Recm!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

fmk bu baska o baska ordakiler cahillikten yapiyor bunu

eskiden dogan kiz bebeklerin %50si diri diri gömülürmüs 

bakin hangi dinden olursaniz olun hangi tanriya taparsaniz tapin

sonucunda iyi insan olun , pkk lilari daha cocukken kaçirip egitiolar 

seni de o yaşta götürseler öle deseler git saldir sende yapardın 

çünki onlar cahil , pkk nın aq her zaman ama insanlık dışı birşey 

yapılması karşıtıyım asker olsam orda taşlayanlarin hepsini vururdum

türkiyede hala böle benzer şeyler var aşiretlerin yaptığı : (  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek
    hakedene hak etiğini vereceksin bunun dinle alakası yok bence ölüm en basit cezalar arasında bir haini öldürmek onu cezalandırmak yerine mükafatlandırmaktır  işkence ölümden dahda iyi bir cezadır ve caydırıcıdır

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kimse işkence çekmek istemez zaten eger öle bişi olucanı biliosan intihal et olsun bitsin

ama orda videodakiler ne olursa olsun yapılmıcak bişey erkek de olsa kadın da olsa fark edermi

türkiye modern bi ülke olmasina ragmen istanbul şuanda iran a benzemiş bile en son geldimde 

2sene önce böle deildi  

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek

Soru : — Islâm hukukunda zinanin cezasi nedir? Suçlunun evli olup olmamasina göre bu ceza degi?ir mi?

Cevap : — Zina büyük günahlardan biridir. Âhiretteki cezasi ayridir, dünyadaki de ayri. Âhiretteki cezasi ancak kesin tevbe, istigfar ile kalkmis olur. Rabbimiz tevbe eden kimseyi, pismanlik derecesine, duydugu teessür ve üzüntünün siddetine göre afvina lâyik görür.
    Bu, sahsin kendi vicdanindaki duygusudur. Kullar buraya giremez. Kullarin girebilecegi yer, disa akseden durumdur. Buna göre, bir kimsenin zina ettigi dört âdil sahidin sehadetiyle sabit olursa, evli ise recmedilip, taslanarak öldürülür. Bekârsa yüz sopa vurularak ikaz edilir.

Ancak, böylesine agir bir cezanin verilebilmesi için sahidlerin iki tarafin tenasül uzuvlarini iç içe gördüklerine sahidlik etmeleri lâzimdir. Bu sehadetten sonradir ki, bekârlar yüz sopayla, evliler recm ile tecziye edilirler.
    • Bu cezadan ölenlerin cenazeleri yikanir, kefenlenip namazlari kilinarak normal sekilde defnedilirler.
    • Recm sirasinda ilk taslari sahidlerin atmalari gerekir. Sahidler taslamaya yanasmazlarsa ceza düser, hüküm kalkar.
    • Recm veya had suçu islemis olan insan, kendi kendine bu suçun cezasini veremez. Zira bunlarin cezalarini devletin basi imzalayip vermesi gerekir. Tatbikatçisi O’dur. Sahsin kendisine düsen, göz yasi döküp âhiret cezasindan afvolmaya lâyik hale gelmektir.

http://www.ahmetsahin.org/detay.asp?id=45

---

Peygamberimiz zamanında ve Osmanlı'da recm ile öldürülen olmamış diye okumuştum. Çünkü bu olayı kanıtlamak çok zor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

SawIV

ben bukadar salakça bir yazı görmedim diycektimki hayvanmı bunlar

bırak hayvanı hiç bir canlı ya böle zarar verilmesi çok yanlış birşey 

ben orda olcam biri taşlanarak öldürücek giderim silahim yoksa bile 

kesici bişi alip o taşlayan katilleri (köpekleri) öldürürüm 

din ayri bisey dini bozan insanlar bu yüzden ben sadece allaha inaniyorum 

ve iyi bir insan olmaya inaniyorum gerisi hiç birşey kimseye zarar verme 

kimse de sana vermesin ! böle birşey insanlık dışı 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek

Kişiler evli olup zina yapacaklar, dört adil şahit zina yaptıklarını doğrulayacak, iki kişi bu olayı tamamen görecek.

Ben yukarıdaki yazıyı okuyunca islam hukukunun ne kadar kapsamlı yapıldığını bir kez daha anladım. Sosyal ve ahlaksal bi soruna getirilmiş çok kapsamlı bi çözüm. Çünkü daha ilk çağdan bugüne toplumsal ve ahlaksal bi sorunu önlemek için uygulanabilir bir hukuk kuralı getirilmiş. Düşündüğümüz zaman daha yeni yeni evlilik dışı ilişkiler toplumda kabul görmeye başladı. Yani bu olay aslında ahlaksal bi sorun hala ama toplumsal bi sorun değil artık.

Günümüzde uygulanabilirliği bu yüzden kalmamıştır, kalmamalıdır. ancak,

Günümüz için bile haberlerde her gün gördüğümüz şey. Kocasını aldatan kadın ve sevgilisi yatakta ölü bulundu, kocasını kesti, öldürüldü vb. Kimse başkasının öldürülmesini istemez. İslam'da öyle. Düşünceler ve inançlar için önemli olan kazanılmış insanlardır. Yukardaki hukuk kuralıyla öldürme olayı en aza indirilcek şekilde karar verilmesi sağlanıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bende diyorumki bu şey insanlık DIŞI ben istedimi yaparım kendi hayatim evlendikten sonra baktım olmuo

aldatırımda başkasıylada yatarım nevar bunda sevmiyorsan gider söledim senden bıktım diye hata kimde 

bende ben başta niye evlendim ama napim olmuosa olmuo öle mutlu oluosam evlendikten sonra bile 

istedim kişile birlikte olurum /

islam başka birde islamı değiştirmek başka böle giderse bizde iran gibi oluruz anca 

başörtü yokken sonradan çıkarıldı bunu erkekler yaptı neden mi yaptı kadınları 2.sınıf gibi göstermek için

ama bazıları hala bunun dinle ilgisi oldunu sanıyor 

biraz gözlerinizi açın adam öldürmeye idam cezası verebilirsin ama böle bişeye böle bişi veremessin ! ! !  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek

Senin şu an karını, evli birisiyle aldatman eskiden sosyal bir sorundu. Kapalı olan toplumun yapısını derinden sarsabilirdi. (G.Doğu örneği, kan davaları vb.) Şimdi kişisel bir sorun haline geldi. Milyonlarca kişinin yaşadığı açık toplumda yaşıyorsun. Bu yüzden recmin uygulanmasına gerek kalmamıştır. Bu, olayın islam hukuku boyutu.

Bu recmi ısıtıp ısıtıp insanların gözlerinin önüne getirenlere sözüm,

Amaç öldürmekmiş gibi gösterenler var, insanları islam adam öldürür, el keser, taşlar diye korkutanlar var.

Benim karşı olduğum şey bu. İstediğim şey herkes olaylara önyargısız ve önünü arkasını düşünerek baksın.

Düzmantık bakarsak recm insan öldürür.

Düşünerek ön yargısız karar vercek olursak recm insan kurtarır.

Umarım anlatmak istediklerimi tam olarak anlatabilmişimdir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

insan öldürür evet burasi kesin ama kurtarıcanı pek sanmiyorum o dedin yerler (dogu vb.)

belli oluo zaten cahil bölgeler bu gibi şeyleri islamiyetle birleştirmeyin alakası yok çünki

nasıl kurbanbayramının ,başörtünün,karaçarşafla kapanmanın yada 3vakit yerine 5vakit kılınan 

namazın olmadıgı gibi , bilmeyen insanlara istediğini yaptırabilirsin... 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek

Yukarıdaki olayın cahillikle alakası yok toplumsal yapıyla alakası var. Açık, kapalı, gelişmiş, gelişmemiş, sosyallik, kültür farklılığı vb. Anlattığım şeyler sosyolojik blimsel terimler anlamaman normal. Ama anlayanlarda olacaktır :)

Ama senin din hakkında yazdıklarının (3 vakit namaz, kurban bayramı vb.) cahillikle çok yakından alakası var. İslam dini hakkında doğruları öğrenmek istiyorsan Diyanet işleri başkanlığıyla iletişime geç. Onlar sana yardımcı olacaklardır.

Toplam Hit: 4716 Toplam Mesaj: 26