folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Programlama Diline Sıfırdan Başlamak İsteyenler Yalın-Türkçe Kaynak

Programlama Diline Sıfırdan Başlamak İsteyenler Yalın-Türkçe Kaynak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Hocalar ingilizcesi yetersiz Türk programcı adaylarına yardımcı olmak için bir site açtım ve bilgilerimi paylaşmaya başladım.

Henüz konu sayısı çok az ancak,her gün 4-5 makale yazmayı düşünüyorum ve hiç programlama dili bilmeyenler gün gün siteyi takip ederek programlama dili hakkında zamanla geniş bilgiye sahip olabilicekler.

Bildiğiniz üzere C dili,Java'dan sonra dünyadaki en çok kullanılan programlama dili.Yani başlangıç olarak en ideal dil.

Hergün takip edin,hep beraber C programlama dili konusunda uzmanlaşalım.

Site hakkında görüşlerinizi,önerilerinizi söyleyin.Sizde birşeyler katmak isterseniz pm atın.Türkçe kaynak sıkıntısının azalmasına sizde katkıda bulunun.

herhangi bir ticari amaç yok,tek amaç Türk programcı adaylarına faydalı olabilmek,paylaşabilmek vs.

Görüşleriniz,sağlam bir arşiv oluşturmak için çok önemli.Yıllarca kullanılacak,yararlanılacak bir kaynak oluşturmaya kararlıyım.yardımcı olun.

http://www.cprogramlamadili.com/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    Edit
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

takipteyim aynen mesajda yazdığı gibi çok baştayım nesne tabanlı programlama dillerine dair bir şey bilmiyorum :) İnşallah yarıda kalmaz.

reklam meklam koy hoca tıklarım arada

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Merakımdan girdim ama hiç anlamam bu konulardan....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

sağlam ve güzel kaynaklar eklenip yazılacak ise sıkı takipcisiyim.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Selamlar,

Öncelikle girişimin ve çaban için tebrik ediyorum. Umarım sürekli olur. Eleştirilerimi söyleyeyim;

• Sitede kullanılan yazım dili Türkçe dil kurallarına uygun değil. Biraz daha özenli olunması gerekiyor.
    • Footer'da bulunan sayac linki kötü görünüyor.
    • Tema güzel, hoş görünüyor.
    • "Bu sitede anlatınlar,tamamen özgün makalelerdir.Yazıları başka sitelere kopyalamak isterseniz,lütfen emeğimize saygı duyarak,en azından kaynak gösteriniz." şeklinde bir ibare var ama kendin o tavsiyeye uymamışsın. Sitenin hiçbir yerinde Wordpress ile ilgili bir şey yazmıyor. Emeğe saygı açısından bir link vermek iyi olur. Tema sahibinin de sen olduğunu varsayıyorum. Eğer öyle değilse tema sahibi de bir linki hak eder diye düşünüyorum.
    • Son olarak da şu var. "Bildiğiniz üzere C dili,Java'dan sonra dünyadaki en çok kullanılan programlama dili.Yani başlangıç olarak en ideal dil." demişsin ama, bu C'nin başlangıç olarak en ideal dil olduğunu göstermiyor maalesef ki.

Görüş ve öneri istediğin için bunları yazdım umarım yapıcı olur, baltaladığımı düşünmezsin. Ayrıca içerik konusunda yapabileceğim bir şey olursa katkı sağlamak isterim.

İyi çalışmalar.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Güzel düşünce umarım gelişmeye devam eder yoksa ömrü kısa olur sitenin,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

takipteyim.. ihtiyacım vardı..

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Hocam backgroung-color daha pastel bi renk olsun çok yordu gözlerimi

Edit: Şöyle hoş durdu mesela :)

Si vis pacem para bellum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

yawuz bunu yazdı:
    -----------------------------

takipteyim aynen mesajda yazdığı gibi çok baştayım nesne tabanlı programlama dillerine dair bir şey bilmiyorum :) İnşallah yarıda kalmaz.

reklam meklam koy hoca tıklarım arada

Yok hocam başladığım işi yarıda bırakmam.Belki ilerleyen zamanlarda koyarım reklam,üç beş bişey kazanırım..

Kolay gelsin hocam..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

JPriest bunu yazdı:

Selamlar,

Öncelikle girişimin ve çaban için tebrik ediyorum. Umarım sürekli olur. Eleştirilerimi söyleyeyim;

• Sitede kullanılan yazım dili Türkçe dil kurallarına uygun değil. Biraz daha özenli olunması gerekiyor.
    • Footer'da bulunan sayac linki kötü görünüyor.
    • Tema güzel, hoş görünüyor.
    • "Bu sitede anlatınlar,tamamen özgün makalelerdir.Yazıları başka sitelere kopyalamak isterseniz,lütfen emeğimize saygı duyarak,en azından kaynak gösteriniz." şeklinde bir ibare var ama kendin o tavsiyeye uymamışsın. Sitenin hiçbir yerinde Wordpress ile ilgili bir şey yazmıyor. Emeğe saygı açısından bir link vermek iyi olur. Tema sahibinin de sen olduğunu varsayıyorum. Eğer öyle değilse tema sahibi de bir linki hak eder diye düşünüyorum.
    • Son olarak da şu var. "Bildiğiniz üzere C dili,Java'dan sonra dünyadaki en çok kullanılan programlama dili.Yani başlangıç olarak en ideal dil." demişsin ama, bu C'nin başlangıç olarak en ideal dil olduğunu göstermiyor maalesef ki.

Görüş ve öneri istediğin için bunları yazdım umarım yapıcı olur, baltaladığımı düşünmezsin. Ayrıca içerik konusunda yapabileceğim bir şey olursa katkı sağlamak isterim.

İyi çalışmalar.

Hocam eleştirilerin için teşekkür ederim,dikakt edicem 

Toplam Hit: 7469 Toplam Mesaj: 59