folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rahip Ve Rahibe

Rahip Ve Rahibe

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Ne adamlarsınız ya konuyu nereye getirdiniz. Burda ne dinle ne başka birşeyler alay etme yok. Ayette ne diyor yukarı daha yukarı. Ayette yukarı derken gökyüzü ya da başka birşey diyor karının orası burası demiyor. Rahibe de açık açık söylememiş o ayeti söylemiş mal rahip anlasın diye. Burada dalga geçilen hiçbirşey yok. Bizim güzele bakmak sevaptır lafı gibi birşey bu da.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

Aybey bunu yazdı:
    -----------------------------
    DoctorX ,ben sana Kuran-ı Kerim ve İncil'den ayetler gösteriyorum İncil'in değiştirilemeyeceğini , Allah'ın koruması altında olduğunu yazan ayetler.Kuran'da bunun hükmü varsa,Allah'ın koruması altındaysa bunu nasıl değiştirebilirler.O zaman şu noktaya varırız , dinler saçmalıktır , bütün peygamberler yalancıdır , İncil,Kuran ve diğer kutsal kabul edilen kitaplar insan yazmasıdır.Ortada senin bu konu hakkındaki bilgisizliğin varken , kendi inandığın dinin kutsal kitabında yazanlardan haberin yokken , benim verdiğim bilgileri haha , komiksin demen zaten bilgisizliğini yansıtıyor.Bu adam birşeyler yazmış ayetler vermiş , bir açıp bakayım doğrumudur yanlışmıdır.Gerçekten Kuran-ı Kerim'de böyle ayetler varmıdır diye düşünmen gerekirken , cidden sen komik oluyorsun.

işte dediğin ayetler.

45 - Onda (Tevrat’ta) üzerlerine şunu da yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş kısas edilir. Yaralar da kısasa tabidir. Kim de bu hakkını bağışlar, sadakasına sayarsa o, kendisi için keffaret olur. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir.

47 - İncil ehli Allah’ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir.

ben bu ayetlerden İncil'İn ve Tevrat'ın da korunacağını ve değiştirilemez olduğunu çıkaramıyorum. Sen çıkarıyosan diycek bişeyim yok sana.

g2k[et]tahribat[dat]com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

DoctorX bunu yazdı:

hehe tamam sen haklısın :) incil indiği gibi hala tamam hala aynı incil :) komik.

Benim inancıma göre Allah sana akıl bahşetti. Aklını kullan ve istediğine inan veya hiç bişeye inanma. İnanç meseleleri tartışalacak şeyler değildir.. Senin ve benim inancım dogrultusunda bakarsak İncil sonradan değiştirilmiş insanlar tarafından ama başkası gelir bize derki yoo hayır İncil değiştirilmemiş aynıdır. Onlara sunacak bir ispatımız yok pratik olarak zamanda yolculuk yapıp göremiceğimize göre. o yüzden bu konularda sakin olmak ve inanç konularını tartısmamak gerekir. Yoksa burası yaşanmaz hale gelicek.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek

TekBuluT , ben olaylara bütünsel olarak baktığım için senin için burada önemli olan cümleler olduğundan o anlamı yakalayamam normaldir.Şimdi gelelim Allah'ın indirdiği emirleri değiştirmeye çağre olmadığını "Ahzab suresi 62.ayet"'i okuyarak görebilirsin.Bunu gördükten sonrada İncil'i indirenin Allah olduğunu ve değiştirilemeyeceğinide kavrayabilmen gerekir .Dediğim gibi Kitab-ı Mukaddes nedir bunu bilmeyenler, Kuran-ı Kerim indikten sonra İncil ve diğer kitaplar geçersiz sayılır fikrine bürünüyorlar oysa Kitab-ı Mukaddesler nedir bunu bilirsek , Kuran-ı Kerimdeki emirlerin diğer dinleride kavradığını bilmek gerekir."Al-i İmran 3.ayet" te bunu net olarak belirtir.

Ayrıca  Matta 5:18 ,Yaremya 36-23 ,Yaremya 36-28 ,Yaremya 32-17 ,Tesniye 4:2 , Tesniye 12:32 ,Esinleme 22:10 

bu incil bölümlerini vermemin nedenide tam olarak bu değiştirilemez olayıdır.Tanrı bu ayetlerinde İncil'in koruma altında olduğunu Kitab-ı Mukaddeslerin değiştirilemeyeceğini çünkü onların kendisinin(Tanrı-Allah) sözü olduğu için koruma altında olduğunu belirtir.

Peki piyasadaki bu incil değişti olayı nedir.Bunu için "Barnaba İncili" diye aratırsanız olayı daha iyi anlarsınız ve gelip doğrudan İncil değiştirildi , zaten bu İncil eski İncil değil cümleleri kurmazsınız.

Ve işin asıl parlak ve can alıcı noktasından tutalım.Kuran-ı Kerim'de 1tek ayet yoktur İncil , Zebur ve Tevrat'ın değiştirildiğine dair.Peki bu değiştirildi olayını neye dayanarak söylüyorsunuz ? Varmı elinizde bir kanıtınız , yoksa birilerindenmi duydunuz ?

Son olarak Kuran-ı Kerimden "İsra:77" ye bakarsanız son noktayı koyarız bu tartışmaya.

El etek öpmeyi hiç tanımadı Zindanlar,sürgünler hiç yıldırmadı Kurşunlar yağdı da hiç aldırmadı Ocağı Türk, çeliği Türk, suyu Türk!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilower
    ilower's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı:
    Ne adamlarsınız ya konuyu nereye getirdiniz. Burda ne dinle ne başka birşeyler alay etme yok. Ayette ne diyor yukarı daha yukarı. Ayett+1e yukarı derken gökyüzü ya da başka birşey diyor karının orası burası demiyor. Rahibe de açık açık söylememiş o ayeti söylemiş mal rahip anlasın diye. Burada dalga geçilen hiçbirşey yok. Bizim güzele bakmak sevaptır lafı gibi birşey bu da.
    +10

Akıllı yatırımcı gerçekçidir. Kötümserlerden alır, iyimserlere satar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    hocam biri aynı hikayeyi kuranla ilgili bir ayete uyarlasa kızarız,onlarda kızar saygılı olmaz lazım

Konumu silenlere inat kürdüm
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilower
    ilower's avatar
    Erkek
    MinervaL bunu yazdı:
    hocam biri aynı hikayeyi kuranla ilgili bir ayete uyarlasa kızarız,onlarda kızar saygılı olmaz lazım
    DarkSkull bunu yazdı:
    Ne adamlarsınız ya konuyu nereye getirdiniz. Burda ne dinle ne başka birşeyler alay etme yok. Ayette ne diyor yukarı daha yukarı. Ayett+1e yukarı derken gökyüzü ya da başka birşey diyor karının orası burası demiyor. Rahibe de açık açık söylememiş o ayeti söylemiş mal rahip anlasın diye. Burada dalga geçilen hiçbirşey yok. Bizim güzele bakmak sevaptır lafı gibi birşey bu da.
    yaw nw alaka yawww

Akıllı yatırımcı gerçekçidir. Kötümserlerden alır, iyimserlere satar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    kavga etmeyin lan
Toplam Hit: 3020 Toplam Mesaj: 29