folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Recep İvedik"İn Nesini Seviyoruz?

Recep İvedik"İn Nesini Seviyoruz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxlltbt
    xxlltbt's avatar
    Erkek

Recep İvedik 2” iki haftada neredeyse 3,5 milyon bilet sattı, 27 milyon TL gişe hasılatı elde etti. İlk film, Türkiye’de bugüne kadar en çok seyredilen yapım unvanını koruyor. Geçilirse zaten yine devam filmine geçilecek. Peki Recep İvedik’in nesine bu kadar bayıldık?

arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum lütfen açık olun :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

beyini çıkarıp sinemaya gidiyorsun. recep ivedike bi bilet alıyorsun.. ağzından salyalar akarak gülüyorsun falan.

sinemadan çıktıktan sonra beyini tekrar takıp günlük yaşama devam ediyorsun..

he o beyinle o filme girsen ne olur? zerre zevk almazsın..

sevmiyorum recep ivedik karakterini..

çok basit, çok saçma.. 

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Bu konu hakkında fazla gercekci yorum yapmaktan kacanın.Bazı kelimeler izleyenler tarafından haşin saldırılara maruz kalacaktır.Halkımız ki cogunlugu kastederek konusyorum bu konuda keskin bir reflex geliştirmiş.Bu film hakkında yapılan tüm yorumlara karsı sert bir karşı koyuş ve direnç var.Aslında bu karşı koyus ve diretme sorunun cevabınıda büyük ölçüde kendi içinde saklamaktadır.

Neden seviliyor sorusuna yapılan kurgu,senaryo ve espirilerden yola cıkmayın.Çünkü ivedik karakteri izleyiciye sinemasal hiç sey sunmuyor.Karakter zaten,bir senaryondan da yola cıkılmamıs ?İnceledigmizde recep ivedik sorunlara basit çözümler üreten,kişiligini hiç bir yerde gizleme ihtiyacı duymayan bir karakter.Ve kişiligni yansıttıgında aldıgı tepkilerin ve ardından gelişen hikayenin karakteri zedelemedigi bir dünya sunuyor film.Bu da günlük hayatında çözümlere aç,iş hayatında okul hayatın da zorunlu olarak kişiliklerini saklama zorunda olan,perdeleyen istedigi gibi davranamayan insanın ilgisini ceken faktörlerdir.Kültürel ucurumlar sosyo-ekonomik farklar yahada egitim durumu bunu degiştirmiyo.Çünkü kim olursa olsun hayatında basit çözümler,kişiligini sınırsızca yasayaıp karsılıgın da kırılmamak ister.İşte recep ivedik insanlara böyle bir hayatı sunuyor.İnsanlar olamıyacak bir ütopyayı izleyerek aslında özlerinde gercekleştirmek istedikleri davranısları (basit çözümler,kişigin saklanmadan yasnaması) gercekleştiren bir kişiye bakarak tatmin oluyorlar.

Benzer yapıtlar dünyada da mevcuttur.Özellikle "scarface" adlı filmde ki tony montana karakteride özünde benzer davranıslar sergiler.Seyiciye recep ivedik'in yasattıkları yasatan bir yapım.Oysa ki ikiside kurgsal ve öyküsel olarak vasatlar.

İşte recep ivedik bu yüzden seviliyor. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    "Kendinden bir şeyler bularak verileni yaşamışçasına almak.."

Çok arzu edip de yapamadıkları, yapmak isteyip de uhte olarak taşıdıkları şeyleri serbestçe yapan birisini seyretmek, isteklerini gerçekleştirme hissi veriyor bence millete.

Neden böyle olmak istedikleri tartışılır ama daha mantıklı bir şey gelmiyor aklıma.

Ve pessimist e tamamen katılıyorum, beynini evde bırakıp izlemeye gidenler sayesinde olmaması gereken yerde duran bir film ya da seri.

Onun yerinde çok daha değişik ve güzel filmlerimiz yer alabilirdi mesela.
    Ama milletimiz oksijeni bile yararının farkında olmadan tüketiyor ki bunu nasıl tüketmesin...

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    sevilir yada sevilmez zevklerimiz tartisilmaz ... sen seviyorsun diye baskalari sevmiyor anlaminada gelmez onun icin (  Recep İvedik"in Nesini Seviyoruz? ) konusu bana gore cok sacma geldi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Seversin yada sevmezsin bu onemli degildir.Ancak insanlarin izleyip izlemeyecegine siz karar veremezsiniz.

Ben Ivedik'i izlemeye giderken tek amacim oluyor "gulmek". Guluyormuyum.Guluyorum kardesim.Espiri yokmus.Espiriye gulunur diye bir kaidemi var , hayir.Ben adamin kaba davranisinada gulerim.Osurmasinada gulerim.Laf koyusunada gulerim.

1saat lik surecte gulerim , stresimi atarim cikarim.Bana ders vermesin , mesaj icermesin.Zaten memleket ders veren, ogut verenlerle dolu.Birakin kardesim millet birazcikta bos bos gulsun ya.

Ivedik'i izledim , seviyorum ve bundanda zerre kadar utanmiyorum.

Gunumuzde Ivedik' e karsi cikmak bir entellektuellik simgesi oldu anasini satayim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    İzledim, güldüm,çıktım, Hatırlamıyorum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    gülmek için gittim ve güldüm bu kadar basit  ama herkesin fikrine de saygım var tabiki de.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------

Seversin yada sevmezsin bu onemli degildir.Ancak insanlarin izleyip izlemeyecegine siz karar veremezsiniz.

Ben Ivedik'i izlemeye giderken tek amacim oluyor "gulmek". Guluyormuyum.Guluyorum kardesim.Espiri yokmus.Espiriye gulunur diye bir kaidemi var , hayir.Ben adamin kaba davranisinada gulerim.Osurmasinada gulerim.Laf koyusunada gulerim.

1saat lik surecte gulerim , stresimi atarim cikarim.Bana ders vermesin , mesaj icermesin.Zaten memleket ders veren, ogut verenlerle dolu.Birakin kardesim millet birazcikta bos bos gulsun ya.

Ivedik'i izledim , seviyorum ve bundanda zerre kadar utanmiyorum.

Gunumuzde Ivedik' e karsi cikmak bir entellektuellik simgesi oldu anasini satayim.

-----------------------------

abicim iyi demişsin hoş demişsin senin en doğal hakkındır ister prno filme git gül ister recebe git gül.istediğin zaman gülmek hakkın

ben sevmiyorum recep ivediği.sevenlere neden diye sorduğumda halktan bi karakter falan diyolar.

ya gerçekten ben izlerken içim sıkılıyo çok basit geliyo hiç düşünmeme izin vermiyo sevenlere de sevmeyenlere de saygı duyarım

fakat benim düşünceme göre içinde pek bişey barındırmayan komedi filmi olduğu için güldürmekten ötesini bekleyenlere bişey vermeyen çok basit gereksiz bi film.

güldüreceği de oramakomaburamako murat koyimde turat gibi çok basit ve gülmekten bıktığımız espriler ise zaten komedi filmi olduğu da tartışılır.

ama yinede sevenlerin tepkisini çekmek istemiyorum herkesin kendi zevkidir gidene iyi seyirler.. :)

Yapay zeka, zeka değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenankonak
    kenankonak's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kıllı olmasını seviyoruz :)

misafirdir ne kafirdir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeverSayNever
    NeverSayNever's avatar
    Banlanmış Üye