folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Pvc Pencerelerde Isı Tasarruf Ayarı (Kışın Üşümeyin)

Pvc Pencerelerde Isı Tasarruf Ayarı (Kışın Üşümeyin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yaklaşık 1 hafta önce evin pencerelerini aşağıdaki videoda anlatıldığı gibi ayarladım ve hem ısı hemde ses yalıtımı bakımından ciddi iyileşmeler gözlemledim (gece -5 / -7).  Belki bu konu daha önce açılmış ve videoda anlatılanları pek çok kişi biliyordur ama ben bu olayı yeni gördüm ve keşke daha önce görseydim dedim.. Meğer Ankara'nın o meşur ayazı hiç fark ettirmeden ufak ufak evin içine sızıyormuş :S 

(Bulunduğum bina eski ama 2 sene önce iç dış mantolama yapıldı, pvc var, cam balkon var, kombi çalışıyor ama ev bir türlü ısınmıyordu.)

https://www.youtube.com/watch?v=r309PgZKGIQ

LhaNeT tarafından 04/Ara/20 23:46 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Geçe ay yaptırdım.

1 kilit değişti / Bozuktu kilitlemiyordu.

4 pencere 1 balkon kapısı contalar değişti.

6 adet menteşe değişti. ( Bir kaçı şişmiş ve çatlak vardı )

Tüm kapı ve pencerelerin ayarı yapıldı.

Artık nereredeyse dışarıdan ses bile girmiyor. O kadar fark etti..

350 TL verdim.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Geçe ay yaptırdım.

350 TL verdim.

Fiyat hakkaten iyiymiş, nasıl bir usta buldun, pimapen firması gibi bir firmadan mı usta çağırdın?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

Geçe ay yaptırdım.

350 TL verdim.

Fiyat hakkaten iyiymiş, nasıl bir usta buldun, pimapen firması gibi bir firmadan mı usta çağırdın?

Yok hocam armut uygulamasından bulmuştum.

1 pimapenci ile görüştüm 2 defa söz verdi gelmedi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Geçe ay yaptırdım.

350 TL verdim.

Güle güle kullanın hocam bu şekilde bir onarım gerçekten efsane olur diye düşünüyorum çünkü ufacık bir vida ayarı bile şaşılacak şekilde kendini gösterdi.
    Bu arada bizim pencerelerdeki o nokta, videodakinin bahar ayarı diye anlattığı şekilde aşağı bakıyordu

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Vay aq bir yaşıma daha girdim, PVCye geçiş yapabilirsek şayet aklımda tutacağım....

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

Geçe ay yaptırdım.

350 TL verdim.

Güle güle kullanın hocam bu şekilde bir onarım gerçekten efsane olur diye düşünüyorum çünkü ufacık bir vida ayarı bile şaşılacak şekilde kendini gösterdi.
    Bu arada bizim pencerelerdeki o nokta, videodakinin bahar ayarı diye anlattığı şekilde aşağı bakıyordu

Sağol hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Video daki anlatım çok iyiymis

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

^^D` vay alüminyum. 

alyan anahtarı deliğinin hemen dışındaki iğne deliği kontrol ettiğim PimaPenlerde, aşağıya bakıyor, istisnâsız.  

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

^^D` vay alüminyum. 

alyan anahtarı deliğinin hemen dışındaki iğne deliği kontrol ettiğim PimaPenlerde, aşağıya bakıyor, istisnâsız.  

Ver ayarı, bakalım fark edecek mi ? :D

Sanırım doğalgaz sızıntısına karşı önlem olsun diye bu şekilde ayarlıyorlar ama çok tehlikeli bir sızıntı durumunda bu ayarın hiç bir faydası olacağını sanmıyorum. Az tehlikeli sızıntı ise zaten kendini belli eder ve o durumda camları açarsın.
    Ayrıca bizim millet, kombinin bulunduğu yerde zorunlu olan havalandırma deliğine bile karton tıpıyor :D

Kışın Ankara en az -3, gece -16 bide doğalgaza sürekli zam geliyor + ısınalım diye taktırdığımız pencereler de soğuk havayı içeri sızdıracak şekilde ayarlanmış.. İnsaf amk :S

LhaNeT tarafından 05/Ara/20 01:43 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

^^D` vay alüminyum. 

alyan anahtarı deliğinin hemen dışındaki iğne deliğini kontrol ettiğim PimaPen'lerde, aşağıya bakıyor, istisnâsız.  

Ver ayarı, bakalım fark edecek mi ? :D

Sanırım doğalgaz sızıntısına karşı Önlem Olsun diye bu şekilde ayarlıyorlar ,ama Çok Tehlikeli bir Sızıntı durumunda, bu ayarın hiç bir faydası olacağını sanmıyorum. Az Tehlikeli Sızıntı ise zaten kendini belli eder ve o durumda camları açarsın.

Ayrıca bizim millet, kombinin bulunduğu yerde zorunlu olan Havalandırma Deliğine bile karton tıpıyor :D

Kışın Ankara en az -3, gece -16 bide doğalgaza sürekli zam geliyor + ısınalım diye taktırdığımız pencereler de soğuk havayı içeri sızdıracak şekilde ayarlanmış.. İnsaf amk :S

şansa bak, bende o ayar Ne yaz'da ne de Kış'da, tam ortada ve aşağıda. ^^` böyle kalsın. zaten evin içerisinin çok sıcak olmasını istemiyorum. böyle 20-21 dereceler iyi gibi. 

Hiç bu açıdan düşünmemiştim. 

kombi'nin olduğu oda'da, havalandırma deliği yok. ama Küçük Pencere , genelde 7/24 açık. 

yattığım oda küçük, içerisi aşırı bunaltıcı ve sıcak oluyor, hatta camları da buhar oluyor. yaz ayarına getirsem iyi olacak, gibi. 

Sabahları Camları bez'le siliyorum fitil'ler yıpranmasın diye. camları da acıyorum, temiz hava şahâne oluyor. ardından, bir-iki omuz-sırt-kanat-göğüs ve skuat(?çök-kalk) egzersizi, akabinde açık,sıcak nâne çayı.mütakip sabah kahve'altı'sı.

uyumadan önce de, pencereleri hafif aralıyorum, olmadı,küçük pencereyi açıyorum. Işık karartması, ve göz band'ımsı ile(olmadı şapka veya bere ile) uykuya geçiş.

RitmFarbRacourci tarafından 05/Ara/20 02:33 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4591 Toplam Mesaj: 35
ses ısı pvc yalıtım