Raspberry Pi Veya Alternatifi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Selamlar,

Raspberry Pi 3 b+ araştırıyorum bir haftadır. Alternatiflerine de bakıyorum fakat doğru düzgün birşey bulamadım. Pi3b+ şu anda 290TL civarında. Amacım sadece TV'ye takıp netflix-iptv-film tarzında harici birşey yapmacağım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

android box alsan ? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

android box alsan ? 

hocam tavsiye edebileceğin link-ürün vs var mıdır? Bi ara xiaomi mi tv box 3 tavsiye etti arkadaşlarım fakat 500 liralar civarında hattı bazı sitelerde 700lere dayanmış durumda. Tek amacım sadece yukarıdaki dediğim aktiviteleri yapmak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Pi 3 al, istediklerini rahatlikla yaparsin. İleride farkli bir sey yapmak istersen yine pi'yi kullanabilirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Pi 3 al, istediklerini rahatlikla yaparsin. İleride farkli bir sey yapmak istersen yine pi'yi kullanabilirsin.

peki hocam pi3 ekstra kablosu şu bu derken 300ü geçiyor. 400-500 TL'ye androidbox kutular var. Aralarındaki fark nedir?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

peki hocam pi3 ekstra kablosu şu bu derken 300ü geçiyor. 400-500 TL'ye androidbox kutular var. Aralarındaki fark nedir?

Birinde sana verilene mahkumsun digerini istersen drone istersen akilli ev kontroloru yaparsin.

Yetmez mi?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

Birinde sana verilene mahkumsun digerini istersen drone istersen akilli ev kontroloru yaparsin.

Yetmez mi?

hocam ikisinide hiç kullanmadığım ve içeriğini bilmediğim için soruyorum. Bu dediklerinize göre Pi daha mantıklı. Geçen sene 14 martta pi b+ çıkmış. Bu 14 martta bi üst versiyonu çıkarmı acaba. Olmazsa bunu alıcam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

3b ya da 3b+ ikinci elini 150-200 arasina bulabilirsin. Onun disinda monitore baglanti kablosu lazim olacak; monitor vga ise hdmi'dan vga'ya donusturucuyu 15 tl civarinda bulabilirsin. Yoksa hdmi to hdmi kablosu lazim olacak, uzunluguna gore degisir ama bu da 50 tl civarinda olur. Ardindan 8 gb'lik ya da 16 gb'lik sd kart, o da 20-30 arasi. Son olarakta oturdugun yerden kumanda edebilmek icin klavye, tavsiyem logitech k400. Onunda fiyati piyasada ortalama 150 tl.

Aradaki farka ise @end deginmis; raspberry pi'lerin cok fazla kullanim alani var, saymaya calissam capim yetmez.

14'unde yeni versiyon gelir mi bilmem ama su pi zero w stoklarda olsada bi 2-3 tane alsam :|

Son olarak sen pi al, begenmezsen aldigin fiyattan bana satabilirsin.

Ulan samm'dan daha fazla ilgileniyorum bu urunle, ah pi foundation ah, bana verseler ya su dagiticiligi.. :)

telekom tarafından 09/Mar/19 18:45 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Alternatif olarak Orange Pi bakabilirsin hocam

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

bence raspberry al çünkü diğer geliştirici kartlarına oranla çok fazla hazır proje var. rahat edersin. Yeni versiyonu çıkmasını bekle

media center için şöyle birşey var. programı indirip ordan sd karta yüklüyorsun 

https://osmc.tv/

http://download.osmc.tv/installers/osmc-installer.exe

https://eksisozluk.com/osmc--4754159

aksata tarafından 09/Mar/19 22:56 tarihinde düzenlenmiştir

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

raspinin snaırm grafik kartı mevzusu düşük o yüzden 4k  videoda sorun çıkartabilir diye biliyorum 

Toplam Hit: 6278 Toplam Mesaj: 51
raspberry raspberry pi 3 model b netflix