folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Program Yazarken Aptal Aptal Şekillere Girme

Program Yazarken Aptal Aptal Şekillere Girme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Saygı değer Mürit ve Müridelerim,

Ben program yazarken Kafam öne gidiyor sürekli... Günde 10 saat minimum kod yazıyorum. 

Kafa şeklini anlatacak olursak. Örneğin ilk okulda hoca size kızar kafanızı öne eğersiniz ya esas duruşta öyle bişey işte..

Farkettim ki yolda yürürken bile artık kafayı kaldıramıyorum alışkanlıktan hep yere bakıyorum yürürken.. Bazen fark ediyorum kafayı kaldırıyorum 3 dk sonra bakıyom kafa gene yere eğilmiş...

Her neyse , Bunu önlemek için neler yapıyorsunuz ? Mause falan organik . Benim aklıma şu geliyor.. Örneğin bi kaza yaparsınız doktor size boyunluk gibi bişey verir kafayı hep sabit tutar.

Ondan alsam ? kod yazarken sürekli onu taksam ? Olabilitesi var mı ? Doktora sordum bana dikkat et o pozisyona geçmemeye çalış dedi boyunluk alabilirsin ama seni rahatsız eder falan dedi.

Siz ne önerirsiniz ? Kolay gele

Dip NOT ; Konu başlığını nereye yazacağımı bulamadım..

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Ekranin yukari kaldir. Altina birseyler koy ki kafanin hizasina gelsin.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iKlotho
    iKlotho's avatar
    Erkek

Postürünü düzeltmek için egzersiz yapabilirsin. Örneğin şu videodaki hareketi her gün uygulamayı dene.

Too weird to live, too rare to die.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Günde 10 saat kod yazarsan o şekillere girmesi alması normal,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

dhmm, yüksekte çok rahatsız ediyo abi :D 

iKlotho , eyvallah hocam yapayım onları :/Sürekli günde 3-4 saat yürüyüş + mekik falan çekiyorum. Ama gene olmuyor yani

Robinson_Crusoe , hocam ne yapak başka :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Hocam günde 10 saat ne yazıyorsun gerçekten merak ettim :)

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı

Hocam günde 10 saat ne yazıyorsun gerçekten merak ettim :)

NodeJs , Jquery , Java , php , Android , GoLang değişiyor :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Flagellumdei bunu yazdı

400 TL ye Kredi alıyom aylık :D bunlar kaç kredi ediyor haberin var mı :D bide dolar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

boyun düzleşmesi yakındır, makineyi boynun/kafan dik şekilde bakabileceğin pozisyona getirmen şart. yoksa o boyun fıtık olur. 

egzersizleri yap, ama boynunu asla eğmemelisin.

ne diyon?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

kimseye boyun eğme

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Toplam Hit: 2516 Toplam Mesaj: 16
sağlık