Raspberry Pi Veya Alternatifi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    HanDSomE bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

Pi 3 al, istediklerini rahatlikla yaparsin. İleride farkli bir sey yapmak istersen yine pi'yi kullanabilirsin.

peki hocam pi3 ekstra kablosu şu bu derken 300ü geçiyor. 400-500 TL'ye androidbox kutular var. Aralarındaki fark nedir?

pi3 alırsın 2-3 ay kullanırsın sikimsonik bir hata yüzünden sınır olursun x y z sorunlar yaşarsın. fiyati ucuzdur evet, ürün geliştirmede kullanılabilir fakat son kullanıcı için uygun değildir ki bu tarz bir konu actiğine gore senin işine gelmeyecektir.

dipnot : hizli atın boku seyrek düşer, yerinde olsam 3,5 fazla verir adam gibi bir cihaz bakarim. android ve ya apple tv.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

Bu raspberry  olayına bende bir kaç haftadır taktım ama kapsamlı araştırma yapmadım bende bir pc var 10 senelik Buna %10 performans desteği sağlamak istiyorum. Bu Elemanlar işimi görürmü yeni pc alamam çok palı.  en azından linux 32 bit serilerini sorun yaşatmadan bana calıştırsın yeter.  

Emekli
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    WarHead bunu yazdı

Bu raspberry  olayına bende bir kaç haftadır taktım ama kapsamlı araştırma yapmadım bende bir pc var 10 senelik Buna %10 performans desteği sağlamak istiyorum. Bu Elemanlar işimi görürmü yeni pc alamam çok palı.  en azından linux 32 bit serilerini sorun yaşatmadan bana calıştırsın yeter.  

Ssd kullan yüzde on farkeder 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    WarHead bunu yazdı

Ssd kullan yüzde on farkeder 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hulagu
    Hulagu's avatar
    Erkek

Yaklaşık 2 senedir raspberry kullanıyorum. Sağlam iptv + kodi + bi kaç işe yarar eklenti + mini wireless klavye ile tüm ihtiyaçlarımı karşılıyorum. Hatta led, adaptör alıp ambilight bile yapmıştım. Aynı şekilde yukarıdaki setten bi tanede babama kurdum. İlave olarak rasbian kurulu onda basit internet işleri için kullanıyor ( sahibinden, haber siteleri vs).

Ekstra şeyler yapmayacaksan raspberry iş görecektir. Benim gibi bu işlerden hiç anlamıyorsan kurulumda, eklentilerde sıkıntı yaşarsın onun içinde youtube da milyon tane video var izleye izleye yaparsın 

Madem Türksün Göster Ürksün!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

Pi 3 al, istediklerini rahatlikla yaparsin. İleride farkli bir sey yapmak istersen yine pi'yi kullanabilirsin.

peki hocam pi3 ekstra kablosu şu bu derken 300ü geçiyor. 400-500 TL'ye androidbox kutular var. Aralarındaki fark nedir?

pi3 alırsın 2-3 ay kullanırsın sikimsonik bir hata yüzünden sınır olursun x y z sorunlar yaşarsın. fiyati ucuzdur evet, ürün geliştirmede kullanılabilir fakat son kullanıcı için uygun değildir ki bu tarz bir konu actiğine gore senin işine gelmeyecektir.

dipnot : hizli atın boku seyrek düşer, yerinde olsam 3,5 fazla verir adam gibi bir cihaz bakarim. android ve ya apple tv.

Son kullanici konusunda hakli olabilirsin ama ilk ciktigi gunden bu yana karsilastigim tum sorunlara basit aramalarla yanit bulabildim. Murid begenmezse aldigi fiyattan ondan alabilecegimi de soyledim, bence pi'ye bir sans vermeli.

Acikcasi ben elime gecen urunu kurcalamak, aklima geldigi sekilde bir yerlerde kullanabilmek, bir seyler uretmek isterim; misal bizim devlet lise ogrencilerine kapali kutu tablet verdi, o yasak - bu yasak, ufuk acici hicbir sey yoktu. Tek iyi yani siniflara koyulan akilli tahtalar + internet oldu ama onlari da ufaktan toplamaya basladilar (ogretmenler odasinda olmaz vs. demeye basladilar), garanti sureleri bittikten sonra esas senlik baslayacak. ingilizler bizden daha mi fakir ki 5 - 10 dolarlik pi'leri ogrencilere dagitiyor? Sanayi devrimi bu adamlardan cikti, sonrasinda gelecegin finans sektorunde oldugu gorduler oraya yoneldiler, simdi de kodlamaya cok iyi bir sekilde yatirim yapiyorlar, yaptiklari urunlerin arkasinda duruyorlar. Neyse konuyu saptirdim biraz, affola..

Son olarak kendimden ornek vereyim murid kendi kararini versin: evimde televizyon yok, buradan bir murid monitor + pi + ivir ziviri 300 tl'ye satinca aldim, kodi'yi kurdum, 1-2 eklenti denedim. Yaklasik 1 yildir televizyon, diziler, programlar, filmler, youtube hicbir sikintisiz kullaniyorum.

WarHead bunu yazdı

%10 performans destegi kismini anlayamadim ama pi'yi bilgisayara baglayayim voltrani olustursunlar diyorsan hic oyle bir kullanim alaniyla karsilasmadim, muhtemelen olmuyordurda. Aldigin pi'ye rasbian'i yuklersin, takilirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

1gb ram tarayıcıda gezinip video izlemeye yetiyor mu?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

amacınıza uygun aletler kullanın , her boku çalıştıran alet e gerek yok.

Multimedya netflix iptv blutv puhutv vs için kullanacaksan apple tv den iyisi yok.

Evde herşeyi smart tv olmasına rağmen apple tv den izliyoruz tüm kanallar diziler vsvs. hız stabillik rahatlık kontroller hepsinde iyi.

Bütçe yok dersen 2. el bakmanı öneririm , temiz satanlar oluyor bazen.

hala puhu muhu diyorsun 

netflix repo var kodide osmc'de çok rahat kurarsın. 

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

1gb ram tarayıcıda gezinip video izlemeye yetiyor mu?

Yetiyor.

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

amacınıza uygun aletler kullanın , her boku çalıştıran alet e gerek yok.

Multimedya netflix iptv blutv puhutv vs için kullanacaksan apple tv den iyisi yok.

Evde herşeyi smart tv olmasına rağmen apple tv den izliyoruz tüm kanallar diziler vsvs. hız stabillik rahatlık kontroller hepsinde iyi.

Bütçe yok dersen 2. el bakmanı öneririm , temiz satanlar oluyor bazen.

hala puhu muhu diyorsun 

netflix repo var kodide osmc'de çok rahat kurarsın. 

aynen bi de turkvot eklentisi var 

https://youtu.be/UTF6uG6L-yc

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
Toplam Hit: 6280 Toplam Mesaj: 51
raspberry raspberry pi 3 model b netflix