Projeleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

şimdi nasıl başlasam bilemiyorum :} asıl mesleğim bir devlet dairesinde çalışıyorum profilimde yazıyor :} web üzerine eğitimler aldım ve türkiye'ye internet gelidğinden beri reklamlardan gelir elde ediyorum. Şu an ki projem büyük hatta çok büyük web 2.0 mantığına uygun bir proje değil web1.5 mantığı diyorum ben buna :} örnek vermek gerekirse wikipedia nın daha sakini diyelim biz ona php bilgisi olan yada olmayan ancak hevesli, çalışmayı sevebilecek proje ortakları varsa ilgilenirlerse pm ile ulaşsınlar

NOT: php bilgisi illaki şart değil ancak html kodunu bile bilmeyen net ile 1-2 yıldır alakalı kısa yoldan köşey dönmek isteyen, üç kağıt peşinde koşanlar hariç :} 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

KurSad bunu yazdı:
    -----------------------------

matematik1 bunu yazdı:

KurSad bunu yazdı:

ohoo projelerim saymakla bitmez :)

Ana arı üretimi düşünüyodum. tabii şu anda yeterli imkan yok ama 3-4 seneye kadar. oda artvinin bi köyünde bu sene tahmin edin kim yapmaya başladı.

Nuri Vatan -  Vatan Computer

Nihat Gökyiğit - Tekfen holding

ortak bi şekilde 4 trilyonluk yatırım yaptılar. tabii ben o yatırımı yapamam 200 milyarla başlayıp kademe kademe büyütecektim

gerçi bende yapsam yine yeter. bu işin geniş bi pazarı var.yap yap bitmez oh oh :) hayırlısı bakalım gerçi pek web le ilgili değil ama ötekiler yazınca bende yazayım dedim :)

Hocam bızımkoylumuz para getırmıyor dıyor ama bakımını yaptıktan sonra arıda tavsanda sutuculuk ,etcılkte ınanılmaz para var.

Hedef allıanz bayaa yatırım yaptı yuksek mıktarda.

ahanda koydugum lınk te burada

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=93431

Sana soyluotum bızım hocaların en dandık arabaları a3 a4 tur ınanmazsan gelde bak.Arıcılıga gıren hocanın altında toureg ı var 150 tane kovanım var dıyor.

En kotu arı kovanı yıllık bi  mılyar getırır.Ama mezıhetlı ıstır.Patalojısınden anlaman gerekır  hasatalıkları farklı,yanlıs ılac verırsen olur,seker verırsen hayvanlara testlerden gecıremezsın dusuk fıyata gıder karısım yaparlar.

ama karadenız yoresınde fılan gıder, anzer balını bılıodursundur zaten.Oralarda yaptıgın balın kılosu 30 dan asagı olmuyor

her kovandan yıllık 30 ıle 50 kılo bal alabılırsın normal olarak daha fazlada verım alabılırsın arının cınsıne verdıgın ek gıda ve takviyeler göre

30 kilo bal verse yılda bır kovan 30 milyondan 900 milyon eder. 10 tane kovan olsa 9 mılar eder  bunun 500 lirası gıtmez masraflarakı ertesı yl yawru arılar elde edecegın ıcın kovanların artıcak kovan fıyatlarıda degısıyor  100 le bı mılyar arasında degır arıya gore.

300 e kalıte arı alırsın kovanla bırlıkte 20 tane alsan 6 mılyar eder sen dusun artık gerısını.Karadenız de yapanlar koseyı donuyor .Fakat emek ıster arıcılık ,tecrube ister bılmek gerekır.Bir tane veterıner  hekım e danısarak cok  rahat yaparsınız işi. 

bi kaç nesildir arıcıyız. aslında ben pek bilgim yok az biraz babamla gidip öğrendiklerim ama babamın bu konuda epey geniş araştırması var. çoğu arıcı hocalardan daha çok bilir ama aynı zamanda devlet memuru olduğundan arılarla pek ilgilenemiyor yinede epey rahatlatıyor. Burada (kars) artvin ve ardahan da kafkas arısı var. bol çiçek çeşitliliği var ve aslında kalite olarak anzer balına eşit hatta üstündür anzer balının daha çok tanınmışlığı zamanında saraya balın anzerden gitmesi. burada balın kilosu 25 ytl evet. satımlar teneke teneke olur zaten. iyi bakıldığında her kovandan bir teneke (30 kilo civarı) bal alınabilir.eğer kolay rastlarsan 300'e alırsın ama kaliteli bi kovan ortalama 500 ytl.

yani profosyonelce yapan bu işden gerçekten köşeyi döner. 

ana arı üretimi ise tek bir kafkas ana arısı 30 tl. bunun piyasası sonsuz sadece bu çevre değil dünyada hazır pazar var. amatörce 20 -30 kovan arıyla bu işi yapan senede 1500 - 2000 civarı ana arı üretebilir. 2000 * 30 =60 milyar senelik gelir olur ki amatör için olan para. ben bu işi profosyonelce yapacaksam elde edeceğim karıda sen düşün.  eğer dediğim gibi ana arı üretimi karlı ve mantıklı bi iş olmasa söylediğim iki kişi 4 trilyon yatırım yapmazdı.

edit: bide sizin köylünüz ana arı üretimi için mi para getirmiyor dedi? 

Genel olarak dedım hocam koylumuz de boyle bır anlayıs var aslında hayvancılıkta arıcılıkta cok iyi paralar var ben bu sektörun ıcındeyı oradan bılıyorum. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    şuanda blog projemi tamamladım ileride .com'lu domainde alıcam ayrıca yakın arkadaşlarımın olucağı küçük bir seditio tabanlı site açmayı planlıyorum..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

benim fan sitesi projesi var kesin senin gözün içinde ilk sana söyledim :D

host çöktü dosyalar orda kaldı ps ortada kaldı domain işi dns yönlendirme sorunu oldu :)

not : sen cesaret verdin başladım :D 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı:

benim fan sitesi projesi var kesin senin gözün içinde ilk sana söyledim :D

host çöktü dosyalar orda kaldı ps ortada kaldı domain işi dns yönlendirme sorunu oldu :)

not : sen cesaret verdin başladım :D 

Logosunuda ben hazırladım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darq
    darq's avatar
    Erkek

DJ Darq - The Unreachable

http://uploading.com/files/XGD27G3P/DJ_Darq_-_The_Unreachable_One_%28Original_Mix%29.mp3.html

İlk trance release im.Yani yasal olarak bir plak şirketi üzerinden yayınlanan parçam.Parça nın adı the unreachable one.Yani ulaşılmaz olan.Genel kompozisyon olarak tabanıulaşılmaz olan herşey güzeldir fikrine göre yaptım.22 mayıs ta yayınlandı ve şuan tüm dijital muzik store larında (itunes,beatport,juno,beats digital,armada ...) satıştadır.

Bu ay sonundada bir house türü bir parçaya yaptıgım trance remix piyasaya çıkıcak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    LasTMohicaN ile proje ortağı olduk bakalıkm bittiğinde görürsünüz :} hadi bakalım nasıl olacak 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

darq bunu yazdı:

DJ Darq - The Unreachable

http://uploading.com/files/XGD27G3P/DJ_Darq_-_The_Unreachable_One_%28Original_Mix%29.mp3.html

İlk trance release im.Yani yasal olarak bir plak şirketi üzerinden yayınlanan parçam.Parça nın adı the unreachable one.Yani ulaşılmaz olan.Genel kompozisyon olarak tabanıulaşılmaz olan herşey güzeldir fikrine göre yaptım.22 mayıs ta yayınlandı ve şuan tüm dijital muzik store larında (itunes,beatport,juno,beats digital,armada ...) satıştadır.

Bu ay sonundada bir house türü bir parçaya yaptıgım trance remix piyasaya çıkıcak.

sana kanka diyebilirmiyim??

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    TDJan v2 final yakında :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

3gpindir.com en sevdiğim sitem :P en sevdiğim projem :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 10159 Toplam Mesaj: 44