folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Programlama Diline Sıfırdan Başlamak İsteyenler Yalın-Türkçe Kaynak

Programlama Diline Sıfırdan Başlamak İsteyenler Yalın-Türkçe Kaynak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle başarılar bu yolda ilgili herkes için faydalı olacaktır düzenli şekilde ilgilenirsen. Benim küçük bir uyarım olacaktı; ara kısmında textbox'a yazdığım yazı ile arkaplan rengi aynı (siyah) olduğu için yazdığım şey görünmüyor bi ilgilen istersen.

Başarılar projende...

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Anakroniq bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam öncelikle başarılar bu yolda ilgili herkes için faydalı olacaktır düzenli şekilde ilgilenirsen. Benim küçük bir uyarım olacaktı; ara kısmında textbox'a yazdığım yazı ile arkaplan rengi aynı (siyah) olduğu için yazdığım şey görünmüyor bi ilgilen istersen.

Başarılar projende...

Teşekkür ederim hocam,farketmemiştim düzelttim teşekkürler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

c'diye sadece c'ye indirgemeseymişsin domain'i ilerde belki globalleşirdin ne biliyorsun : |

programlamadilleri.net vs gibi.

Bence konu eklemeden önce kategorize kısmını hallet, çünkü ne kadar güzel kategorize edersen o kadar rahat olur işlem.

Mesela sallıyorum veri girişleri 1 kategoride bilmem ne kodlama 1 kategoride,      Aşırı kategorinin olması ama bu kategorilerinde bir tabanda olması önemli.

Mesela hayvan fotolarım var, 1 Klasör, ama içinde karışık değil, Amphibian, Brids, Mammals, Ve bunların içindede onlara uygun kategoriler yapabilirsin, mesela brids'in içinde yırtıcı kuşlar, etçiller, otçullar, kemik yiyenler, vs türlere göre falan Gerçekten arayan 1 insan için çok rahat oluyor kuş klasörüme girdim kartal fotosu arıyacağım mesela, 90234832 fotoya baksam 2 saatimi alır Kartallara 1 girdim 2 dk bunu önemse..

Gerçekten bu aradığın şeyi bulmasını çok kolaylaştırıyor insanın. Çoğu forumlarda falan görüyoruz içine kaçmış herşey karman çorman :D çarpıdan basıp çıkıyoruz :|

haklısın hocam dikkat edicem..

c programlama dilinde globalleşmek niyetindeyim :) tabi önce benim profesyonel bir c programcısı olmam gerekiyor,yazmam gerekiyor ki bu çok zor bi iş ... bu da yıllar demek haliyle..bakalım başaracağıma inanıyorum :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

chelishky bunu yazdı:

hakkımızda ve iletişim kısımlarında yorum kısmını genişletirken sayfa dışına çıkıyor textarea. Bi ara bak istersen.

Bu arada tasarım güzel ama makale okumak için daha sade tasarımlar tercih ederdim ben, başarılar bu arada =)

hocam anlayamadım bende çıkmıyor hangi tarayıcıda oluyo?

bana göre gayet sade bi tasarım oldu ama bilemiycem hocam :) teşekkürler..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

@dead_by

chrome kullanıyorum hocam, tasarım zaten güzel ona bişey demek istemedim sadece arka planda düz renk daha rahat okunmasını sağlar yazılarının, onu söylemek istedim.

Uzun bi yola girmişsin anlaşılan, başarılar şimdiden =)

edit: Son hali öncekine göre daha güzel ama arka plandaki yeşil öne çıkıyor gibi. Daha mat renkler daha güzel olabilir fikrimi tekrarlıyorum, karar senin kolay gelsin tekrardan =)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

sitenin renkleri çok göz yoruyor birşey okuyamıyorsun. açık renkler kullan. 

=)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Tasarımın son hali formata tam uydu sanırım.sizce?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

DeaD_BY bunu yazdı:

Tasarımın son hali formata tam uydu sanırım.sizce?

"Tükçe konu Anlatımları"

Bu nasıl bir slogan :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bence tasarımı yenidne gözden geçirmen gerek.Fazlasıyla göz yoruyor okurken.Şimdilik şöyle birşey yapabilirsin renkler konusunda ama baya bi düzeltmen laızm hoca..

-

birde trickler yok.İpuçları olsun.Şunlar benim için ne gibi bir anlam ifade edebilr ?

İfade gücü yüksektir.
    Okunabilirliği gelişmiş bir dildir.
    Orta seviyeli bir programlama dilidir
    C programlama dilinde altprogramlama gelişmiştir.
    Çok güçlü bir programlama dilidir.
    Verimli bir programlama dilidir.
    Doğal bir programlama dilidir.
    Eğitimi zor bir programlama dilidir.
    Yapısal bir dildir.
    C++ ile nesne yönelimlilik özelliğine de sahiptir.

mesela ben kullanıcılar için bundna daha iyisini söyleyebilirim.Bilgisayar tarihiyle ne kadar alakası olduğunu ve neden "c" için cevabı verecek kadar...

Kaliteli bilgi ve işe yarar bilgi bulması laızm.Wiki, sözlük, forumlardan topladığım bir sürü şey yazabilirim siteye.Bu insanların geleceğinin anlamını taşımıyor.İnsanların hayal etmelerini sağla.

Arkadaşları nasıl bir dilmiş dediklerinde, hevesli olduklarını ve arkadaşlarını c'ye özendireceklerini düşünerek yaz..Adam arkadaşına ifade gücü yüksek, okunabilir mi diyecek ? örnek ver niye ifade gücü yüksek ? diğer dillerle kıyasla verimli olması için.

Yapısal bir dil ne hocam mesela ??? adam bunu anlamak için gidip başka siteden baktığı sürece bu site tutmaz söyliyim.Güzel proje, fakat tasarım ve anlatım kısmını değiştirmen gerek.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

bence tasarımı yenidne gözden geçirmen gerek.Fazlasıyla göz yoruyor okurken.Şimdilik şöyle birşey yapabilirsin renkler konusunda ama baya bi düzeltmen laızm hoca..

-

birde trickler yok.İpuçları olsun.Şunlar benim için ne gibi bir anlam ifade edebilr ?

İfade gücü yüksektir.
    Okunabilirliği gelişmiş bir dildir.
    Orta seviyeli bir programlama dilidir
    C programlama dilinde altprogramlama gelişmiştir.
    Çok güçlü bir programlama dilidir.
    Verimli bir programlama dilidir.
    Doğal bir programlama dilidir.
    Eğitimi zor bir programlama dilidir.
    Yapısal bir dildir.
    C++ ile nesne yönelimlilik özelliğine de sahiptir.

mesela ben kullanıcılar için bundna daha iyisini söyleyebilirim.Bilgisayar tarihiyle ne kadar alakası olduğunu ve neden "c" için cevabı verecek kadar...

Kaliteli bilgi ve işe yarar bilgi bulması laızm.Wiki, sözlük, forumlardan topladığım bir sürü şey yazabilirim siteye.Bu insanların geleceğinin anlamını taşımıyor.İnsanların hayal etmelerini sağla.

Arkadaşları nasıl bir dilmiş dediklerinde, hevesli olduklarını ve arkadaşlarını c'ye özendireceklerini düşünerek yaz..Adam arkadaşına ifade gücü yüksek, okunabilir mi diyecek ? örnek ver niye ifade gücü yüksek ? diğer dillerle kıyasla verimli olması için.

Yapısal bir dil ne hocam mesela ??? adam bunu anlamak için gidip başka siteden baktığı sürece bu site tutmaz söyliyim.Güzel proje, fakat tasarım ve anlatım kısmını değiştirmen gerek.

eleştirilerin için teşekkürler hocam dikkate alıcam

edit:hocam tasarım renkler haricinde nasıl? wordpress bir sistemi en fazla bu hale getirebildim makale okuma sitesine göre çünkü..renklerde oynama yapılabilir,yazı fontu büyütülebilir..

anlatım kısmına gelince,o kadar fazla makale yazıp yazıp sildim ki anlatamam.bi konuda bişeyleri anlatmak çok zor bi durummuş gerçekten..elimden şimdilik daha fazlası gelmiyo ama bundan sonraki anlatımlarımda daha dikkatli olucam bakalım..

Toplam Hit: 7465 Toplam Mesaj: 59