folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Rust (Programlama Dili)

Rust (Programlama Dili)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

Bazı Python modülleri Rust ile yeniden yazılıyor.

Pydantic modülü Rust ile yeniden yazılarak 17x hızlanmış mesela, siz düşünün.

Acı Çekene Saygı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

LinkedIn'de çok haterı var çoğu da buradaki gibi güzelleme yapıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Mozilla Firefox un eski versiyonları C++ ile yazılırken yeni versiyonları Rust Programlama dili ile yazılıyor.

Eskiden Chrome Tarayıcısı hız bakımından  Firefox u geçerken, şimdi eskiye nazaran Mozilla Firefox un daha hızlı olduğunu söyleyenler var.

https://www.rust-lang.org/tr/

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

RUBY 

İçin ne düşünüyorsunuz gençler lan? Hobi ya da az daha güçlü falan uğraşılır mı?

cok pratik bi dil

2 shot ve 3 kirmizi tuborgtan sonra pythondan ayirt edemezsin

Hiç gözümün ucu ile bile bakmadım hiç merak dahi etmedim. İsim faşistiyim ben; bu yüzden python a da hiç bakmadım sonra aldı başını gitti pişman oldum ama yine bakmadım. O ne öyle moruk pitonmuş anakondaymış amazonda mıyız nerdeyiz jungle mı burası ... Dil dediğin içinde matematik büyüğümüz olacak mesela Pascal gibi yada visual olacak bak ne güzel visual bir sürü visual var... sonra object de olabilir bence böyle başlamalı yani. Linux dağıtımlarına da uyuz oluyorum sihirli bir adam olsa hepsinin adını değiştirdim, bir kaçının adı güzel gerisi tırtıl. FORmula TRANslating = fortran bak ne kadar güzel basit anlamlı. Python nedir moruk tıslıyomu sokuyormu yutuyormu gıcık oluyorum. Geri kafalı insanım ben gelemiyorum böyle şeylere dişlerim gıcıklanıyor. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

O zaman sana VisualCOBOL veya VisualFORTRAN önerelim,

VisualPASCAL yok çünkü onun adı Delphi :)

https://www.microfocus.com/en-us/products/visual-cobol-personal-edition/overview

SerYolcu tarafından 02/Şub/23 18:08 tarihinde düzenlenmiştir

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

O zaman sana VisualCOBOL veya VisualFORTRAN önerelim,

VisualPASCAL yok çünkü onun adı Delphi :)

https://www.microfocus.com/en-us/products/visual-cobol-personal-edition/overview

İşte faşist olmak önden yargı koymak isimlere takılmak kötü bir şey onu anlatmaya çalışıyorum. Yani birinin adı ido can diye onu dışlamak itin iç organlarına sokmak gerekmiyor, bir sümeyye de twerk atabilir bir bilal can dan da bir hawking çıkabilir fırsat vermek zaman ayırmak gerekiyor. Pişman mıyım evet kısmen pişmanım elektronikte epey işime yarardı python... Ağzım sulanarak izlediğim işler de olmadı değil... Günün sonunda ms sever bill i sever, kebap seveni doyurmaz tavuk döner :) lakin kebapçı artık ms değil google! bu yüzden rotayı adına sanına bakmadan google dillerine çevirmek mantık olarak daha doğru görünüyor. Tabi rattır attır höttür zöttür bunlar için bir rust yan cebe konabilir. Ben 80 liyim. Misal 2003 lü olsaydım startı iyi şekilde oturmuş olan python la vermek, yanına flutter dart koyup golangle yürümek mantıklı olurdu yan cebe de en hobisinden rust atardım miss...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Eger gecmiste sistem tarafinda programlama tecrubeniz yoksa veya suan o alanda calismiyorsaniz Rust'a bulasmanin anlami pek yok. Rust, yillardir C ve Cpp'nin uzerindeki yuku(daha cok C) daha modern bir yaklasim ile ele almaya calisiyor, burada Rust cok zormus ya gibi bir elestiri duydugunuzda bilin ki EYT'lilerdir :) yani bu isi C ile ogrenen birisi icin Rust, Go, Python... bunlarin hepsi zor diller, aslinda zor degil "cirkin" diller. Ancak son donemde bu eskiler de artik modernlesme adimlarina eskisi gibi soguk davranmiyor ola ki "Rust" linux kernel'e giris yapti. Aslinda piyasanin Rust bilen yazilimci acigi yok, zaten C tarafindan gelenler bu dili kullanmaya ufak ufak baslayacaklar/basladilar. Ilerisi icin bu alanlara ilgisi olan gencler elbette Rust'u oturup sifirdan veya ilk programlama dilleri gibi ogrenebilirler. Bunun disinda cok sistem tarafinda olmayanlarin veya girmek istemeyenler gidip Python, Go vs ugrasabilirler.

Rust geliyor C ve ailesinin selasini okuyalim mi ? C bir cimento arkadaslar, bugun cimento yerine yeni bir sey bulundugunu dusunun, bundan sonra insaatlarin bir belirli bolumlerinde bu yeni madde kullanilabilir ama tamaminda hemen kullanilamaz, etrafta milyonlarca cimentodan binalar var ve saglamlar, islerini cok iyi yapiyorar, estetik harikalari vs. Bunlari bir gecede kaldirip yeni bulunan madde ile yeniden insa edemezsiniz. Isin karmasikligini daha iyi anlamak icin, siz bu yeni maddeyi insaatlarin belirli bolumlerinde kullanmaya baslarken, ayni zamanda milyonlarca insaat bir yerlerde cimento ile insaa edilmeye devam ediyor olacak. C ve Cpp olmez, bugun "digital" dediginiz hersey bunlarin yuzu suyu hurmetine var ve var olacaklar :D hayat front-end'den ibaret degil :)  

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

LinkedIn'de çok haterı var çoğu da buradaki gibi güzelleme yapıyor.

Near cılar onlar :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bi ara çok düşündüm ama c++ ın bile bir çok standardını öğrenememişken gerek yok dedim. Zaten full stack çukuruna düşmüşüz çıkamıyoruz sistem programlama bizim neyimize.

Ben anca c# sql html css angular bok püsürükle uğraşayım.

DrKill tarafından 03/Şub/23 08:58 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2234 Toplam Mesaj: 20
oyun olan değil