folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Reklamlar Hayatınızı Nasıl Etkiliyor?

Reklamlar Hayatınızı Nasıl Etkiliyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

valla doğru yere mi açtım bilmiyom ama bu benim ödevimdi onun için buraya açtım.

konu reklamlar hayatınızı nasıl etkiliyor

reklam izliyomusunuz izlemiyomusunuz

izlemiyosanız niye izlemiyosunuz

izliyosanız niye izliyosunuz izliyince ne oluyor almanızda ertkili oluyor mu?vs vs

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    son coca cola light reklamını izledikten sonra staj yerinde öğle yemeğinde coca cola içecektim ama son anda vazgeçtim.(umarım fikir veriri bu sana)

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    reklam ajanslarında farklı bir şeyler beklediğimden galiba yeni bir reklamsa ilk kez görüyorsam pür dikkat izlerim vizyona yeni giren bir filmmiş gibi :)

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    Yok Hacı Hiç EtkiLemiyor Beni, Hepsi SaLLamaLı RekLamLar

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek
    reklamlarda genelde kola falan görücne canım ceker tam bakkala giderim alıcam kolayı birden istemez canım adam der ne istiyon birol bende Hiiç bi ugriyim dedim rıza abi nasılsın iyimisn :|

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    içinde avrat buluna reklamlar beni etkiliyor daha fazla abazalaşıyorum :D

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    bazen markete gittiğimde aha şunun reklamı vardı alayım diyorum ama çoğunlukla reklamları izlemem...

l enfer c est les autres Sartre ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

şimdiiiiii..günümüzde sadece zorunlu ihtiyaçlarımızı karşılamakla kalmıyoruz..adeta tüketim toplumu haline geldik..yani yeni bi ürün çıkarılıyo ve insanlara reklamlarla buna ihtiyacımız warmış gibi almaya yönlendiriliyoruz..

reklamlar hayatınızı nasıl etkiliyor?

reklamlar ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere satın alma kararlarımızı etkiliyor tabiki..bu ihtiyaçlar sadece gıda ya da giyim deil..bi club, bi tv kanalı, bi prgram, bi müzik türü herşey olabilir..

reklam izliyomusunuz izlemiyomusunuz

reklam izliyorum ama herkes gibi bana hitap eden reklamları..yani cinsiyet, yaş, kültür, hobi bakımından beni ilgilendirenleri..ya da reklamı çekici, sıradışı, komik bulduğumuz içinde izleyebiliyoruz..  

mesela deterjan reklamını ev kadınları izler..traş bıçağı reklamını da erkekler..

ama bayan iç çamaşırı reklamında hedef kitle bayanlarken erkekler de o reklamı izler :)

yada beckham ın hayranı bi kız traşbıçağı reklamını da izleyebilir..

reklamcılık bi sanattır :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    attack kardeşimiz çok güzel yorumlamış da başka mesaj yok mu yaf.? illa yorum yapmasanızda olurr izliyom ölesine yada izliyom almamda etkili oluyo yada izlemiyomda yazabilirsiniz sonucu bizim gart dişi hocaya verecem
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

bazı reklamlar varki ciddi yaratıcılık, mizah vb sağlam ürünler, bunları izliyorum ve izlemekten zevk alıyorum, hatta ben olsam şu ürüne şöyle bi reklam yaparım diye bişeyler üretiyorum kendimce.aynı zamanda çok tırt direk ürün satışına yönelik aptal diye yorumladığım reklamlar var onları izlemekte beni sıkıyor ...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Reklam,ambalajın görünümü; bunlar sağlam olmazsa o ürün hiçbirşeydir.

λ
Toplam Hit: 5639 Toplam Mesaj: 14