folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Rus Bilim Adamları Bir Elementi Bir Başka Elemente Dönüştüren Teknolojiyi Duyurdu

Rus Bilim Adamları Bir Elementi Bir Başka Elemente Dönüştüren Teknolojiyi Duyurdu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Rus bilim adamları İsviçte'nin Cenevre kentinde yaptığı basın açıklamasında, herhangi bir nükleer enerji veya başka bir şey kullanmadan bir elementi başka bir elemente veya izotoplara dönüştürmenin yolunu bulduklarını açıkladı. Açıklamanın can alıcı kısmını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Kısa Açıklama :

https://www.youtube.com/watch?v=jo4H9RfzZ-8

Detaylı Açıklama :

https://www.youtube.com/watch?v=QFgdzIwzAFI

Simya denilen şey gerçek mi oluyor ?

Mod not. Konuyla alakasiz mesajlar temizlendi, siyaset ve dini meseleleri karistirmadan konuyla alakali yorumlar yapiniz. 

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ne işe yarayacak. 

Elimizdeki altınları parayamı cevirelim. ? 

Anlayamadım olayı

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Yanlış mı biliyorum uzay zamanı Helyum ve Hidrojen atomlarından oluşmuyor mu zaten illa ki bunun bi çevirimi olması gerekiyordu

Ancak nükleer enerji olmadan nasıl yapılıyor bak orası baya quantuma giriyor ben de mevzudan çıkıyorum .)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Ne işe yarayacak. 

Elimizdeki altınları parayamı cevirelim. ? 

Anlayamadım olayı

bildiğim kadarıyla en değersiz element kükürttür. en değerli elementlerden birisi de elmas diyelim. eğer kükürtü elmas yapabilirsen yada uranyum yapabilirsen çok işimize yarar.

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Simyacılık yapıyo'lar resmen..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Bi bu ruslar birde bu almanlardan korkulur dunyanin sonunu bunlarin denemeleri getirecek. Olaya gel adam dioki acik acik istedigimiz gezegende yasam alani kurabiliriz.

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

yahü müdür, çıklamanın can alıcı kısmını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz demişsinde, biz rusmuyuz amk :D ingiliççe de bilmiyoruz? şu can alıcı kısımları en açıkla biliyosan da bizde okuyalım senden :D

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

yahü müdür, çıklamanın can alıcı kısmını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz demişsinde, biz rusmuyuz amk :D ingiliççe de bilmiyoruz? şu can alıcı kısımları en açıkla biliyosan da bizde okuyalım senden :D

Yahu hocam böyle bir teknolojiye artık sahibiz diyor. O kısa açıklama o aslen. Konuda yazdığım yani daha fazlası uzun video'da onu çevirmeye de ömür yetmez :D

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

birşeyin içinde ruslar varsa %90 yalandır.

Hiçbirşey kullanmadan yapıyolar hemde acaba napıyolar 1-2 milyon yıl bekliyorlar mı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

birşeyin içinde ruslar varsa %90 yalandır.

Hiçbirşey kullanmadan yapıyolar hemde acaba napıyolar 1-2 milyon yıl bekliyorlar mı?

Ay a gidildiğinde dünyadan ayda kontrol edilen robot yaptılar ilk defa bu alanda bi çığır açtılar bilip bilmeden sallamayalım lütfen

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Demiri altın mı yapacaklar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,