folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Polis Olmak İstiyorum?

Polis Olmak İstiyorum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AMoonRA
    AMoonRA's avatar
    Erkek

Arkadaşlar polis olmak istiyorum sizce olmalımıyım tecrübeniz varsa yardımcı olun.

2.si çifte vatandaşım TR ve BG(Bulgaristan) bu vatandaşlık durumum polis olmama engel olur mu?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek
    son bitirdiğin okul ne?

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AMoonRA
    AMoonRA's avatar
    Erkek

teknik lise ,son sınıftayım daha mezun olamadım (bilgisayar bölümü)

4 seneliği kazanamiycamdan 2 senelik pmyo'ya gitmek istiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    Sanırım çifte vatandaşlık sorun olur.

eski bir dost mu aradınız?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek
    öss yerine yabancı uyruklu öğrencilerin girdiği sınava giremiyor musun? o sınav çok basit ama üniversitelere yerleşme biçimi biraz farklı ve biraz da tuzlu. bi arkadaşım inglilizce öğretmenliği istiyomuştu yanlışlıkla matematik öğretmenliğine yazmışlar, itiraz etmiş boş ver diyolarmış :D sonra gene geçmiş ingilizce öğretmenliğine. ama öyle bi şey yapamıyorsan, ve üniyi bitirince meslek sahibi olabilceğin bi bölüme de yetmiyorsa puanın, üniyi bitiripte iş bulamayan üni mezunlarının başvurduğu polislik ve askerlik kapılarından birini sen hiç uğraşmadan çalmış olcaksın. gayet mantıklı. 

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AMoonRA
    AMoonRA's avatar
    Erkek

yabancıların girdiği sınav için türk vatandaşlığını iptal ettirmem gerekiyo

aslında 2 senelik bilgisayarla ilgili meslek yüksek okulunu okuyup daha sonra da polislik için başvurabilirim o da bi ihtimal

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://pmyo.egm.gov.tr/index.php?pid=21

konuyla ilgili birşey dememişler ama gerçekten polis olmak istiyorsan bg vatandaşlığını iptal ettirmen gerekir heralde

düzenleme:

2senelik okul sonrası girdiğin sınavla lise sonrası girdiğinin arasında bi fark olmuyor  ama4yıllık bir fakülte bitirirsen pomem egirersin 6 aylık eğitim sonrası polis olursun   lisesonrasında ise 2 yıl yüksek okul olarak okuyorsun  ki fetoşcu değilsende girmen imkansız baraj puan 65diyorlardı  ben girdim sınava 78 ile giremeyen çook kişi vardı hatta 80le filan da giremeyenler oldu

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    hocam türk vatandaşlığını iptal ettir nasılsa ailen türk vatandaşı :) vatandaşlığı ilerde alırsın her türlü türkiyede yaşayarak bence :) hhee bi de şu war gelirsin en kral pc bölümünde okursun bölümün bilgisayar ztn  mezun olunca hem yabancı dilin olur hem de harika bi mesleğin bilişim sistemleri mühendisliği okursun durumun biraz da iyiyse önün baya açılır bence ;)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    Aman hocam allah korusun boşver sen polis olma. Gül gibi mesleğin var elinde bilgisayar varken , polis olunurmu ya. Silaha çok meraklıysan bilemem ama :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AMoonRA
    AMoonRA's avatar
    Erkek

Seastar bunu yazdı:
    -----------------------------
    Aman hocam allah korusun boşver sen polis olma. Gül gibi mesleğin var elinde bilgisayar varken , polis olunurmu ya. Silaha çok meraklıysan bilemem ama :)
    -----------------------------

önemli olan meslek değil mesleği yapabilmek :)  programcılık çok araştırma,zaman ve fedakarlık gerektiriyo  ben de bu özellikler yok.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Oturduğun yerdeki Polis Akademisine gidip öğrenebilirsin.Yada karakola gidip danışabilirsin.Yada geçmiş yılların PMYO giriş formu bul internetten oku.Ben bu sene girdim 92bin kişi giriyo 7bin kişi alıyolar.Sınav sorusu fazla zaman az.Sınavı oldukça zor.
    Dictionary
    x
    +
    ?
    Null.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 2420 Toplam Mesaj: 20