık oda kalmadı, psn en az xlive kadar iyi artık.

360da online oyunda hile yapılabiliyor, modlanabiliyor konsollar, ps3de ise modlamanın imkanı yok son fwli bir konsolu. ancak 3.55 modlarsın oda online oynatmaz zaten.

Ps3 alırda kıramazsan ben her türlü yardım ederim sana merak etme. (x360ın grafikleri daha iyi diyen birisi çıkacaktır muhtemelen, ona pek aldırma ne dediğini bilmiyor. Kinect'ede aldanma, genelde çocuk oyunları hep. Ps move çok daha iyi. Resident Evil olsun UFC olsun.) Ha unutmadan, dlc ps3dede var. Ps3 exclusiveleri x360dan daha fazla.

Eredanne tarafından 06/Eki/12 19:20 tarihinde düzenlenmiştir

http://194.71.107.80/ Thepiratebay.se'e burdan ulaşabilirsiniz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Eredanne bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı

şaka değildir umarım bu? ben her ps3vx360 konusunda yorumum bulunsun istemiyorum beyler.

Ps3 xboxdan her türlü öndedir. 360faglerin savunacağı tek şeyleri xlivedı. Artık oda kalmadı, psn en az xlive kadar iyi artık.

360da online oyunda hile yapılabiliyor, modlanabiliyor konsollar, ps3de ise modlamanın imkanı yok son fwli bir konsolu. ancak 3.55 modlarsın oda online oynatmaz zaten.

Ps3 alırda kıramazsan ben her türlü yardım ederim sana merak etme. (x360ın grafikleri daha iyi diyen birisi çıkacaktır muhtemelen, ona pek aldırma ne dediğini bilmiyor. Kinect'ede aldanma, genelde çocuk oyunları hep. Ps move çok daha iyi. Resident Evil olsun UFC olsun.) Ha unutmadan, dlc ps3dede var. Ps3 exclusiveleri x360dan daha fazla.

Yanlız atladığın nokta son çıkan ps3 serileri kırılamıyor şuan.Yani 4.21 ofw olanlardan bahsediyorum, downgrade edilemediklerinden crackli fw de yüklenemiyor.

Ben o kadar ayarlamıştım herşeyi abd den aldığım ps3 4.21 çıktı göt gibi 4 tane oyunla kaldım :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Çoğu üst versiyonlu FW downgrade edilebiliyor yani cfw (custom firmware)'ye geçebiliyorlar. Böylelikle kopya oyunları oynayabilirsin. İşte sıkıntı şu ki her oyun cfw'ye uyumlu olmuyor. Yani cracklenmiş ve cracklenmemiş oyun diyeyim sen anla.

X, kopya oyun için ideal demişler ama sorarım nasıl ideal? Live demişsiniz e kopya oyun ile live'mı atacaksınız? Makinayı banlatırsın arkadaşım. jtag denen zımbırtı ile dvd'siz oyun yani kopya oyun oynayabilirsin yine uyumlu oyunları tabiki ama live'da banlanma riskin yüksek. FW atıyorlar ama ona da dvd yakman gerekiyor. Buda kafa şişirici bir okuyucu sesi ve onlarca dvd demek. PS3 her açıdan daha avantajlı yoksa bu iyidir bu iyidir muhabbetine girmiyorum girmenizi de tavsiye etmem.

Dediğim gibi cfw'li ps3'üne oyunu yükler paşa paşa oynarsın ama online oynayamazsın. X alırsın jtag işlemi uygulatırsın ayrıca para bayılırsın online oynarsın ama banlanma riskin yüksek. (Ayrıca oyun yüklemek tam bir işkence.) FW attırırsın o zaman da fw güncellenir haydeee dvd yakmaya başla. Bir oyunun on tane dvdsi yer alır "Ulan hangisiydi?" dersin. Konsolun sesi de cabası.

Mantıklı olan sözde(!) iyi olanı değil mantıklı olanı almak ki mantıklı görünen PS3.

Edit/Büdüt:
    Ha bu arada Only on Playstation ibaresini söylemeyi unutmuşum. Bi' araştır istersen.

Sadece PS3 platformunda olan oyunlardan bir liste:
    http://en.wikipedia.org/wiki/MotorStorm:_Apocalypse
    http://en.wikipedia.org/wiki/Uncharted_3:_Drake's_Deception
    http://en.wikipedia.org/wiki/Gran_Turismo_5
    http://en.wikipedia.org/wiki/God_of_War_III (Bu oyuna dikkat)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Killzone_3 (Buna da dikkat)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Resistance_3 (Bunu söylemiyorum bile)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Infamous_2

Caliber tarafından 06/Eki/12 20:34 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Evet Arkadaslar onerileriniz icin tesekkurler.

torpedo_XL Arkadasim joistik benim icin onemli degil..

http://resim.donanimhaber.com/ilanlar/701692/ilan_16694_4.jpg

bundan kullanicam :)

Bazi Arkadaslarim online oyunlar konusunda daha net bilgiye sahip sanirim :)

lakin dedigim gibi online oyunlarla isim olmayacak.

Sadece bu aletlerden birtanesini mortal kombat & street fighter & king of fighter serilerini oynamak icin almayi düsünüyorum.

Evet Xbox almaya karar verdim ..

yukaridaki oyunlar icin sanirim kinect li version almama gerek yok ?

birde bu xbox un istanbulda avrupa yada anadolu yakasinda ucuz olarak nerede bulabilirim?

fiyat konusunda bilgisi olan arkadaslar varsa yardimci olursa sevinirim.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

@HoLyCat; 

o konsolun koluna dikkat et. Kombolarda kullanışlı değil. Özellikle Street Fighter X Plus oyuncusuysan tavsiye etmem. Benim fotoğrafını gönderdiğim konsoldaki kola dikkat et. Daha küçük. Senin konsoldaki ise büyük. İkisini de denemiş biri olarak büyük kol almayın derim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

üstteki arkadaşlar gerekli açıklamayı yapmış. ben de donanım olarak aralarındaki farkları yazayım. bazı yerleri çevirmeye çalışıp, kazananı yazdım.

işlemci (kazanan : PS3)

iki işlemci de aynı GHZ lik frekanslarda çalışıyor fakat PS3 te bulunan 7 bağımsız çekirdek, XBOX taki 3 çift-çalışan çekirdeklere göre üstün. gigaflop cinsinden performans ölçüldüğünde ise PS3, XBOX'u 3 kere tokatlıyor.

GPU - Görüntü İşlemcisi (kazanan : XBOX 360)

PS3 ün batgenişliğinde biraz daha iyiymiş. ikisi de kendine has gpu lar kullanıyormuş. XBOX daha fazla ekran kartı ram ine sahip gibi görünse de sistemle paylaşımlı olarak kullanıyormuş fakat yine de XBOX öndeymiş.

RAM (kazanan : PS3)

PS3 ün XDR RAM'i XBOX'un GDDR3 RAM'inden daha hızlı ve etkiliymiş. Biri 3.2 GHZ de çalışırken diğeri 700 MHZ imiş.

Hard Disk (kazanan : PS3)

Xbox'ın yeni bir modelinde e4 GB SSD varmış. Tek artısı bu gibi. Zira benzer özelliklere sahip olsalar da XBOX 250 GB a kadar depolama izni verirken, o kadar kapasiteye sahipken, PS3 'ün 320 GB a kadar olan modelleri varmış. PS3 'ün en büyük avantajı standart 2.5" SATA sürücüleri kullanmasıymış. Bu da sadece Microsoft patentli HDD ler kullanabilen XBOX a göre daha yüksek rpm ve kapasitelere yükseltme olanağını sunuyor.

kaynak : http://www.ign.com/articles/2010/08/26/xbox-360-vs-playstation-3-the-hardware-throwdown

RockZs tarafından 07/Eki/12 12:33 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Evet arkadaslar sonkez up.. Xbox icin korsan oyun ucuz oyunlar istanbulda nerede var?

makets haci o komsolu kim yaptirdin bende aynisindan isterim.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
Toplam Hit: 3071 Toplam Mesaj: 24