folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ptt Gümrük Sorunsalı

Ptt Gümrük Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Ukrayna'dan birşeyler almıştım, paket Türkiye'ye girince ilk olarak pim'e oradan da ukim'e gitti. Zaten ben burada bir işkillendim, çünkü daha öncesinde böyle bir şey olmamıştı yurtdışı alışverişlerinde.

Yani anlayacağınız kargo gümrüğe takıldı, daha sonra benim paket ukim'den çıktı Eskişehir pim'e geldi. 

Gittim pim'e, paketim vardı onu alacaktım dedim, paketiniz gümrük kontrolünden geçmeden teslimat yapamayız dediler, ee dedim bu paket ülkeye girmeden kontrolden geçmiyor mu ne diye tekrar kontrol yapılıyor diye sordum, sanırım prosedür bu şekilde görevli birşeyler söyledi ama pek anlamadım, kargonun gümrüğe takıldığını söyledi.

Bir hafta bekledim, bugün eve bi kağıt gelmiş, gümrüğü aradım, paketiniz gelen ülkeye geri gonderilecek dedi.

Uzun uzadıya anlattım belki aynı durumla karşılaşanlar olabilir diye.

Sormak istediğim konu şu aslında, şimdi satıcı bana aynı kargoyu gönderse -ayni alıcı ve adrese- benim kargo yine gümrüğe takılır mı? Takılan isim ve adresleri sisteme falan not ediyorlar mı?

Bortubocek sever
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

ne geldi?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Baltalamak gibi olacak ama kusura bakma ben aliamcadan bir kamp ve av bıçağı alıcam 22 cm bu gümrükçüler delici silah statüsünde deyip arıza çıkartır diye alamıyorum nasıl yapmalıyım sorunsuz teslimat için 

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

Baltalamak gibi olacak ama kusura bakma ben aliamcadan bir kamp ve av bıçağı alıcam 22 cm bu gümrükçüler delici silah statüsünde deyip arıza çıkartır diye alamıyorum nasıl yapmalıyım sorunsuz teslimat için 

Her türlü takılır. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

6136 Sayılı Kanun md.15 e bakar mısın ?

Errare Humanum Est
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı
    erdem358 bunu yazdı

Baktım da amacı dışında satanlar ve kullananlar diyor cepte yanımda taşımak için değil köyde ava giderken kullanıcam köy yerinde sorun olmaz bizde herkezde eşek kadar Sivas çakısı var hatta benim isme özel yapımıda var sadece köy yerinde kullanıyorum ama bunu memura anlatamazsın 

Yav he he
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı
    erdem358 bunu yazdı

Baktım da amacı dışında satanlar ve kullananlar diyor cepte yanımda taşımak için değil köyde ava giderken kullanıcam köy yerinde sorun olmaz bizde herkezde eşek kadar Sivas çakısı var hatta benim isme özel yapımıda var sadece köy yerinde kullanıyorum ama bunu memura anlatamazsın 

Bu Kanun hükümlerine aykırı olarak 4 üncü maddede yazılı olan bıçak veya diğer aletleri veya benzerlerini satanlar, satmaya aracılık edenler, satın alanlar, taşıyanlar veya bulunduranlar hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis ve yirmibeş günden az olmamak üzere adlî para cezasına hükmolunur

Errare Humanum Est
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı

ne geldi?

Kaktüs

Bortubocek sever
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Bloom bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

ne geldi?

Kaktüs

Halüsinojen mi ? Ayrıca kaktüs gümrüğe neden takılır çok saçma.

Benim de aliexpressten aldığım atomizer 25.09.2017de yola çıktı hâlâ bir gelişme yok, ülkeye girdi mi başına ne geldi belli değil takip hareketleri bir türlü güncellenmiyor. Aynı durumu yaşayan var mı ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

aliexpressteki kargolarda 7.aydan beri sorun var. aldığım 1-2 dolarlık telefon kılıfından tutun da yurt dışına aldırdığım cihazlara kadar hep sorun. gelmeyen çok kargom var. iade alıyorum ama param 2 ay askıda kalıyor.

yasaklı ürün gümrük memuru tarafından farkedilirse geri gider yine. hatta başınızda ağırabilir hocam. bu hususta ifadesi alınanlar vs. var.

bir kaç ay geçsin tekrar denersiniz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Kargonun ukime gitmesi için şüphelenmeleri lazım. Genelde biraz ağır, büyük olsun paket, illa ki bir ukimi ziyaret eder. Orta boy ama çok hafif paketlerin de ukime uğramadan geçtiği oluyor. Eskiden kocaman kutunun vergisiz-kontrolsüz geldiği bile olurdu, şimdi affetmiyorlar. 

Çalışanların sistemleri de belli, aynı boyda-ağırlıkta bir paket gelse, yine aynı işlemler olur çok büyük bir ihtimal.

Ukime gidiyorsa paket de, illa açılır bir bakılır. 30 dolar üstü eder bu derlerse vergiyi basarlar kafalarına göre. Yasaksa da geri yollarlar. 

Bu arada şimdi hatırladım, sen tarantulacı arkadaştın, değil mi ? 3-4 yıl önce senin konunun etkisi ile tarantula almıştım. Türünü hatırlayamadım ama zehirli, yenilere tavsiye edilmeyen ama çok da yaygın bir türdü. Hatta kurt falan satın alıp onunla besliyordum :) Kurtları da patatesle besliyordum galiba. Aylar sonra bir gece yarısı 3 de fark ettim ki, o kurtlardan bütün evi böcek istila etmişti. Minik minik, şeffaf renkli böceklerden belki binlercesi yayılmıştı eve. Dubleks evin alt katını komple istila etmişlerdi. Sonra kurtları çöpe atıp, tarantulayı-pleksi kutusunu birine hediye edip 2 gün her yeri çamaşır suyu ile temizlemiştim, ona rağmen tam geçmemişti. O evden taşınana kadar bir türlü içim rahat etmemişti :) Ne günlerdi

edit: senle mesajlaşmısız hatta, şimdi buldum eski mesajlardan. 2013 tarih. şu aralar hiç denk gelmiyorum tarantula konularına

zigor tarafından 13/Eki/17 10:06 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1622 Toplam Mesaj: 13
ptt kargo gümrük